Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz stangli #27 üzenetére

    Ezt nem igazán értem, nem tudok róla, hogy ltp befizetés után járna adókedvezmény, pedig már volt egy lejárt 8 évesem, meg most is van egy másik folyamatban, pedig nagyon utána szoktam nézni mindennek... :F

    Magát az ltp-t ha nem 8 éves, eddig is csak lakáscélra lehetett felhasználni, 8 év után meg bármire. De az meg nem éri meg megtakarításnak, mivel az állami támogatás összege fix és 8 évre számítva már nem olyan jó gyarapodás (már akár egy kamatos kamatos lekötésnél vagy kamat visszaforgatásával akár kincstárjegyhez képest sem), kamat pedig jogszabály alapján szándékosan szinte nemlétező.

    mod: Mondjuk egy normális adórendszerben nem kellene hogy szükség legyen millió kedvezményre, mert önmagában normálisak lennének az egyes adókulcsok. A gond az, hogy nálunk csak mindig kiszabják az adót, de mindenki kibújik alóla (egyrészt mert hagyják másrészt mert ilyenek vagyunk sajnos), ezért ténylegesen nem szedik be. Emiatt aztán kevés jön be az adókból, amiért felemelik, amiért még többen bújnak ki alóla, stb. stb. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • tildy

    nagyúr

    válasz stangli #27 üzenetére

    Az nem adohoz kotott, hanem ott a ltpben levo penzhez kapsz vissza 30%ot. nincs koze az adohoz.
    Nem tudom ki hogy latja, de az evi 72 ezer ft megiscsak evi 72 ezer ft.(max befiz eseten)
    8 evesen gondolkodom. Bar ha igy alakulnak a dolgok,idekinn nevetve felrerakunk 3 honap alatt egy millat. le is kopogom, alakuljanak igy a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák