Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • nagyger

    csendes tag

    válasz royslade #77 üzenetére

    Nálam ugyanez a helyzet. Gyári legfrissebb firmware van a TP-LINK TL-WR1043ND-n, illetve itt is egy CBN CV6181E muzsikál egy VIDANET 60/6-os kábelhálózaton.
    Nálam is néha (szinkronvesztéskor) csinál a modem egy teljes ön-újraindítást, amit a router egyáltalán nem szeret, mivel utána nem kap (kér?) a modemtől új IP címet a modem DHCP szerverétől (a tüneteiből ezt sakkoztam ki).
    Ha ilyenkor a router adminjában a WAN felé nyomok egy IP release-t, majd egy renew-t, akkor minden helyreáll (tehát nem kell router-t reboot-olni!), de azt szeretném elérni, hogy ez automatikus legyen aránylag rövid időn belül.
    A kábelnetes szerelőmnek (épp újraköttettem egy koax-vezetékrészt egy padláson tapasztalt egér-rágás miatt :) ) mutattam a problémát és ő felhívta az egyik kollégáját, aki tp-link routerekben kiokosodott és ő azt javasolta, hogy a gyári admin DHCP részénél a timeout-ot állítsam át 5 percre. Bár ez elvileg a router LAN felé irányuló dhcp-jére vonatkozik, most épp figyelemmel nézem, hogy ez a WAN felé irányuló dhcp frissülésre is hatással lesz-e. Jó lenne.
    Délután újra leszek, akkor kézzel fogom a modemet újraindítgatni, hogy meglessem, mit reagál erre az újabb beállításra a router szoftvere.
    Most jobbra el, mindenkinek szép napot! :)

Aktív témák