Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• ooszi

senior tag

Kedves moderátor, én vásárlók állítólag egy jól működő kártyát, én ezért pénzt adok, és komolyan azt mondja nekem kedves moderátor hogy oldjam meg a garanciás ügyintézést, nem semmi vagy.

• ooszi

senior tag

Vajon mert nem vesszi fel a telefont több napja?
    Valószínű azért mert tiszta a lelkiismerete, ha van egyáltalán neki.

• Kalandor

HÁZIGAZDA

LOGOUT blog

Igen, így van, ha van rá garancia, akkor azt érvényesítsd, ez egy normális megoldás. Én sajnos ezt a tényt nem vettem észre elsőként, ezért írtam mást, de domperke észrevette és javította.

Az aláírásodat töröltem.

• Bálintgazda

újonc

White966/Dávid Sz993 két reg. Egy személy! Eladásra kínált termékét ajánlatos jól átnézni.
    Egyiket át néztem, másik esetében meg elölegeztem a bizalmat hiba volt.

• VinoRosso

addikt

tomi19920919

Egy monitort vett volna tőlem. Tengap 8-ra megbeszéltük a találkát, nem jött. Felhívtam, azt mondta elfelejtette, megbeszéltük másnap délelőtt 10 órát, akkor is "elfelejtett" megjelenni, azután már nem hívtam, mert tudtam, hogy felesleges.

Még annyit sem volt képes visszaböfögni, hogy habakuk.

Csalónak nem csaló, de jobb helyre nem tudok írni figyelmeztetőt másoknak, hogy kerülendő üzletfél.

• WarGame

csendes tag

Sziasztok!

Jelenteni szeretném hyperx tagot. [link]
    Ezt vettem tőle : Videokártya [link]

Ma délelőtt vásároltam fél 10kor személyes átvétellel egy számára és számomra is megfelelő helyszínen.10e ft volt a vételár.
    Haérkeztem és kb 1 óra múlva beraktam a gépbe és nem működött.
    Azóta tesztelve lett,több táppal,alaplappal és a vga minden portjában de sajnos továbbra sincs kép.
    Első telefonhívásomra reagált azonnal felvette és mondta hogy nála működött és próbáljam meg hdmi portban mert ő úgy használta.
    Kipróbáltuk így is és nem működött.
    Azóta 47szer hívtam telefonon.Vagy kicsörög és nem veszi fel vagy (mivel már facen is rátaláltam) arra hivatkozik hogy nem tudja felvenni mert a párjával beszél telefonon.Kb 1 óránként reagált a messengeren majd 3kor kb írtam neki hogy elindulok hozzá hogy rendezzük a dolgot és írja le a címet.
    Ezt meg is tette,de a címen amit megadott egy kocsma van.1 órát vártam rá,hívtam és írtam neki de semmi.Azóta is megkereseésemre nem reagál.

Kérem a modikat tegyék meg a szükséges lépéseket.

Köszönöm!

Kap figyelmeztetést hogy rendezze.Ha 1 héten belül sem történik előrelépés jelezd kérlek jelezd itt újra.

[ Módosította: domperke ]

• b.gyula1983

tag

[hitman300]

Üdv!

Fenti tagot jelenteném. Vásárolt tőlem egy hibás projektort alkatrésznek, melyet elpostáztam neki kerek 10.000Ft-ért, melyet ő alkudott ki velem közösen, a csomagot saját bevallása szerint is átvette és azt mondta hogy elutalta. (a megbízhatósága miatt mertem előre elküldeni, hiszen csak pozitívja volt) SMS-ben is többször ígérte hogy utal, egyszer beszéltem vele telefonon is, családi dolgokra hivatkozott, miért nem utalt majd ismét ígért. Azt sem tartotta.

Kérem a Moderátorok segítségét. Köszönöm.

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt!

Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot önnel és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor a 8. napon kérem, hogy ismét jelentse a Hardverapró rendszerében.

Köszönöm!

[ Módosította: Kalandor ]

• Itosz

újonc

Üdv! 2019-09-14 feltettem egy [hirdetést] amelyre másnap (15.) egy [ROMtag] nevű felhasználó reagált. Megbeszéltük minden lényeges információt, küldött képet a termékről és a vételárat (145e Ft), küldött személyit (ami azóta kiderült hogy tényleg az övé) és kézzel írt 2 tanús adásvételit. Megbeszéltük hogy a kártya felét (72500Ft) előre utalom mivel utánvétre nem volt hajlandó. A másik felét akkor kellet volna utalnom ha megérkezett volna és alaposabb teszt alá vettem volna. A kártyának 2019.09.18-ra kellet volna megérkeznie. 09.20-án ráírtam hogy mi történt a csomaggal mert semmi infót nem tudok róla, ő erre azt válaszolta hogy visszavitte neki a futár. A futár a háznál semmi értesítést nem hagyott hogy ott járt.
    Ráírtam még egyszer hogy feladja e újra a csomagot. 09.21-én elvileg feladta, de kitérő válaszokat adott és többszöri kérésemre feladási bizonylatot nem tudott mutatni. 09.23-án felszólítottam hogy utalja vissza a pénzt, de ő azt válaszolta hogy nincs a bankszámláján. A mai napon (09.24) megtettem a rendőségen a feljelentést, ahol kiderült nem az első ilyen ügye a srácnak.

Vigyázzatok vele. Mindig a felét kéri előre, válaszai CTRL + C és CTRL + V ugyan azokkal a helyesírási hibákkal. Faterom is tett fel hírdetést amiben ugyan azt a kártyát keresi amit én, pár nap elteltével rá is harapott a tag.

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt. Mivel a rendőrségi feljelentés már megvan, ezért jó úton halad a dolog.

Köszi a paranoiát Bánáti Richárd Norman. Egy rák, de a rosszabbik fajta...

• Üdv!

Jelenteni szeretném enzimzr tagot.
    2019. szeptember 19.-én előre utalással kifizettem az alábbi Amazon Echo dot 2nd gen, eszközt.
    A pénzt megérkezését privát üzenetben megerősítette, még aznap.
    Megígérte, hogy legkésőbb másnap, azaz 2019. szeptember 20.-án pénteken feladja a csomagot.
    Nos ez azóta sem történt meg.
    Kértem tőle csomagszámot, de azt sem küldte el, többszöri kérésem ellenére sem.

Kérem a szükséges intézkedéseket tegyétek meg!
    Köszönöm!

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt talál: https://logout.hu/cikk/rendorsegi_feljelentes/teljes.html

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem! Ha megteszi a feljelentést, akkor a hatóságok tudni fogják az ügymenetet, az adatokat ők fogják cégünktől kikérni.

Köszönjük megértését!

15 éve a Prohardveren!

• XplayR

csendes tag

Üdv
    Jelenteni Szeretném menthix felhasználót
    a felhasználó : [link]
    vásárólt termék : [link]
    vásáróltam tőle egy SteelSeries Arctis 3 White 2019 fülest 2018-11-05.én
    20 hónap garival hírdette. ami a vásárlás után kiderült amikor gariztatásra került volna a sor hogy csak ő tudja intézni a garanciát a saját steelseries-es fiókján keresztűl ha baj van.
    2019-07-28 írtam neki üzenetet hogy tönkrement a füles és hogy segítsen és intézze a gariztatást ha már nekem nincs jogosultságom.
    Azt írta 2019-08-16 hogy megy a levelezés közte és a Steelesek között.
    Azóta egy levelemre se válaszolt pedig vagy 3x is írtam neki hogy mi újság stb... teljesen szarik a fejemre már több mint egy hónapja!!! pedig kb minden másnap fentvan látom az utoljára belépett opciónál.

Kérem a szükséges intézkedéseket tegyétek meg!
    Köszönöm!

Üdv: XplayR

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt!

Kértük a másik felet, hogy vegye fel a kapcsolatot önnel és egy héten belül közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor a 8. napon kérem, hogy ismét jelentse a Hardverapró rendszerében.

Köszönöm!

• WarGame

csendes tag

A tisztességes úr azóta sem keresett.Messengeren tiltott. Felesleges lehet 7 napot várni mert úgysem fog írni hiszen tudja hogy ludas.Mást nem kérek csak hogy legyen véglegesen felfüggesztve a fiókja.Köszönöm!

• La Magra

tag

Üdv,

jelenteni szeretném gizzmo nevű felhasználót.

A héten vásároltam tőle egy használt Xiaomi Mi 9 típusú telefont csomagküldéssel, előre utalással. Direkt rákérdeztem, hogy Magyarországon, hivatalos Xiaomi boltban vette-e, és hogy el tudja-e küldeni a telefon papírjait (számlát, garancialevelet) is a csomagban.

Mivel a válasz mindkét esetben "igen" volt, valamint azt ígérte, hogy két tokot és minden tartozékát is küldi, és az eddigi értékelései is pozitívak Hardveraprón, ezért elutaltam neki az összeget.

Két nappal később megérkezett a telefon, amihez:
    - nem kaptam SIM tűt,
    - két tok helyett csak egyet,
    - magyar (EU) helyett UK szabványos töltőt,
    - és ami a legnagyobb gond, hogy garanciának és számlának nyoma sincs.

Utánanéztem, IMEI szám alapján a telefont Kambodzsába szánták.

Ha mindezt összevetjük, egyértelmű, hogy nem magyarországi vásárlás, ahogy ő azt állította, amivel azért károsított meg engem, mert Kínából én is tudtam volna rendelni a neki fizetett árnál jóval olcsóbban vadonatúj készüléket.

Jeleztem neki, hogy szeretném visszacsinálni az üzletet (visszaküldeni a telefont és visszakapni a pénzem), és azóta többször is volt online az oldalon, de válasz nem érkezett, a hirdetését pedig a lehető leggyorsabban törölte.

Kérem, a moderátorok tegyék meg a szükséges lépéseket!

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt!

Köszönöm!

• hujabeni21

újonc

Sziasztok,

2019 decemberében volt egy adásvétel egy iPhone XS-ről, vodafone függő készülék, a telefont a szolgáltató letiltotta. Volt adásvételi és miután a tiltás megtörtént az eladónak átvételi elismervénnyel odaadtam a telót azon címszó alatt, hogy hoz egy másikat, persze ez nem történt meg.
    A storyt már akkor megírtam, amikor megtörtént a baj, az adminok tiltották is a felhasználót, most csak szeretném tájékoztatni a fórumot arról, hogy is ért véget a történet.

Feljelentést tettem, de mivel adásvételi szerződés van az üzletről, ezért a rendőrség visszadobta, hogy a PTK. szabályozza, így ők nem tudnak mit csinálni.

Köjegyzőn keresztül fizetési meghagyást indítottam ami kézbesítési fikcióval jogerőre is emelkedett, behajtóhoz került, viszont természetesen az eladó nevén semmi nincs, így behajthatatlanként az ügy lezárásra fog kerülni 1-2 napon belül.
    Így minden költséggel nekem ez egy -330 ezres üzlet. Se telefon, se semmi. Sajnos költséges úton kaptam egy leckét.

Vigyázzunk, mert mindig lesz olyan aki át akar verni...

Üdv,
    Beni

Ez nagyon szomorú, de azért érdeklődj még utána, hogy mit lehet tenni, mert a fizetési meghagyásod jogerőre emelkedett.

• frigoo

aktív tag

Szia! Én is voltam hasonló cipőbqen egy telefon miatt, ugyanígy végigjártam ezt az utat. Ugye meg kellett finanszírozni az eljárási illetékeket is, ami a tartozáshoz képest elég nagy összeg volt. Nekem mázlim volt, a tagnak volt jövedelme, így 3 részletben levonták neki. Ha a Te ügyed is végrehajtási stádiumban van akkor az az inkasszó szerintem ott is marad, ha lesz jövedelme akkor előbb-utóbb valami csak visszajön Neked is. Én drukkolok.

• RudY

őstag

A végrehajtó nem zárhatja le az ügyet, mivel ebben az esetben 5 év az elévülési idő. Ilyenkor a jegyző átadja más végrehajtónak, de nem szűnhet meg és és pihentetni sem lehet. Ha nem így történik, akkor nyugodtan fordulj ügyvédhez.

[ Szerkesztve ]

• hujabeni21

újonc

A behajtótól megtudtam, hogy nem egy ügy van már folyamatban ellene és sajnos nem tudnak vele mit csinálni, mert egyszerűen nincs semmi a nevén.
    Talán túlzás ezt mondani, de már már úgy gondolom, hogy a törvény inkább ezeket védi, mintsem a károsultat.
    Elkeseredettségemben felhívtam a nyomozót aki úgymond visszadobta anno az ügyet, hogy megkérdezzem tényleg meg lehet-e úszni egy ilyet, mert abba kezdek beletörődni, hogy a pénzem nem látom, de hogy még jogi következménye sincs az egyszerűen nevetséges. Nem tudom, hogy csak azért mondta, mert telibe lesz#rja, de ezt Ők nem tekintik csalásnak és 5 év múlva szépen elévül.

Már azon gondolkozom, hogy a NAV-nak megérne egy bejelentést a csávó, már csak azért is, mert ahhoz képest, hogy papíron egy forintot nem keres, 10-15 milliós autókkal mászkál.

• hujabeni21

újonc

Engem a végrehajtó úgy tájékoztatott, ha az 5 kísérletből (OEP megkeresés munkahely megállapításhoz, felszólítás tartozás rendezésére, bankszámla ellenőrzés, ingatlan illetve gépjármű tulajdon) egyik sem vezet megoldásra, akkor ők azt lezárják, mint behajthatatlan, viszont én bármikor újra nyithatom. Sejtésem szerint minden ilyen "nyitásnál" ki kell fizetnem a munkadíjukat.

• WarGame

csendes tag

Tisztelt Admin!

[link] Az ügy!

Változás nem történt az ügyben csak annyi amit az Úr bizonygat,hogy nála még működött a kártya.Itteni levelezésünk azzal zárult hogy állítása szerint én kókler vagyok és nincs informatikai végzettségem és nem értek hozzá,valamint hogy hibás a tápom.Jelzem a kártya egy zsömlés zacskóban érkezett,amiben morzsák is voltak.
    Azóta vásároltam 4db videókártyát és mind működött a gépben.

Mondtam neki hogy csak annyit kérek hogy keressünk megoldást a problémára.Ő erre nem hajlandó valamint hogy majd én repülök az oldalról.Változás nincs,kérem az oldalról való eltávolítását.

Köszönöm!

Tisztelt Felhasználó!

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt talál.
    Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem! Ha megteszi a feljelentést, akkor a hatóságok tudni fogják az ügymenetet, az adatokat ők fogják cégünktől kikérni.

Köszönjük megértését!

[ Módosította: Speed(R) ]

• Mercutio_

nagyúr

Ha több ügy van folyamatban, akkor a károsultakat meg kell keresni és kezdeményezni kell a bemutatott adatok alapján az ügyek összevonását, így a sorozatos elkövetés miatt hiába van értékhatár alatt az okozott kár, már üzletszerű elkövetés és bűncselekmény.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, m4/3 obik

• x360elite

senior tag

Kivéve akkor, ha minden üzletet adás-vételivel csinált, mert akkor lehet belőle bármennyi, akkor is PTK eset, egyetlen kivétel van, ha mindig ugyanolyan terméket árul, ebben az esetben van értelme feljelentést tenni a többi károsulttal együtt.

[ Szerkesztve ]

Miért van az, hogy a már szinte nevetségesen olcsó cuccok mindig az ország valamely eldugott csücskében mindentől távol találhatóak?" Magyarország az egyetlen ország, amely minden oldalról határos saját magával"!!!??? Kész röhely...

• sunbela

csendes tag

Jelenteni szeretném keldorn69 eladót! Sajnos a hirdetés linkjét nem tudom be linkelni mert törölte! Vettem tőle egy Honor 9 telefont,előre utalással,a hirdetésben az szerepelt, hibátlan készülék! Meg jött a csomag,a telefon hátlapja törött, töltő csatlakozója nem jó,ezeket jeleztem neki,magyarázkodott de azóta sem történt semmi! Többször írtam neki és olvassa is mert napi szinten fenn van,de semmi reakció,telefonon nem elérhető! A javítási költség 17 ezer ft.volt írtam előtte neki vegye vissza vagy a költségeket felezzük meg,de semmi! Kérném ezt az eladót tiltani,mert eléggé gerinctelen,itt ilyeneknek nincs helye!!!!

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt!

Köszönöm!

• janeszgol

veterán

keldorn69 [link]
    hirdetés: [link]

A javításról a számla legyen meg, illetve meg kell várni a másik fél válaszát is. (Ha nem válaszol, az is válasz. A modik értesíteni fogják majd.)

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD

• Üdv!
    Az a korrekt ha leírom ami történt:
    Enzimzr vissza utalta a pénzemet.
    Nem tudom minek köszönhető, de így már rendben vagyunk.
    Köszönöm a Moderátorok segítségét.

15 éve a Prohardveren!

• sunbela

csendes tag

A hátulján van egy erős karc,és kopott egy kicsit de ezt azért nem írtam mert ettől még használható! Viszont a töltő csatlakozóból kiesett a töltő kábel és benne sem maradt, tehát nem lehetett tölteni,plusz a hátlap tetején törött ami megint nem látszódott a képeken és ki kellett cserélni!

• pajibá

tag

Üdvözletem!
    Jelenteni szeretném [link] eladót!
    Ezt vettem, (vagyis fizettem, balga módon előre, számlára!) ki tőle: [link]
    Az ő állítása szerint 09.24-én postára adta a terméket, de a mai napig nem jött meg.
    Több privátot írtam neki, semmi válasz. 09. 26-a óta nem látható itt a PH-n-.
    SMS-t írtam, mindennap hívtam többször is telefonon, de semmi elérhetőség nincs, semmire nem reagál.Kértem, hogy a feladóvevény másolatát küldje el, de semmi nem történt. Normálisnak tűnt, értékelései, és a közel 30 levélváltás során is. Kérném utánanézni.
    Köszönettel!

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt!

Köszönöm!

• La Magra

tag

Üdv újra,

Annyi előrelépés történt az ügyben, hogy az eladó felvette velem a kapcsolatot, de többször is egyértelműen kijelentette, hogy nem hajlandó semmiféle közös megegyezésre, a pénzem visszautalására.

Kérdésem, hogy ebben az esetben is van értelme megvárni a 8. napot?

Valamint: én indokoltnak érezném az ügy folytatásaként a rendőrségi feljelentést, hiszen véleményem szerint ez kimeríti a Btk. szerinti "csalás" definícióját.
    Ön(ök) mit gondol(nak) erről?

Köszönettel,
    La Magra

• La Magra

tag

UPDATE: Közben letelt az egy hét, ma van a 8. nap, a helyzet változatlan.

Megvontuk a hirdetési jogát.

• b.gyula1983

tag

Tisztelt Moderátorok!

Sajnos a kapcsolatot nem vette fel. Már lassan a 2x 8 nap is letelik.

SMS-ben én írtam neki pár napja, hogy a hardverapró oldalon jelentettem, utána jön a rendőrségi feljelentés, majd hónapok után azt írja, hogy visszaküldi nekem a terméket, minek küldtem el neki! Ha új a termék és jogi személyként hivatalosan értékesítem, akkor is 14 napja lenne elállni, hát ha nem is új, sőt alkatrésznek szánt hibás termék, magánszemélytől, melyet az általa ajánlott árért saját költségemen küldtem el, majd hónapnyi hitegetés és hazudozás az utalásról, ... Elképesztő egyesek igazságérzete hol van.

Azt gondolom, hogy ez a magatartás túl van az oldal keretein. Kérem a neki járó szankciót, jövő pénteken pedig a rendőrségen megteszem a feljelentést a hitegető, hazudozó csaló ellen.

Köszönöm a segítséget.

Tisztelt Felhasználó!

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt talál: https://logout.hu/cikk/rendorsegi_feljelentes/teljes.html

Köszönjük megértését!

• jannid

aktív tag

xblseller nevezetű tagot szeretném jelenteni, mert gyanakvásom szerint szimplán egy szélhámos és valakinek a másodregje. Nem lépett be hetek óta, akartam tőle vásárolni, az üzenetkre nem válaszol és a hírdetése célja csak a szándékos üzletrontás.

Hirdetését archiváltam. A többi vádra nem reagálnék nincs semmi bizonyíték rá.

[ Módosította: domperke ]

Xbox Game Pass Ultimate 2* hónap 3500 Ft !!! pm

• pajibá

tag

Üdvözletem!
    Ma írt egy sms-t az eladó, az alábbi szöveggel:
    "Sajnos a postán ragadt a csomag, mert nem kezelték megfelelően, és megsérült.
    A héten visszautalom az árat, amint eljutok a bankba."
    Elnézést kért a kellemtelenségért.
    Hát kíváncsian várom a készülék árát, a postai díjjal növelve.
    Köszönöm!

• MrTiba

csendes tag

Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Volt itt egy kitiltott tag, "csakmisster" néven. Vettem tőle egy vga-t kb két és fél éve, ami most elromlott. Természetesen nem elérhető az ember.
    Nem tudja valaki, hogy ő melyik nagykerből, illetve boltból vásárolt?

Nem tudjuk.

• sunbela

csendes tag

Letelt a 7 sőt a 8.nap,az eladó semmire sem válaszol továbbra sem akiről szó van keldorn69 eladó,szeretném hogy az adminok lépjenek ebben az ügyben! Válaszukat előre is köszönöm! Az ominózus eset teljesen hibátlan telefont hirdetett,megvettem elutaltam. A telefon megjött törött hátlapppal,ami a képeken nem látszott,és rossz töltő csatlakozóval,amit ki kellett cseréltetni nem kis pénzért.A hátlapot nem fogom megjavíttatni mert annyit már nem ér a telefon.De amúgy is karcos ütött volt a készülék,amit jeleztem az eladónak,hogy vegye vissza vagy utaljon vissza az egy pár ezret,hallani sem akart róla,és azóta el sem érem! Az ilyen eladót azonnal tiltani kellene,mert szerintem ha akkor ott nem jelentkezett,ezután sem érdekli sajnos!

Megvontuk a hirdetési jogosultságát.

• hhenry

aktív tag

Tisztelt Modik!
    Analog 79 miért kerüt kitiltásra?

Tisztelt Felhasználó!

Más felhasználó kitiltásáról, felfüggesztéséről adatvédelmi okokból nem nyújthatunk felvilágosítást semmilyen formában sem.

Köszönöm megértését!

• lEninpApA

csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi egérvásárlást fixáltam le FreeToWatch illetővel.

https://hardverapro.hu/apro/rat4_gaming_maus/hsz_1-50.html

Utánvétes küldést kértem , amit fel is adott , a mai nap folyamán pedig átvettem.

A dobozban azonban nem volt benne az egér , csak maga a doboz.

Privát üzenetekre nem válaszol.

Jelenteni szeretném az illetőt.

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt!

Köszönöm!

• envagyok

addikt

Sziasztok,
    Szeretném jelenteni Geza60 tagot. [link]
    Vettem tőle egy régi Pentium 4 alaplapot processzorral [link]
    Előre utaltam a 2500 forintot, ma vettem át postán.
    Sajnos az alaplap nem működik.
    A hirdetés szövegében ez található: "Tesztelni sajnos a további alkatrészek hiánya miatt nem tudtam. Processzorral szépen elindulnak a ventilátorok."
    Nekem ebből nem jött le, hogy hibás lenne, mert nem hibásként hirdette, illetve privát üzenetben is leírtam konkrétan, hogy csak akkor érdekel, ha működik: "Ahogy írtam, küldheted, csak működjön."
    A lapon még kitört ram pöckök, törött ide csatlakozó és sok leesett SMD alkatrész van, amiről azt írta, mikor reklamáltam, hogy látható volt a képen. Mondjuk szerintem korrekt ezt leírni, és sok hiány van még, ami a képen sem látszik.
    Mivel egy hibás ezeréves alaplapot nem vettem volna meg több ezer forintért, felajánlottam, hogy ha nem kell visszaküldeni az alaplapot, akkor utalja vissza csak 1500 Ft-ot az alaplapra, és én bebukom a postát, vagy ha szeretné a lapot visszakapni, akkor a teljes elutalt összeget plusz a visszaküldés összegét.
    Ezt elutasította azzal az indokkal, hogy teszteletlenként árulta.
    Nem is az összeg nagysága miatt jelentem, hanem a hozzáállása miatt.
    Illetve ami érdekes, hogy utóbb vettem észre, mi már beszélgettünk, mert én árultam hibás alaplapokat, amire ő jelentkezett, és ott leírta, hogy alaplapok javításával foglalkozik, ennek fényében nekem valószínűnek tűnik, akármennyire is tagadja, tudott róla, hogy az alaplap nem működik.

Köszönöm

A letört RAM és IDE tényleg látszik, azt észre kellett volna venni, de a letört mikroalkatrészek észrevétele nem elvárható. Ha azt állította volna, hogy jó, felkérném a helyzet rendezésére, de teszteletlenként árusította.

Értékelni lehetséges.

A jövőbeli problémás eseteknél ez vastagon beszámítódik majd, aztán majd kiderül, hogy megéri-e ilyen lapot így árusítani.

3Dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat keresek

• Golyobis

tag

Heló

Nemrég vettem egy laptopot a hardveraprón, két héttel rá volt időm foglalkozni vele és kiderült hogy problémás.
    Ennek alapján szerettem volna értékelni a hirdetőt, de eddigre eltűnt maga a hirdetés, így nem is tudok értékelést kezdeményezni.

Ez volt a hirdetés címe:

ASUS ZenBook UX305FA Szép állapotban!( legolcsóbb)

Megjegyezném hogy most azonnal még nem szeretnék értékelni, csak azt akarom elérni, hogy amennyiben még lehetséges egyáltalán, és még tárolódik valahol az archívumban, akkor onnan ne törlődjön tovább, és az ügy végével tudjak értékelést írni.

(Szerintem néhány hétnyi idő a vásárlás és az értékelés között teljesen reális, a hibák megtalálásához esetenként több idő kell, főleg ha az ember elfoglalt és nem ér rá azonnal foglalkozni vele. Én rövid stabilitás teszteket futtattam is a vásárlás után, de nem jött elő a hiba, csak később, véletlenszerű műveletek végrehajásánál.)

Köszönöm.

A biztonság kedvéért leírom még egyszer hogy mi a probléma: eltűnt a hirdetés értékelésének lehetősége, egyellőre nem akarok panaszkodni, ítélkezni ilyesmi, mivel még nem értem a tesztelés végére (lehet hogy végül szakemberhez kell majd vinni, ha nem tudom megmondani hogy mi a baja) csak azt akarom megelőzni, hogy a későbbiekben véglegesen elessek az értékelés lehetőségétől (amennyiben ez nem történt máris meg).

Sajnos ezt a hirdetést már nem lehet értékelni, de nyugodtan kezdeményezze az illető egy másik hirdetésénél az Értékelést, és ha ő nem is engedi az értékelést, újra kell jelenteni az esetet és mi engedélyezni fogjuk.

• AlexFindley

csendes tag

!OFF is, meg hosszú is

Ugyanilyen megfontolásból szeretném itt hagyni enigmarolo nevét.
    Hirdetek egy gépet, nem csak itt, hanem FB marketplace-en, Jófogáson is fent van, tehát sokan látták. Ennek megfelelően szombaton el is kezdtek jelentkezni érte az emberek. A fent említett kolléga volt az első, így a másik kettő embert visszautasítottam.

Egy szombat délutáni átvételt beszéltünk meg. Telefonon is lefixáltuk aznap 2 órakor, ráadásul történt egy rokonommal egy baleset, vele foglalkoztam, ezt jeleztem is a vevőnek, de még így is hajlandó lettem volna hazamenni, hogy átadjam a gépet. Rendben, 4 után jön.
    Aztán már írásban, hardveraprós üzenetben jelezte, hogy "legyen holnap". Nyilván pont azt nézegetem a leírt eset közben, de szerencsére voltam annyira hülye, hogy tényleg megnéztem. Rendben, legyen holnap. Jegeltem is neki, amit szintén jeleztem.

Aztán eltűnt. Vasárnap 4-ig még két ember jelentkezett a gépért, mert jófogáson pl. nem lehet jegelni. Nyilván őket is elhajtottam. Lett volna kétszáz darab elintézendő ügyem, de én szépen ültem otthon, hogy ha esetleg mégis hív, akkor ne legyen az hogy én nem vagyok otthon.

Végül a kedves vevőjelöltet felhívtam, természetesen ekkor már nem vette fel a telefont. Válasz nulla bármelyik üzenetemre.

Semmit ne jegeljetek neki, ennyi a történet tanulsága, ugyanis volt akkora szerencsétlenségem, hogy a meglévő 4 jelentkező közül 4 talált és vett másik gépet vasárnap estig, azóta pedig egy emberfia nem adott normális ajánlatot a gépemre, így az rajtam ül. Az eladás árából egy szintén itt hirdetett RTX 2080-at szerettem volna megvenni (pontosabban a vételárat kiegészíteni... az évszázas üzlete lenne, ha 1:1 lenne az érték), de már elvitték, pedig ha az van amit megbeszélünk, vagy legalább egy "Bocs, mégsem veszem meg", akkor meglett volna, és be tudtam volna tenni abba a gépbe, amit a tesómnak szánok ajándékba összerakni.:C

[ Szerkesztve ]

Findley Alex

Hozzászólok Aktív témák