Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Wildmage

    senior tag

    válasz #31 üzenetére

    Ez nem egy közgázos fórum, úgyhogy ne várj sokat. Ha valami bmf-es témát dobtál volna fel, akkor csak tobzódnának itt az emberek.:)

  • _Hunter_

    őstag

    válasz #31 üzenetére

    Amit tudok szívesen megosztom veletek, a sulikkal kapcsolatban.
    Mivel a zegire jártam így a budapestriől csak hallomásból tudok érdemleges információt adni.
    Amit már írták kredit rendszer van. Ez annyit tesz, hogy most már nyugodtabb a légkör. Nálink még az első három félév volt kemény, hisz addig volt uv keret meg minden. Ez annyit tesz max. 8 uv + 2 méltány. Jelenleg asszem minden félévben van 5 uv lehetőség vagy ilyesmi.
    A tanárok egyformák. Nem nagyon kivételeznek, max egy két stréberrel. Nem árt érdeklődni, felsőbbévesektől, hogy melyik tanárnál mit lehet megengedni. Azért valakinél be kell járni. :)
    A tantárgyak igen érdekesek.
    Zegen amiből buktatnak: OPERÁCIÓKUTATÁS (2-3 félév), GAZD. MATEK (1-2. félév) Számvitel (1-3 félév). Ekez a leghúzosabbak, asszem.
    Bp-n az opkut átlaghúzó tantárgy, ha jól tudom ott a számvitel nagyon kemény.
    Bár inkább ezt egy bp-i pszf-s tudná megmondani.
    A lényeg, hogy a főiskolára (szerintem) igaz, hogy legalább 60-70% szerencse kell, a többi a tudás. Ha az elejét átvészeli az ember akkor sima ügy. Én az utolsó két három félévben, heti egy két órán voltam benn, s elsőre meglett a diploma.
    Ja és még egy: a vizsgaidőszakban elég tanulni. Szorgalmi időszak: BULI!!! :C

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

Aktív témák