Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcll

    senior tag

    Sziasztok!

    Most találtam erre a fórumra. Gondolkozok hogy váltanék sima cigiről Iqos-ra. Sajna az E-cigi nekem nagyon nem jött be, sokfélét kipróbáltam, de az összesnél csak köhögőgörcsöket kaptam, hiába mondták hogy csak az első pár alkalom ilyen. Nálam nem. Szóval az nem ok.
    Iqos-t sosem próbáltam, bevallom eddig nem is hallotam róla (azaz most a TV2-n láttam mint "hevített cigaretta" és gondoltam megnézem mi az). :)

    A topikot átolvastam, némi infót kaptam, de volna pár kérdésem a tapasztalt Iqos használók felé.
    Szóval, ha jól láttam akkor ez úgy működik, hogy van egy tok szerűség amibe betolom azt a "mű"cigit, és használom mint egy hagyományos cigit (csak ezt nem gyújtom meg ugye). A nagyobbik dobozka meg gondolom a "tok" töltője lehet. Tehát a kérdéseim:
    - Használat közben kell itt is valami gombot nyomni mint az E-ciginél, vagy csak szívom mint a sima cigit?
    - Érzetre mennyire hasonlít a sima cigihez? Gondolok itt a füst mennyiségére, érzetre, stb.
    - Egy töltéssel (mármint a kis tokra gondolok amibe betolom a műcigit) hány szálat lehet elszívni?
    - Miből tudom, hogy "elfogyott" a cigi?
    - Azt olvastam hogy egy doboz műcigi kb 1200-1400 Ft körül van (itthon). Ebbe hány szál van?
    - Árban mennyire jobb vagy sem a sima cigihez képest (jelenleg hosszú arany Malborót szívok)? Most az eszköz bekerülési árát ne számoljuk, csak a műcigi, azaz a töltet árát.
    - Mennyire megbízható az eszköz? Tehát meghibásodás, egyéb hibák, stb.
    - Ha veszek egy szettet, akkor az durván mennyi ideig elég? Itt arra gondolok, hogy mit tapasztaltatok milyen sűrűn kell alkatrészt cserélni benne, kell-e egyáltalán?
    - Tisztítás, egyéb belső dolog csere kell-e? Azaz pl a fűtőeszköze mennyit bír, stb.
    - Hol érdemes beszerezni? (nem jutok el külföldre, így ha pl a dohányboltokban van ilyen - amit sose kérdeztem - akkor az lenne a beszerzési forrás).

    Hirtelen elsőre ezek lennének az első kérdéseim, de lehet lesz még. Ha netán a kérdéseim között vannak "baromságok" akkor nézzétek el nekem, teljesen ismeretlen terület ez nekem.

    "Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

  • mcll

    senior tag

    válasz amerigo #81 üzenetére

    Köszi az infókat.
    A tisztítás pontosabban mit takar? Mennyire bonyolult és macerás?
    Nomeg kérdés mennyit bír az eszköz maga. Mert ha példul csak ezt használom (napi 15-20 szál biztos) akkor azért az keményen használódik. És azért nem szeretném ha x havonta új cuccot kellene vásároljak. Ok, hogy gari, de az sem nyerő ha a dohányboltos már messziről megismer mert annyit járok oda cseréltetni. :) Ráadásul a térkép szerint nekem a legközelebb az egyik Gödöllői dohánybolt ahol van Iqos (Iqos oldalán néztem az eladóhelyeket).

    "Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

  • mcll

    senior tag

    válasz bigyo108 #85 üzenetére

    Itt a hivatalos forgalmazók listája:
    Hivatalos üzletkereső

    "Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

Új hozzászólás Aktív témák