Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz Mela Kehes #62098 üzenetére

    Akkor mondom, hogy minek (az én meglátásom szerint):
    Ha a gyerkőcöket játékosan, már ilyen korban szoktatjuk az idegen nyelvhez, akkor még könnyebb lesz a dolguk a későbbiekben. A keresztlányom ahogy tanulta magyarul a számokat, színeket, úgy tudta már angolul is. Ezt simán el lehet indítani abban az időszakban amikor tanulnak beszélni.
    Egy bölcsinél ez simán killer feature lehet, sőt a szülők adott esetben még áldoznak is rá, legalább nem kell külön tehetséggondozásra hurcolni a kölköt.

    Természetesen nem olyan létfontosságú mint egy mérnöknél, vagy közgazdásznál, de a diploma az én értékrendem szerint feltételez némileg szélesebb spektrumú tájékozottságot és műveltséget. Ennek az egyik alappillére a legalább egy-két idegen nyelv ismerete is.

    Az pedig hiú ábránd, hogy akinek szüksége van rá az megcsinálja/megtanulja. Így születnek a rémesen ciki középvezetők, akik egy értelmes mondatot nem képesek tárgyaláson összerakni.
    Anno amikor még standupoltam pozíciókért, szinte mindenhol úgy nézett ki a beugró lista, hogy:
    - szakirányú diploma
    - angol +1 nyelv
    - 2 év tapasztalat

    Ahol kicsit komolyabban rá akarnak menni a dolgokra, ott már valahogy így néz ki:
    - szakirányú mester diploma
    - angol + az általuk megkövetelt nyelv
    - 2év

    Nálam sokszor gondot jelentett, hogy a németet csak megértem. A francia sajnos itthon nem annyira elsüthető, bár így visszagondolva nem is baj, hogy nem álltam be lemmingnek. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák