Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • GuguGuru

    tag

    válasz Dtomi #1816 üzenetére

    Ebben a részében teljesen igazad van, ne nekem mond, én is pl.: rendszeresen ugrálok a Relax 250, és 500 között (meg a maradék 2 előfizetést is szokam, de azt rotkábban), attól függően amit érzek, hogy mennyit kell beszélni.

    Amerika meg elmondom kit érdekel, azt a fejlesztőt, aki a szoftvert írta. :U
    Az a baj, hogy olyan dolgokat kérnek sokan számon az Apple-től, amire ők nem is gondolnak hogy egyáltalán szükség lehet rá.Akik itt a lenyúlás országában nőttek fel, folyton számolunk, nézünk, hogy vajon hol vernek át, hol a buktató stb. Rá vagyunk kényszerítve.

    Legjobb példa rá az SMS karakter számláló.Nálunk fotos, mert küdözgettem én már anno akkor sms-t, amikor még 50 Ft volt vagy mennyi, és ki kellet centizni.
    IPhone-ban nincs, miért ? Mert kint minden csomag olyan hogy megveszed és minimum 200 SMS van benne, vagy 1500 vagy unlimited. Ergo, kit fog érdekelni, hányat küldesz.
    Én nem azt modom hogy ez így jó, hanem azt hogy ez az oka. ;) Ha téged most ráugrasztanálak, hogy írj egy telefon szoftvert, erre a piacra valszin (tegyük fel megvan a programozói képességed) tökéleteset írnál, hisz tudod neked mik kellenek, és ha kellően értelems vagy, jól meg is oldanád a problémát. De ha ezt a szoftvert ki vinnénk Amerikába, jó eséllyel rengeteg Feature lenne, amit ők hiányolnának. ;)

    Az iPhonenak azért ilyen egyszerű, jól használható, zseniális a Menüje, Oprendszere stb. mert az egyszerűbb buta amerikai fej ezt képes befogadni. Ezt az előnyét kaptad meg az amerikai iPhone-nak... és természetesen ugyanezen okból a hátrányokat is.

    Van egy ismerősöm, aki a 3G itthoni bevezetésével foglalkozott, és ő mondta hogy a világon az első telefon ami fellenditi majd a mobil netet, az az iPhone, és a követői lesznek. Egyszerű az ok, kimutatták, hogy amelyik funkció nehezen kezelhető/több gombnyomással érhető csak el, azt az emberek nem használják. Ergo a Mobilnet egész európában csak azok használták komolyan, akik Notebook-al és stick-el nyomták, ez a szám viszont az összes előfizetőkhöz képest nagyon alacsony. Ezért verekedett rohadtul Európa, hogy Ő is akar iPhone-t, mert ezzel a globális mobilinternet szokásokat lehet megváltoztatni, => egyre olcsóbb lesz fajlagosan a technológia,=> még olcsóbban lehet adni, =>még vastagabb rétegnek elérhető, =>még több plénz, bla bla bla... ismerős gondolom. ;) :D

    Nekem csak azzal van a bajom, hogy sokan hosszú ideje ilyeneken rinyálnak, és azt hiszik az egész világon mindenki úgy gondolkodik mint itt, és ide fejleszetenk szoftvert. Eladnak 20.000 iPhone-t ?! wow... :Y 7 millió darabból... a T számlázása/ és a vele kapcsolatos problémák meg menjenek olyan topicba, ahol szolgáltatók vannak. ;)

    És bocsánat, de ha választhatok, hogy ennyi minden legyen-e egy telefonba, és ilyen jól használható legyen az e-mail kliens, a böngésző,meg az egész úgy egyben vagy pedig : legyen karakter számláló, perc kijelzés, és a többi piti hiányossága ami MÉG (!) van, hát akkor inkább lenyelem ezt a pár apró hibát.

    és én kérek elnézést... :U

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

Aktív témák