Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Zájec #47 üzenetére

    A DS4 amiket tud:
    -16x-8x
    -16x-8x-8x

    Amit az UD5:
    -16x-16x
    -16x-8x-8x

    Amit a nagyobb DFI: u.a. mint az UD5

    Amit a kisebb DFi:
    -16x-16x
    -16x-16x-4x

    Ezeknél a lapoknál más opció nincs, ha bármilyen karit raksz a harmadik "16-os" slotba, akkor a második is levált 8X-os módba, nem lehet a 16-16-4-et választani, ami pl. egy raid vezérlő és 2 VGA esetén pl. elég hasznos lenne... :U
    De persze minden csak azon múlik, hogy az adott lapon hogyan osztották ki az x58 36db és az ich10 6db pcie sávját....

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #66 üzenetére

    Köszi a tippeket, sajna Biostar-t nem tudok beszerezni.

    Az Asrock X58 Deluxe (v. melyik) is jó lenne 39k-ért (tud SLI-t és CF-t is, csak nem 16, hanem 8 fázisos a tápellátása, a komolyabb ASUS lapokkal szemben), csak ált. ezek nem annyira tuningolhatóak.

    75k-ból megvan a P6T WS Pro, és az ASUS nálam már soxor bizonyított.

    tlac: Volt EP35-ös lapom, és direktbe kivették a ventiszabályozást (minden GB lapból), anno a topicjában megkérdeztük a céget (P35-ösökbe tolta is vissza mindenki a régi biosokat). És semmilyen szofttal nem vezérelt semmit, a CPU hűtőt sem (TX2 volt), pedig azt (nem PWM-es!) még a hótt gagyi MSI K9A Platinum is kezelte 0-full fordulatig. Ja, és nem szeretem, ha OS erőforrást foglala ventiszabályozás, amikor kutya kötelessége lenne a lapnak hardveresen tudnia. :(

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #70 üzenetére

    Na, baszki, nézhetek tovább árakat. Csak 1-ben szeretném megvenni a cuccot, hogy ha valamivel gáz van (ami az én csillagzatom alatt erősen esélyes), akkor egy helyre kelljen csak menni.
    Azért megnézem ezt a hardverkert (esetleg ott meg 3 másik cucc nincs, ami kéne, pl CM LGA átalakító, AC PWM-venti, stb.), de nem néztem eddig, mert amikor legutóbb ott jártam, nagyon drága volt. A listájukban nincs Biostar.
    Ja, árgép meg roppant becsapós tud lenni. :N

    Zsubi: DFI lapok állítólag nagyon csúcsok, de amiket néztem (nem csak i7), azok meg pont nem tudtak annyit sem, mint az ASUS.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #75 üzenetére

    Elrondtól vásároltam anno, most ő van Planar computerben. (Az egyik 3870-em bedöglött, 2 hétvégével együtt 10 nap alatt itt volt a cserekártya.) Végül az itteni kereskedőnél annyiszor cserélgették már a 4870-et, hogy a legutóbbit megint tőle kaptam (én hülye, gondoltam, Szhelyen vásárolok, ha mégis gari probléma lenne :W - 4870 gar: Expert comp. forgalmazó - 3 hónap! - a "szakértelmükről" nem is szólva). Valahogy az Elrondtól kapott 4. 4870-emmel megint semmi baj (kop-kop-kop)... :U

    Én a mostanit is 2-3 évre gondoltam (max. VGA csere), de ha már van lehetőség ezt jó áron eladni, akkor belevágok az i7-be (amit nem is akartam). Ha összejön. Ha meg nem, ez akkor is kiszolgál. De ha már alig van árkülönbség a Q9550 és az i920 között, tudva, mennyivel erősebb alacsonyabb órajelen az újdonság, és a DDR3-as RAM-ok sem megfizethetetlenek már (1600-as lesz tuninghoz).

    Sajna én innen, az ország végéből, nem sok mindennek tudok utánajárni. :(

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák