Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz darál0w #47270 üzenetére

    A pesti átlag tán kijön 150-re amit a ksh kommunikál.

    De ez nem azt jelenti, hogy jó mindenkinek. Hanem azt, hogy egyeseknek bitang jó. A többi meg nyomor.
    Lassan ferde szemmel nézek én is azokra akik 150 nettó kürül keresnek. Pedig hát ahogyan te is mondod.
    Mi az? Lófasz és esti fény. Mondjuk a verda nem kötelező. De a többi kell. Fűteni kell, net kell, néha valami rongy kell. Meg néha egy-egy mozi, szinház is kell.
    De ez luxus. 1000 éve nem vettem pl könyvet. Ki a faszom tudja azt kifizetni? Vagy kedvenc filmet dvd-n megvenni? Hogy? Miből?
    Lassan ott tartunk mint afrikában. Ha nem éhezünk és van egy ágyékkötönk már jó.
    Ha van valami apró pénzes meló hálát adunk az úrnak. Meg befogjunk a pofánkat bármi is történik a meló helyen.

    Balló műsorába német majom kérdésre. Nem kevesli, hogy a magyar szakmunkás harmad annyit keres mint a német. Aszongya 4x keres kevesebbet (szerintem mondjuk ötször, de ne akadjunk fel apróságokon) és nem. Nem kevesli.
    Miközben itthon az átlag élet drágább mint ausztriában. Csak ott 1000-1200 a nyomorgási küszöb. Itthon 50-70. Hát nem ugyanaz.

    Itthon nem gyártunk semmit. Se csokit, se kristálycukrot, se paprikát, se semmit. Külföldiek megvették a gyárakat és bezárták őket. Hozzuk a szart szlovákból, spanyolból stb-stb. A népeknek meg nincs mit melózni.
    Szét kell nézni mi van itt a tiszántúlon?

    Mit foglalkoznak ezek ezzel. Kölöknek 70 millás pecó. Ribinek 10 misis tandíj félévente.
    Te meg azon agyalsz, hogy holnap felkötöd magad, mert ezt a szart nem csinálod tovább.
    Pedig csak szerényen akarsz élni. Semmi flanc, semmi extra.

    Amd - Radeon - Ryzen

Új hozzászólás Aktív témák