Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz zebra_hun #12422 üzenetére

    Nem piszkáltam bele semmibe, alapon megy minden. (Az AM4 és a 9.gen és előtti Intelek setupolása jóval egyszerűbbnek tűnik.)
    A CB23 hőfoka annyira nem zavar, nem azzal játszom. :D
    Amivel játszom (SC2 multi), az fixen egy magot használ 100% közelében, legtöbb esetben a P2-es magot és ezen belül is csak a T0-ás szálat - ez lenne a fizikai mag, gondolom (MSI AB+RTTS+HWINFO64-el kiiratva)- 40-50 fok között mocorog játék alatt, az E magokhoz szerencsére nem nyúl - gondolom ez a W10 ütemezőjének az "érdeme" lehet.
    Mivel B-s lapom van (egyelőre), 51 a max szorzó a P magoknak (13600K), annyin is megy, ki is tartja végig CB23 teszt alatt az összes P magon (HWINFO64 -ben monitorozva).
    Próbáltam offsettel elvenni a Vcore-ból, 40-50 mV-ig nem sokat dobott el a teljesítményből, 100 mV-nál már jelentőset, single-core-ban (CPU-Z teszt alapján). Nekem meg pont a single-core az érdekes.

    Mitől lehet az, hogy a BIOS-ban nincs meg a FIVR menü ? (Asrock B660m Steel Legend, kézikönyv alapján kellene benne lenni, a második lapon). :F

    Ramokkal játszottam picit, nőtt az R/W/C érték sokat (60000 Mb/s + vidáman), de a Latency még mindig 70ns körül van... :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák