Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #11493888

    törölt tag

    válasz zebra_hun #6219 üzenetére

    Ne hülyéskedj, :DDD ugyan már ezéret vagyunk itt agyalunk. A Nyár engem a kezdetektől aggasztott mert 23-25 fokos volt tavasszal a szoba és a procim alapon ahol 5.3 ghz-ig felugrált 250 wattos foghyasztással 16500 pontokat produkálva cine 23 ban multicore-ban de majdnem 80 fokon. - na mondom ajaj mi lesz itt amikor nyáron kint 38 lesz a szobába meg 37? faszántos cumi. mert ugye a + 10 fok hozzáadódik a maxhoz hiszen 37 ről indulna az alá nem tudja hűteni semmilyen épített csodavizekkel sem semmilyen trükkökkel ha csak nem szerez az ember hidegebb levegőt. ezért jött ötletnek a pertier, és tudom hogy meg lehet építeni de iszonyat macera ugyan úgy mint a mobil klímánál is a hő kivezetése amit termel a lakásból hozzá a kulcs hiszen ha bent hagyod ami hideget fúj és ami meleget is az = 0 !
    a pince ötlete meg adja magát régi találmány ahogy a magasság is hiszen ha elindulsz felfele sztem 100 méterre már kezd rendesen csökkenni a hőmérséklet hatalmas hosszú csövekkel onnan is a hidegebbet lehetne leszívni csak ilyet se csinált még senki ... :DD
    minden esetre a kompresszoros klímák hatékonyságban mindenképen verhetetlenek, arra leszek kívácsi mikor épít végre valaki egy ilyet piciben a számítógépházba de nem lesz egyszerű mert minden esetre a hő ami termelődik hiszen a klíma is termeli + a gép lap proci gpu összeadódik és a házból azt kifelé fújva nem kevés fűtési érték lesz belőle ami szép lassan a szobát is felfűti tehát lenne min agyalni hogy az eltünjőn vagy elvezetődjön a lakásból kifele az a plusz hő különben értelmetlen és nem hatékony az egész.

    Valaki felvetette a vízes épített rendszer közé építeni pl a pertier elemet na ebben esetleg még lehetne valami ráció de ott is csak óvatosan a 18-20 fokos határig mert az alá menve indúl a vizesedés párakicsapodás stb.

    MPowerPH:
    mivel most nagy a szükség léptem. igen igazad van de nincs még lefutva 0-ra. azon a vízes épített rendszeren még gondolkodom hogy közé ékeljem valahogy de most ráér mert a hatékonyság most el lustít hiszen másképpen de már működik. köszi... :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák