Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laraxior

    titán

    válasz zebra_hun #10255 üzenetére

    Igen, pont ezért nem ajánlott már jóideje, csak az XMP-t belőni az alaplapban, aztán utána nem nyúlni semmihez. Talán én is kipróbáltam a 4000es ramokkal, valami irgalmatlan feszt adott a lap :K
    Bár nem is értem, aki egyszer belemászik a biosba, már az is jó, ha mindenre rányomja a "normal" gombot, vagy éppen milyen néven van a biosban, de az alapbeállításon, azaz auton nem érdemes hagyni. :K

    #10258 Baryka007:
    Felesleges amúgyis erőltetni uncorera az 5GHz-et, valószínűleg nem is tudná 24/7-re. Már a 4.8/4.5GHz-es core/uncore clock bőven elég, kivéve, ha 1080p-ben játszol. A 11x00 széria sem szereti különösebben a magas uncore-t. Nekem is 5.1GHz az órajel, de az uncore, csak 4.5
    A CPU feszre amúgysem kell különösképpen figyelened, mivel már jóideje azt a kort élik a CPUk, hogy lehetetlen elérni a felső határukat, mert nem tudjuk lehűteni, ergo elmelegszik az egész. Viszont a többi fesszel azért hazavághatod a cuccot, úgy hogy észre sem veszed. (IO és az SA)

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Új hozzászólás Aktív témák