Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #368 üzenetére

    Jah, ezt a medencét én sem értem, úszni bőven kicsi, benne ülni meg elég egy felfújható, ami sokkal olcsóbb és télen eltehető.
    A kettővel arrébb lévő szomszédnak is volt sokáig egy ekkora, aztán évekig nem is használta, mert drága töltögetni meg tisztítani, aztán pár év után el lett bontva, persze újabb pénzért.
    Egy ilyennek az árából, megvan évekre a közeli uszodába a bérlet, és igaz mások is vannak, meg nem saját, de a vele járó gond sem a miénk.

    Pár éve, rendszeresen jártam Debrecenben olyan házban ahol bent volt az úszómedence (pontosabban házhoz ragasztott kőépítésű helységben, jó nagy ablakokkal), és a tulaj mondta, hogy csak az első évben használták a medencét, azóta semmi, ugyanis egyrészt a helység és a vízfűtése pokolian megdobta a számlát, másrészt a karbantartás igénye is nagy volt. A rezsit konkrétan havi 800 ezerrel dobta meg a medencés helység üzembentartása. (az mondjuk sokkal nagyobb volt mint ami a belinkelt hirdetésben van, mondhatni már-már értelmes méret)

    Medencével az a baj, hogy vagy legalább 10 méter hosszút építesz, vagy neki se fogj. Szélességben is kell 3-4 méter, az meg már amúgy rengeteg víz is, aminek komoly súlya is van, stb.

    Mikor Aguadulceban laktunk (még elég kicsi voltam de emlékszem rá azért), akkor egy olyan 4 emeletes, nyitott folyosós házban voltunk, ahol minden emeleten volt kb 8-10 lakás, szóval kb 40 család élt a házban. A ház kertjében pedig volt egy értelmes méretű (15-20 méter hosszú, 5-6 méter széles) medence, aminek az egyik vége 1 méter volt, a másik vége meg 2,5m körül (öcsém egyszer majdnem bele is fulladt amiatt, hogy nem tudta, hogy nem egyformán mély mindenhol a medence). Emlékszem rá, hogy volt két ember, aki naponta foglalkozott a háznak a medencéjével, álltalában késő este vagy nagyon kora reggel, tisztítás ilyenek. A háznak konkrétan egy kis staff-ot kellett fentartani a medence miatt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák