Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz sh4d0w #175 üzenetére

    Én amit statisztikából ismerek korreláció az olyan, hogy csak a dolgok együtt járását nézi, nem figyeli a sorrendet, és gyanítom, hogy itt is csak kivágnak az időből egy 10 perces részletet, és azt mondják, hogy ami azon belül volt az együtt történt, és így nézi a szabály, hogy mi a helyzet. Tehát ha valaki belépett az ajtón és 10 percen belül a gépéhez ült, akkor oké. De ha valaki a gépéhez ült, és 10 percen belül belépett más valaki a kártyájával az épületbe, azt is elfogadja. Egyedül úgy jöhetne itt szóba a sorrend, ha csak a belépés utáni 10 percet nézné, ami végülis megoldható, de gondolom erősen engine függő. Ami érdekel, hogy ilyet lehet e állítani a korrelációs szabálynál vagy sem, hogy nézze az események sorrendjét. Ha igen, akkor is más a szekvencia, mert ott tudok pl olyan szabályt is beállítani, hogy valaki csak napi 1x mehet el a gépétől ebédre, wc-re, és akkor ki kell jelentkeznie és csak a céges éttermet használhatja, tehát úgy néz ki egy napja, hogy bemegy az épületbe, bejelentkezik, dolgozik, kijelentkezik, ebéd, bejelentkezik, dolgozik, kijelentkezik, kimegy az épületből. Nem hiszem, hogy ezt korrelációval le lehet követni, de nem tudom, hogy pontosan mit takar a korreláció ebben a kontextusban. Azt tudom, hogy szekvenciális szabályokkal pofon egyszerű ezt vizsgálni. Nyilván a legtöbb munkahelynél azért nincs ilyen vas szigor, de el tudok képzelni olyat, ahol van.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák