Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz tvamos #1885 üzenetére

    Most nézem, hogy elbénáztam, és a videót elfelejtettem linkelni.

    Arra tudtok megoldast, hogy potmeter abszolut allasat tudjam elkuldeni PC-nek, hogy azzal allitsam a hangerot?
    Erre két megoldást tudok, de mindegyik kényelmetlen a maga szintjén.

    Az egyikhez MIDI eszközt kell emulálni, a billentyűzeten lévő slidereket így szokták megoldani, de ehhez a túloldalon is olyan szoftver kell, ami elboldogul ezzel, szóval egy sima, operációs rendszer szintű hangerőállítás nem fog így menni külön szoftver nélkül (biztosan van ilyen, de sosem néztem utána, mert még nem volt sliderrel szerelt billentyűzetem).

    A másik lehetőség, ha USB raw HID protokollon keresztül a számítógépen futó program lekérdezi az aktuális értéket, miután a billentyűzet beküldött egy speciális kódot (lehet, hogy direkten is be tud küldeni ilyet a billentyűzet, de én eddig csak olyat csináltam, hog a PC kérdezett le valamit a billentyűzettől, a másik irányt sosem, és nem tudom, hogy lehetséges-e).

    Az erdekelne meg, hogy valami kis trackballt tudok-e venni, lehetoleg olcson, amivel tudnek gorgetni a kepernyon.
    Nagyon kis méretben ezt szokták használni, a szoftveres támogatottsága eléggé jó (QMK natívan kezeli). Ha ennél nagyobb kell, akkor ott már épített-3D nyomtatott megoldások vannak csak egészen tekegolyó méretig felfelé.

    Ezt a kereső dobta ki, mostanáig nem is hallottam róla, arra az esetre, ha extrém megoldásra vágynál.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák