Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    válasz Lalikiraly #4 üzenetére

    Sziasztok!

    Jó ötlet a Y topic! Az alábbihoz nem találtam semmi fórumot!!
    Y5 Prime, (2018) DS 2MB 16GB DRA-L21 8.1 EMUI 8.0 (na ebben a megnevezésben minden benne van. Y300 után ami még szintén megvan, (Rádió, MP3, Kirándulás) ez egy olcsó, tartalék telefon számomra amíg a fő telefonom betegeskedik. Nem akartam most pénzt kiadni (mert nincs) Y6-ra vagy P9 Lite-ra.
    Ezen Android 8.1 van, főzött ROM-ban már használtam, ezért választottam ezt. + azért mert gondoltam a nagy kijelzőt jobban látom. Nos ez csak részben igaz. Az ikonok és a felső menü méretét még nem tudtam nagyobbra állítani, ami gond, + az is hogyan lehetne majd letörölni a felesleges, nem használt programokat, úgy, hogy ezt ne vegye zokon a készülék. De ha már olcsón megkaptam és elhoztam, majd beletanulok.
    Pláne ha majd lesz rá időm is. Ha ez a fórum is olyan sikeres lesz mint a Y300 volt akkor már megérte létrehozni. (Igen itt az összes Y együtt legyen olyan sikeres) :K :B

    Nekem már volt negatív tapasztalatom, de még 1x majd megnézem hogy előjön e , addig nem borzolom a kedélyeket. A lényeg hogy tudjátok hogyan lehet csökkentett módban indítani a "Y" -ket.

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #6 üzenetére

    Szia!

    Na megnéztem gyorsan most. A menü úgy jön be ahogy írtad, de ott csak az ikonok elrendezését lehet állítani 4x5 alapból azon is van vagy 4x6. Nekem az ikonok alatti név (megnevezés ) mérete kicsi, pedig lenne hely 50% nagyobb betűméretnek is, illetve felül a státusz menü vagy sor vagy ahogy hívják: Szolgáltató neve,
    Térerő, Wi-fi, akku töltöttség, idő kijelzése a kicsi, pedig itt is van hely bőven. A beállításokban , sms alkalmazásban már jók a méretek de a főoldalon nem. Pedig 8.1 custom ROM-ban van lehetőség állítani,
    vagy már alapból nagyobb. Biztos vannak valami rejtett beállítások akár buidprop beállításokban.

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #12 üzenetére

    Szia! :C

    Talán azért, mert ezek a telefonok elég frissek, aztán nincs még megfelelő számú versenyző aki ezeket használná. Nem akarom az észt osztani, de ha gondolod készíthetnél egy összefoglalót amiben kezdésként a Y5 (2018), Y6 (2018) illetve a Y7 Prime telefonok alap hardver és szoftver paraméterei lennének benne hogy aki idetéved az lássa a különbségeket a készülékek között. Rögtön a Camera FV-5 nevű app is bekerülhet tanácsnak, valamivel el kell kezdeni, aztán majd csak jönnek mások is.
    Én az alap Y5 (2018) készüléket használom, az első play áruházas frissítés és a normál programjaim harmadának feltétele után be is lassult. Itt még nem a 2/16 memória a gond hanem valamelyik app , mindenesetre letöröltem pár felesleges programot amiket javasoltál, aztán még dolgozok a nagyobb betűméreten az ikonoknál, illetve az állapotsor, értesítési sáv szintén legyen nagyobb.
    Külön progival pl Nova részben lehet, de én egy progival szeretném azt ami egy Pixel exp,vagy AEX főzött rom alapból tud 8.1 alatt. Nem értem hogy miért nem lehet a fő oldalon és a felső állapotjelző soron nagyobb betűméretet használni. Minél nagyobb a felbontás, annál kisebbek ezeknek a méretei. 50 felé már senki sem sasszem, ha egyik helyen lehet állítani a betűméretet miért olyan nagy gond hogy máshol is lehessen. Vagy legalább írnák le, hogy kedves vakegerek, itt és itt ezeket a paramétereket kell átírni, aztán már elég 1 szemüveg a telefon használatához nem kell külön a fő képernyőre egy nagyító. Ha még nem lenne hely , de van rengeteg. Na mind 1, ez csak az én bajom,és másik gyártók dettó ugyan ez, ezért is kell a főzött ROM,
    de ide ugye még most természetesen nem. Ezért nézegetek, illetve nézegetnék fórumot ahol erre van tipp.
    Vagy legalább az Indiaiak, de egyenlőre még azok sem.
    A 3GB RAM meg már természetes, ahogy írtad is. Én két éve így vettem a Xiaomi telómat, 3/32 nekem bőven elég. Itt a Y5-nél sem a vasra haragszom, (hiszen majdnem "ingyé" tartalék telefonnak ez nekem bőven elég) hanem hogy a fejlesztők nem gondolkodnak. :Y :F

  • Peltár

    aktív tag

    válasz Lalikiraly #13 üzenetére

    A fényképezőgépekben még a mai napig 4:3 méretű CMOS vagy a régebbi készülékekben CCD használatos, gyakorlatilag a 16:9 úgy jön ki, hogy kitakarja az alját és a tetejét, így komponálsz és készülék levágja a felesleget. PL Nikon DX 23,5 x 15,6 mm-es CMOS-érzékelő egy DSLR gépben, vagy egy Panában, ami egy 2018 évjárat Four Thirds (17.3 x 13 mm) ettől függetlenül ebben is van lehetőség a következő képarányokra 1:1, 4:3, 3:2, 16:9. de ez is csak kitakarja, levágja nem valós 16:9.
    Elég volna csak segédkeret a különböző arányokra, a többi meg szoftveres.
    A telefonok meg nem fényképezőgépek, de lehet arra is használni őket, sokszor nagyon hasznosan, de egy komoly telefon ami kb 300.000 annak a kamera részét egy jobb compact ami 100.000 alatt van árban simán lenyomja. Csak hát senki sem akar több eszközt magával vinni, az átlagfelhasználóknak meg elég az a minőség amit egy átlag telefon nyújt, viszont mégis az összes telefonos fórum hozzászólásainak 40% kamerás problémák teszik ki. Tudnának a telefonba is rakni profi optikai dolgokat, de senki nem lenne hajlandó
    kifizetni az árát. A technológia régen megvan rá, csak sajnos költséges, az árversenybe meg nem fér bele. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #22 üzenetére

    Szia!

    Köszi! Érdemes esetleg odafigyelni hogy kinek melyik verzió van.
    Ha jól tudom nálunk a szolgáltatók csak ezt a verziót fogják árusítani
    A Telenoros ami nekem van Y5 (2018) DRA-L21 Dual Sim + 1 SD slot a kamera viszont csak!
    8 MP 5 MP én így is emlékeztem, aztán megnéztem a kamera beállításokban ott is 8Mpx
    A Y6 és Y7 Prime 13Mpx ha kártyafüggetlen a telefonod javaslom ezt az oldalt ha nem ismernéd:
    [link]
    Nekem ez a telefon nem független, ezért nem minden kód használható, viszont akinek igen itt jó kis dolgok vannak! Függetlenbe nem ezt vettem volna 33.000 pénzért.
    Szolgáltatótól olcsó csomagban,neten rendelve, 2 év hűség, e-számla = ingyenes. Boltban ugyan így 5.000,-

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #22 üzenetére

    Most néztem a Y7 Prime készüléked gyakorlatilag ugyan az mint nekem a Xiaomi Redmi 3s Prime.
    A vas része nekem bőven bejött, elég volt mindenre, nagyon jó a fóruma is. Most éppen betegeskedik, ha lemegy alvó módba nem ébred fel csak a bekapcsoló 13-15s nyomva tartása segít, ha lesz zseton megcsináltatom, mert a szoftveres megoldás csak részben segített. Gyári ROM, Custom ROM ugyan azt produkálja, Fastboot módban, TWRP -be, ha lemegy alvóba ott még bármikor feléled a bekapcsológombra 2s alatt, full boot után, már ha lemegy alvóba, kóma.

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #26 üzenetére

    A Y5 (2018) paramétereit a Huawei magyar weboldaláról néztem meg, ott írja hogy 8 és 5Mpx
    + tesztet néztem a Y5 vs Y6 ott is azt írta hogy a Y6 azért is kerül többe mert jobb a kamera.
    Sokat kavartak hogy mi legyen a neve a 2018 2/16 verziónak, elméletileg ezért írtak hozzá "Prime" megnevezést, mert van ebből még 1/8 is de igazából a Model: DRA-L21 azonosítja be 100% a telefont,
    ez van a dobozán. Mondjuk nálam a telefonba szerelt kamerának nevezett optikai eszköz nem játszik szerepet a választásban, van célszerszám, viszont jegyzetekhez, emlékeztetőnek stb nagyon jó hogy ott van, én nem is várok még el többet, majd pár év múlva.

    Nekem is van még két régi Huawei ezért is néztem meg mit lehet "ingyé" választani a telenornál addig is amíg a Xiaomi félig beteg. + ez Android 8.1 és ez elméletileg friss biztonsági frissítéssel jött.

    Elméletileg a Nova megoldja az ikon méret és font méret problémát, a status bar méret probléma meg egy másik progi, tudja kikerülni, de annak meg szerintem kéne Root, de azért ha lassan is de alakul :K

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz janeszgol #29 üzenetére

    Ezek szerintem csak független és Rootolt készülékeken mennek.
    Én Telenoros vagyok, így csak egy két kód működik a kódokból.
    Másik készüléken ami független és egy Xiaomi, ott megy mind a sajátjai közül, és nekem nagyon tetszett.

  • Peltár

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kerestem ezt azt a Y5 (2018) kapcsolatban, közbe belefutottam ebbe:
    hátha valakinek már most érdekes vagy fontos lehet: https://huaweifirmware.com/unlock-bootloader/
    Elméletileg gyári oldal, ha valaki hivatalosan frissíteni szeretne vagy BL-t nyitni.

    Aki ért hozzá az át is nézheti az oldalt, a későbbiekre nézve, persze csak ha van kedve hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #36 üzenetére

    Y5 2018 Június 5 a biztonsági csomag de nekem 8.1 van fent, lehet erre nem lesz egy darabig semmi sem.

    Akartam gyorsan venni egy tokot a telefonhoz mielőtt megjön a kínai, azt mondták hiánycikk! :Y

    Tudtok valami oldalt, ahol az android rendszer 8.0 / 8.1 van mélyebben elmagyarázva?
    Egészen konkrétan a deep sleep, energiatakarékos mód, alvásba le, vissza téma érdekelne,
    pl mi a különbség ha recovery módban TWRP -be vagyok és ott megy le, (mert hagyom) alvó módba a telefon
    illetve ha rendesen a teljes rendszert (minden napos használat) tölti be és ott megy le alvó módba.
    Mi vezérli, illetve nagyban különbözik e a kettő egymástól, illetve érdekelne olyan tesztprogram ami valami rendes tesztet tud futtatni a telefonról, nem csak a saját belső tesztjét, amit különböző kódok ( *#*# ) vagy ezek helyett apk progik tudnak, hanem komolyabb.

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #41 üzenetére

    Szia!

    Köszi! Majd beküldöm az ismerősömet, mert ö közel dolgozik hozzájuk, mókolni én is csak muszájból, ezért nem is vagyok benne penge :B

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #48 üzenetére

    Az ég felé készített kép meglepően jó, semmi kromatikus aberráció ;)
    -------------------------------------------------------------------------------------------

    Közben megnéztem és én is kaptam frissítést, valami 700MB ver DRA-L21 (131-re) frissült.

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz Peltár #49 üzenetére

    Hát ez még mindig frissít, a Redmi 3s Prime -ra ennyi idő alatt TWRP+ROM+GAPS+ saját progik is felkúsznak.
    Na ja de az 8mag 3/32. ez a EMUI karika nagyon lassan ér a végére. Másnál a nagyobb készülékeken mi volt a tapasztalat?

  • Peltár

    aktív tag

    Roaming!

    Most találtam egy videót és itt látni mi a különbség a Y5 2018 (DRA-L21) ez van nekem és a "Prime" Verzió között. A Prime neve ( DRA-LX2 ) és nála van a 13Mpx hátlapi kamera. A telefon belső infóban is "Y5 Prime 2018" néven fut a fent említett (DRA-LX2) kóddal , tehát ahol a dobozon és az infóban a DRA-L21 szerepel az csak a "sima" Y5 2018. A kijelző, memória ugyan az, viszont kapott egy fülhallgatót is a Prime a 13Mpx mellé.

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #52 üzenetére

    Igen, szerencsére, mert nekem 8.1 van fent és nem gondoltam hogy mostanában nagyon lenne rá valami frissítés. Annyi infó még hogy a Telenoros teló nem kártyafüggetlen, illetve nincs BL nyitva és Root jogosultság sincs, ez akkor lehet érdekes, ha valaki olyan programokat is használ, vagy használna aminek ez kell. Vásárláskor erre is figyelni kell annak akit ez érint.

  • Peltár

    aktív tag

    válasz #81733120 #54 üzenetére

    Ez egy jó kis kód :K :C (*#*#2846579#*#* ) és nálam is működik Y5 (2018), e szerint viszont kártyafüggetlen, így akár érdemes lehet BL nyitásra engedélyt kérni, aztán első körben Root jogot adni, Super SU aztán a felesleges nem használt programokat törölni. Ez azoknak lehet érdekes akiknek mint nekem is 2/16 a memória, mert itt nem lehet duhajkodni. A régebbi Huawei Y300 telómmal is ez történt , majd kapott saját 6.1 ROM-ot
    mindenféle sallang nélkül és tartaléknak simán jó. A másik meg zenehallgatásra , rádió, Térkép. stb eleadni ezeket már nem érdemes + van hozzá vagy 4-5 aksi.

    A te Y7 Prime telefonod egy felsőbb kategória a 8 mag 3/32 RAM miatt, felesleges lenne cserélni, évekig jó lehet ha nem szakad rád a lottó főnyeremény.
    --------------------------------------------------------------------
    Összefoglaló: Jól kiegészítetted , csak a

    A Y5 (2018)-nél elfelejtetted átírni a "Kamerák: hátsó, fő kamera: 13 MP" helyett 8MP-re
    Alatta a Y5 Prime (2018) helyesen van 13MP

    [ Szerkesztve ]

  • Peltár

    aktív tag

    #81524480 Azért jussunk el 200-ig.
    Azt nem értem hogy a Y7(2018) emberkék miért nem aktívabbak, ugyan ennek a vasnak ami a Xiaomi Redmi 3S Prime a neve ott 15730 hozzászólás jött össze [link]
    KB 15 telefonnak különböző gyártóktól még majdnem teljesen ez a szíve, kivétel a kijelző, meg ugye a keret. Nekem van egy ilyenem de az beteg lett, aztán senki nem tudta megmondani mi benne a hibás, még most sem, de ma elvittem szervizbe, azt mondták
    vagy kijelző, vagy az alaplapon egy speckó tekercs , és ha az akkor gazdaságtalan.
    Láttam náluk 3 féle Xiaomi telefont használtban rögtön vevő lettem volna rá, de kiderült az csak a weboldalon van raktáron nincs csak nem szedték le. Pedig 8mag 4/64 1920x1080
    combos egy darab 20.000!! Bringával mentem gondoltam hazafelé már örülhetek, hát nem.
    14.900 a kijelzőcsere ha az a hibás. Jövő hét.
    -----------------------------------------------------------
    Huawei mert ugye abból is van 3db. Meg ez a fórum is az lenne, a két Y300 azt hagyjuk,
    azokkal amire használom együtt tudok élni miután BL nyitás és ROM csere lett. Órának, rádiónak MP3 , vésztelefon, szuper pont.
    --------------------------------------------------------
    Y5(2018) na ez most az aktuális amit a teszt nagyon lehúzott, jogosan , de ingyen ez volt.
    Azaz ajándék lónak ne nézd a faszát...
    Utolérte ezt is 1 év után a 2/16GB mobilok betegsége, azaz felrakunk minden biztonsági javítást, frissítéseket a google csomagokhoz, meg ami van, ez most 25 alkalmazás nálam összesen általában. Úgy belassul a lelkem hogy csak na, pedig ezen 8.1 android van ami nem is vészes. Viszont a GAP az max full. (google csomagok) minden ami ha kell ha nem megkapod. A nagy terv az, mint a y300-ak esetében, BL nyitás egy custom tiszta 8.1 vagy
    9.0 ROM , Minimális GAP ami nem 800MB hanem csak 200MB. Aztán vissza rá az a pár program amit használnék ; ). Ha a Xiaomi Redmi 3S Prime telefonom javítható akkor örűl,
    használ boldog, ha nem, akkor veszek használtan egy hasonlót. 20.000-30.000 körül már nem akármik vannak.
    --------------------------------
    Telefoncsere míelött lejár a 2 év hűség?!
    Na ezt is sikerült beszopnom, de ezt magamnak és a nagy reménykedésnek köszönhetem.
    Ezért is veszek használt telót, majd jövőre, ha úgy alakul, ha csak nem UPC-Voda akkor lesz megint ajándék lónak ne nézd a fogát.
    Ugyan is cserélhetsz telót majdnem bár mikor csak az kezelési költségeket kell kifizetni.
    ami nálam úgy néz ki, hogy feljebb kell lépnem egy új csomagra, mert az enyém már ki van vezetve, + ki kell fizetnem 25.000 forint különbözetet a kinézett csomag és a kinézett telefon közé ami egy Y7(2019) lett volna. + Gondoltam le kell adnom a mostanit. Na nem jól gondoltam. Azt köszönik szépen nem kérik, hanem ki kell fizetni + 25.000 forintot az együtt már 50.000,-de ha online teszem mind ezt akkor -5.000,- azaz újra 2év + 45.000,- + magasabb csomag. Hát nem 30.000, de max 40.000 olyan telefont kapok használtan amire még gari is van és megeszi reggelire ezt Y7(2019). Ha felmentem volna egy giga csomagra akkor csak 25.000 + 2év hűség, de a giga csomagot nem használom ki, ezt a mostanit sem. Szóval így jártam. De ez megér vagy mondjuk 3 hozzászólást. Az más kérdés hogy sok tartalmi értéke nincs. A Huawei Y5(2018) = a Honor 7c telefonnal mert ügye mind a kettőt a Huawei készíti.
    + Elkészült a Huawei saját szoftvere(androidja)

  • Peltár

    aktív tag

    válasz modeart #156 üzenetére

    Xiaomi Redmi 7 az valóban jobb választás mint a Huawei Y7(2019) de a Snapdragon 450, 625, 626, 632 Procikban mind Adreno 506 GPU van így a grafikai teljesítményre várhatunk
    A Note 7S, Note 7 Pro, az egy felsőbb kategória CPU+GPU
    Xiaomi Redmi 7A Ez meg felejtős

  • Peltár

    aktív tag

    Szolgálati közlemény! Lehet ti már ismeritek bubus66 oldalát de én most találtam.
    [link] Eddig a Y300 topik óta a legkomolyabb Huawei oldal ! Igaz hogy csak P9 Lite és P10
    a fő téma de talán van olyan ami nektek is érdekes lehet.

Új hozzászólás Aktív témák