Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • chilli_

    csendes tag

    válasz cereb #1792 üzenetére

    Egesz biztos lehetsz benne, hogy kezeli a geped dualban a memoriakat!
    Mas:
    tavasszal vettem egy nc6220at, es most jott el az ideje a memoriabovitesnek. Vasarlasnal azt mondtak, hogy ddr1es memoria van benne, 333 mhz-es, stb. Furalltam, mert a chipset alapbol ddr2 533at tamogat. Rakerdeztem boltban: akkoris ddr1 van benne, es ne is vegyek bele ddr2-t mert nem lesz jo. :)
    Nem foglalkoztam vele, nyilvanvaloan hulyesegnak hangzott, es termeszetesen beigazolodott: ddr2 rammal adtak oda a gepet, csak nem is tudtak rola...

    Meg valami, egy kis szosszenet a notebook.hu-rol, ok parasztok voltak, akkor en se dicserem oket.
    Kineztem naluk egy memoriamodult, felhivom oket, jonapot, van-e belole raktaron? A valasz: persze hogy van, gyere erte nyugodtan, meg be is rakjuk a gepedbe. Na, mondom magamban, ezek milyen segitokeszek.
    Kb. egy ora mulva ott is voltam az uzletben, allok a pultnal durvan 5 perce, le se szarnak. Vegre az egyik uriember odajon megkerdezni hogy miben segithet, elmondom neki hogy memoriabovites ugyben, lekuld a szervizbe. Ok, lemegyek. Ott kb 10 percet szobrozok, szinten le se szarnak.
    Visszamegyek, ismet kivarom a soromat, majd sorrakerulve elmondom hogy en beszeltem veletek nem olyan regen telefonon egy memorimodullal kapcsolatban, akkor megvennem. Srac kerdezi hogy milyen tipusu, elmondom, srac hatramegy, majd fel perc mulva visszajon, es pokerarccal kozli, hogy ilyen nekik most sajnos ilyen nincs. :W
    Nagyon felment a pumpa, kozoltem vele hogy most feleslegesen masztam at a fel varoson, az egesz delelottom rament, mikozben ezer dolgom lenne.
    A valasz ennyi volt: elnezest, a kollegam nagyon benezett valamit....
    Ja es meg valami: a szervizben a falon ott volt az arlista: memoria beszereles: 5000 huf :D nc
    Mergemben atsetaltam az usanotebook-ba, ott van nem messze. Egy kis lyuk az egesz bolt, fele annyi eladoval mint a notebook.hu, ami egy hatalmas hely.
    Bemegyek, alig birom becsukni az ajtot annyian vagyunk, MEGIS kb fel perc nezelodes utan megszolit egy kedves holgy, hogy miben segithet. Elmondom neki hogy milyen memoria kell, megegyeztunk egybol az arban is. Keri a gepemet, hogy berakjak majd itt. Vonakodva adtam oda, nem fogok ezreket fizetni egy rutindologert, de mondta hogy naluk termeszetesen ingyen van. Tehat kb 5 percet toltottem az uzletben, addig megvettem a memoriat, beraktak a gepembe, vegigment rajta a bios test, utana fizettem, es osszepakoltm nyugodtan. Igy mar megerte hogy parezerrel dragabb volt, legalabb megnyugodtam, hogy van meg olyan hely, ahol a vasarlo szamit is valamit..

Aktív témák