Hirdetés
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hobby elektronika
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Google Chromecast topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- VR topik
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fekó
csendes tag
skacok! Tudom nem ide tartozik, de hátha...
nincs releváns topik, újat meg nem akarok nyitni
napokban vettem egy HP P2015DN nyomtatót, ücsüküé (ócón, 12k) hogy tudjunk hálón nyomtatni ezt/azt ha szükséges. De. alapbeállításokban az van, hogy kinyomtatott 3 oldalt, és látom hogy egy 172.17.152.14 IPre van bekonfolva. Hogy tudom átrakni, hogy a helyi hálón látható legyen? 1 router van berakva LANon a Kábelmodem után. elvileg 192... kéne legyen, nem? jófogáson vettem, eladó is nyomoz, mi lehet. help!

USB-t nem próbáltam, NEM az a cél. egy videót találtam hákolt módszerrel youtube-on de egyelőre nem telepítettem azzal a módszerrel.
KösziCsinálj egy ilyen range-t, és a nyomtató web gui-án tedd át az IP kiosztást, statikusról dhcp-re.
-
carr
őstag
skacok! Tudom nem ide tartozik, de hátha...
nincs releváns topik, újat meg nem akarok nyitni
napokban vettem egy HP P2015DN nyomtatót, ücsüküé (ócón, 12k) hogy tudjunk hálón nyomtatni ezt/azt ha szükséges. De. alapbeállításokban az van, hogy kinyomtatott 3 oldalt, és látom hogy egy 172.17.152.14 IPre van bekonfolva. Hogy tudom átrakni, hogy a helyi hálón látható legyen? 1 router van berakva LANon a Kábelmodem után. elvileg 192... kéne legyen, nem? jófogáson vettem, eladó is nyomoz, mi lehet. help!

USB-t nem próbáltam, NEM az a cél. egy videót találtam hákolt módszerrel youtube-on de egyelőre nem telepítettem azzal a módszerrel.
Köszisiker.
remélem nem akadtak ki a fogadó oldalon, hogy elküldtem egy szerződést.
vagy nemtom mit.
mindegy. factoryba állítottam, majd magától csatlakozott a LANon az IP-t is megkapta. Működik 2 win pc-n, és egy androidon már ok. előbbiekkel nyomtattam utóbbival még nem.
de majd kiderül az is 
-
carr
őstag
skacok! Tudom nem ide tartozik, de hátha...
nincs releváns topik, újat meg nem akarok nyitni
napokban vettem egy HP P2015DN nyomtatót, ücsüküé (ócón, 12k) hogy tudjunk hálón nyomtatni ezt/azt ha szükséges. De. alapbeállításokban az van, hogy kinyomtatott 3 oldalt, és látom hogy egy 172.17.152.14 IPre van bekonfolva. Hogy tudom átrakni, hogy a helyi hálón látható legyen? 1 router van berakva LANon a Kábelmodem után. elvileg 192... kéne legyen, nem? jófogáson vettem, eladó is nyomoz, mi lehet. help!

USB-t nem próbáltam, NEM az a cél. egy videót találtam hákolt módszerrel youtube-on de egyelőre nem telepítettem azzal a módszerrel.
Köszi -
pilóta
nagyúr
Van már vajon megoldás?
-
ddekany
nagyúr
Ki lehet át kapcsolni a driverek automatikus frissítését, több módszer is van rá.
Ha már működik a gép, nincs is miért frissíteni, kivéve, ha van valami frissen megjelent videokártyánk, de azt is kézzel frissítsük.Le lehet kapcsolni (és persze akkor az mindenre kihat, nem csak a problémás hardverre), de hogy mekkora gyökerek az MS és/vagy egyes gyártók, az valami félelmetes. Ha nem kapcsolom le, akkor ha AMD-nek ha felteszem a videó driver csomagját (Ryzen APU-hoz), a mai napig azonnal downgrade-eli alatta a drivert a WUP, de sokszor olyan fürgén (és csendesen), hogy a AMD telepítője még nem is végzett, már szét van b*szva az egész (u.i. a kontroll paneljük nem működik, ha régebbi a driver van alatta, mint amivel jött).
-
pilóta
nagyúr
Visszaállás régebbi mentésre?
Azt elkerülném. Egyrészt franc tudja mióta van így, másrészt meg lett telepítve meg frissítve pár dolog, amit nem bántanék...
-
E.Kaufmann
veterán
-
pilóta
nagyúr
Arra esetleg van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet megoldani a cikkben szereplő problémát? Merthogy a windows update nem oldja meg...
-
Armagedown
őstag
Az a baj, hogy én megcsináltam ezt az eszköztelepítési beállításoknál (azaz kikapcsoltam az automatikus letöltést), mégis a PL2303 USB/soros átalakítóm régi (de jól működő) driverét pár naponta kicseréli a saját nem működő változatára. Ez annak ellenére is bosszantó egy dolog, hogy fél perc leszedni az általa felrakott vackot és felrakni a régi jó drivert (már inditóikont csináltam neki, hogy gyorsabban menjen
).Erre is van megoldás.
-
E.Kaufmann
veterán
-
hapakj
őstag
naugye, hogy sokkal multikultibb ez a sw fejlesztés, minthogy kirekesszünk belőle nemzeteket, vagy esetleg csak egynek tulajdonítsuk az érdemeket

-
Benjami
csendes tag
Ki lehet át kapcsolni a driverek automatikus frissítését, több módszer is van rá.
Ha már működik a gép, nincs is miért frissíteni, kivéve, ha van valami frissen megjelent videokártyánk, de azt is kézzel frissítsük.Az a baj, hogy én megcsináltam ezt az eszköztelepítési beállításoknál (azaz kikapcsoltam az automatikus letöltést), mégis a PL2303 USB/soros átalakítóm régi (de jól működő) driverét pár naponta kicseréli a saját nem működő változatára. Ez annak ellenére is bosszantó egy dolog, hogy fél perc leszedni az általa felrakott vackot és felrakni a régi jó drivert (már inditóikont csináltam neki, hogy gyorsabban menjen
). -
Pikari
veterán
Hja mert mai napig vagy csak ő vagy csak svéd/finnek írják az összes bitjét annak az oprendszernek. Amúgy meg már Amerikában él. Szóval hogy is van ez?
Nomeg alapvetően az a rendszer eléggé Unix koppintás, ami szintén amerikai.
Vagy akár vehetjük egy butított Minixnek is ami szinté amerikai eredetű.
A tökéletestől messze van, az biztos. De rendkívül tetszik, hogy butított minixnek nevezed, ami 2014-re bírt eljutni odáig, hogy legyen benne USB támogatás. Azt is egy holland arc írta meg hozzá

-
hapakj
őstag
Hja mert mai napig vagy csak ő vagy csak svéd/finnek írják az összes bitjét annak az oprendszernek. Amúgy meg már Amerikában él. Szóval hogy is van ez?
Nomeg alapvetően az a rendszer eléggé Unix koppintás, ami szintén amerikai.
Vagy akár vehetjük egy butított Minixnek is ami szinté amerikai eredetű.
-
Pikari
veterán
-
hapakj
őstag
-
D55
senior tag
-
tserrof77
őstag
-
joghurt
addikt
-
Dreimus
senior tag
A nyomtatók a nem eredeti alkatrészek (pl.: tonerek) hatékonyabb felismerésére kapnak updatet rendszeresen leginkább

-
BSOD
senior tag
-
#52931072
törölt tag
"Mondjuk a Microsoft is rákérdezhetne egy-egy hardvergyártónál, hogy konkrétan mi az a biztonsági sérülékenység, ami miatt kritikus, azonnal, és felhasználói beleegyezés/értesítés nélkül telepítendő kategóriába sorolták az adott csomagot."
Igen, a legjobb lenne, ha minden ténylegesen beleegyezés nélkül települő frissítésről (legyen az akár Windows, akár már cég más X%-os penetrációt elérő OS-e) kötelező lenne a felhasználó területén illetékes fogyasztóvédelmi hatóság és az IT ügyekben illetékes nemzetbiztonsági szervek felé alapos, technikai részleteket is bemutató indoklást küldeni. Amennyiben pedig a hatóság ezt nem megalapozottnak tartja, akkor bírságolhatna vagy akár kártalanításra is kötelezhetné a céget, amennyiben a túlbuzgó frissítés esetleg adatvesztést vagy fennakadást okoz a felhasználók kritikus szintű munkafolyamataiban.
És bármennyire is radikálisan hangzik ez, sokunk számára meg pont az a radikális, hogy egy szoftver felhasználói vagy rendszergazdai engedély nélkül képes módosulni manapság már mindenféle eszközökön.
Nekem egy 5 éves olcsó ólin hp nyomingerem van, kb naponta basztatja winupdate a drájverét. Igazából csak arra gondolok, hogy igyekeznek totál szétgányolni hátha feladod és veszel egy újat. Arra nem gondolnak, hogy az új ziher nem hp lesz?
-
Sz.L.
aktív tag
-
anulu
félisten
nem ezt mondtam. leginkább az 1 hónapos delay-re próbáltam reagálni. sok cégnél a security csapat már 2 hét miatt is sipákol, nem hogy amiatt, ha release után 1 hónappal kezdik tesztelni.
ill tény megállapítás volt, hogy nálunk nem okozott semmilyen gondot. -
Reggie0
titán
-
D55
senior tag
Már egy korábbi HP driverprobléma kapcsán is felvetettem, hogy mind a két érintett cég megérdemelne némi anális sün-implantációt.
Mondjuk a Microsoft is rákérdezhetne egy-egy hardvergyártónál, hogy konkrétan mi az a biztonsági sérülékenység, ami miatt kritikus, azonnal, és felhasználói beleegyezés/értesítés nélkül telepítendő kategóriába sorolták az adott csomagot. Mert a HP-nál és az Intelnél ez kb. napi gyakorlat.
Ja, és betartathatnák velük a mezei meghajtó-fejlesztőkre vonatkozó előírásaikat a verziózásról, meghajtó dátumozásról is. Hogy mondjuk egy régebbi ne akarja folyamatosan felülcsapni a legújabbat.(A jelen frissítést a jelek szerint sem a HP, sem a Microsoft nem tesztelte. Ami szintén totálgáz.)
"Mondjuk a Microsoft is rákérdezhetne egy-egy hardvergyártónál, hogy konkrétan mi az a biztonsági sérülékenység, ami miatt kritikus, azonnal, és felhasználói beleegyezés/értesítés nélkül telepítendő kategóriába sorolták az adott csomagot."
Igen, a legjobb lenne, ha minden ténylegesen beleegyezés nélkül települő frissítésről (legyen az akár Windows, akár már cég más X%-os penetrációt elérő OS-e) kötelező lenne a felhasználó területén illetékes fogyasztóvédelmi hatóság és az IT ügyekben illetékes nemzetbiztonsági szervek felé alapos, technikai részleteket is bemutató indoklást küldeni. Amennyiben pedig a hatóság ezt nem megalapozottnak tartja, akkor bírságolhatna vagy akár kártalanításra is kötelezhetné a céget, amennyiben a túlbuzgó frissítés esetleg adatvesztést vagy fennakadást okoz a felhasználók kritikus szintű munkafolyamataiban.
És bármennyire is radikálisan hangzik ez, sokunk számára meg pont az a radikális, hogy egy szoftver felhasználói vagy rendszergazdai engedély nélkül képes módosulni manapság már mindenféle eszközökön.
-
pilóta
nagyúr
A jó hír, hogy a Microsoft már javította a hibát, és a Windows Update-en keresztül el is érhető a szükséges frissítés, ami helyrehozza a rendellenes működést.
És hogyan lehet előcsalogatni ezt a szükséges frissítést?
Csak mert a windows update nem talál semmi updatelni valót, de a nyomtatók még mindig HP-k... -
joghurt
addikt
Ki lehet át kapcsolni a driverek automatikus frissítését, több módszer is van rá.
Ha már működik a gép, nincs is miért frissíteni, kivéve, ha van valami frissen megjelent videokártyánk, de azt is kézzel frissítsük.Mert azt hiszed. Pl. az általam említett Intel "frissítés" ezek ellenére is lejött.
(Amiért ez különösen zavart, hogy a "javítás", amivel felülcsapta, abban a verzióban ráadásul általuk ismert módon is egy memory leak volt, a dwm.exe-vel több gigát megetetve.) -
anulu
félisten
-
Armagedown
őstag
Ki lehet át kapcsolni a driverek automatikus frissítését, több módszer is van rá.
Ha már működik a gép, nincs is miért frissíteni, kivéve, ha van valami frissen megjelent videokártyánk, de azt is kézzel frissítsük. -
Crus
addikt
Jelen...
Tanulság:
Cégnél Wsus kell és power user gépeken kell lenyomatni az update-ket, ha ott jók akkor mehetnek ki az átlaguserhez.
Ha már MS nem hajlandó tesztelni....Nem. A tanulság továbbra is az, hogy cirka 1 hónapos késéssel szabad csak céges környezetben updateket a gépekre engedni.
-
Pikari
veterán
Így jár az, aki amerikai eredetű szoftvereket használ.
-
MasterDeeJay
veterán
-
joghurt
addikt
Már egy korábbi HP driverprobléma kapcsán is felvetettem, hogy mind a két érintett cég megérdemelne némi anális sün-implantációt.
Mondjuk a Microsoft is rákérdezhetne egy-egy hardvergyártónál, hogy konkrétan mi az a biztonsági sérülékenység, ami miatt kritikus, azonnal, és felhasználói beleegyezés/értesítés nélkül telepítendő kategóriába sorolták az adott csomagot. Mert a HP-nál és az Intelnél ez kb. napi gyakorlat.
Ja, és betartathatnák velük a mezei meghajtó-fejlesztőkre vonatkozó előírásaikat a verziózásról, meghajtó dátumozásról is. Hogy mondjuk egy régebbi ne akarja folyamatosan felülcsapni a legújabbat.(A jelen frissítést a jelek szerint sem a HP, sem a Microsoft nem tesztelte. Ami szintén totálgáz.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Gyúrósok ide!
- Samsung kuponkunyeráló
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Béta iOS-t használók topikja
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- Napelem
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
nincs releváns topik, újat meg nem akarok nyitni
, de most megnyugodtam



