Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz GP-Sz #46 üzenetére

    700W az 700W, ezzel nem is kívánok vitatkozni, viszont közelítsétek meg onnan, hogy adott esetben a hőérzet lehet több. Nem gondojátok?

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz GP-Sz #51 üzenetére

    Érdekes, én is kísérleteztem ilyennel, akár kesztyüben, vagy zacskóban is ment nekem akkor, volt amikor gyümölcs levesflakont raktam oda, akkor nem ment, más flakon esetén ment... :U zavaros kicsit, de jó játék.

    Vasalót nem próbáltam még...:( de jó 5let :C

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz GP-Sz #55 üzenetére

    Nem ismerem amiről szó van, csak józan paraszti ésszel okoskodok. Hősugárzó, ez amiről beszélnek nem ismerem, nem tudom milyen elven müxik.

    Viszont infra lámpát ismerem, vagy akár infra szauna is ismert dolog. Infra tartományba sugározza a hőt nem? :F vagy vmi ilyesmi...

    Eltudom képzeéni, hogy ezáltál, más legyen a hőérzet, hangsúlyozom HŐÉRZET.

    És ezt arra alapozom, hogy laktam panelban, ahol mondjuk volt 20-21 fok, és teljesen jó volt, és most családi házban, 22-23 fok, elég jó hőszigetelés mellet, kevesebben kérződik.
    Jó panelra lehet mondani, hogy lakások egymást melegítik, de erre csak azt mondom, hogy nálam épp egy törött panel elem volt /éljen kísérleti ház volt :C/ és kb. átjárt rajta minden ami akart... Ezért mondom, hogy hőérzet lehet többuan akkora teljesítmény mellet. Mármint nem törött panel elem miatt, hanem körülmények miatt.

    Eltudom képzelni, hogy infra sugárzó uan azt a teljesítményt, oly módon sugározza, hogy tegyük fel noha uan annyi fok van, viszont Hőérzet több.

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz GP-Sz #57 üzenetére

    Ahhoz túl könnyű, és különben is akkor gyengülnöm kéne tőle...hupsz..lehet most elszóltam magam :Y

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • ozone

    újonc

    válasz GP-Sz #72 üzenetére

    Előre bocsájtom, hogy nem vagyok agyoniskolázott diplomás technokrata. Egyszerű masiniszta vagyok...
    Tanulmányaimnak anno volt egy érdekes epizódja, ami a meddő teljesítményről szólt. Nem szeretnék most szakmai előadást tartani ebből a témakörből, ezért csak röviden foglalom össze a lényeget. Minden elektromos fogyasztó jellegétől függően kisebb-nagyobb mértékben fáziseltérítést okoz. Egy induktív jellegő fogyasztó az egyik irányba, egy kapacitív jellegű fogyasztó a másik irányba, egy ohmikus fogyasztó egy harmadik irányba. Ha a hálózatban valamelyik fogyasztó jelleg túlsúlyban van, akkor számottevő fáziseltérés és ezzel együtt jelentős meddő teljesítmény lép fel. Ez a meddő teljesítmény például villanyórával mérhető, viszont hasznos munkát nem végez, hiába folyik keresztül a fogyasztón (tehát a hatásfok közel sem 100 %-os). Ha jól figyeltem a villamosvontatás című órákon, akkor például ez a fáziseltérés okoz többek között jól hallható zúgást egyes berendezésekben... A MÁV-nál a sziliciumegyenirányítós mozdonyok nagyszámú elterjedése után előszeretettel használták a régi forgóátalakítós mozdonyokat, mert ezek más jellegű fogyasztók révén ''visszatérítették'' a fázist (fázisjavítás), és javarészt meddőteljesítménnyel (vagyis töredék energiafelhasználással) üzemeltek.
    Bár közel sem biztos, hogy az infrapanel esetében is erről lenne szó, de az élet más területén (például a villamos vontatásban) teljesen természetesen használnak olyan technikákat, amik látszólag ellentmondanak a fizika törvényeinek - pedig nem természetfeletti jelenségekről van szó, hanem az átlagember hiányos ismereteiről...

  • ozone

    újonc

    válasz GP-Sz #78 üzenetére

    ''Amit írtál, az teljesen igaz...''

    Akkor miért vitatkozol? :)

    Az energiamegmaradás törvénye csak egy a sok közül. Én sem azt írtam, hogy az infrapanel úgy működik, mint egy forgóátalakítós villanymozdony, csak arra igyekeztem rámutatni, hogy azért, mert valamit nem ismersz, nem tudsz, az attól még létezhet és működhet.
    Némi kis utánajárással megtudható, hogy az infrafűtés a hagyományos fűtéstől abban különbözik, hogy nem konvekciós elven fűti a helyiséget, hanem olyan infravörös sugarakkal, amelyek a levegőn keresztülhaladva azt nem melegítik fel, a tárgyakról részben visszaverődve az emberi szervezetben 99 %-os mértékben elnyelődnek. Ebből kifolyólag alacsonyabb léghőmérséklet és a környező tárgyak magasabb hőmérséklete mellett magasabb hőérzetet biztosítanak. Ezáltal kb. 3-4 Celsius-fokkal alacsonyabb hőmérséklet mellett biztosítják ugyanazt a komfortot. Lényegesen kisebb az üvegfelületek környezeti hőleadása, egyrészt mert az üveg két oldalán kisebb a hőmérséklet-különbség, másrészt az infrasugarak visszaverődnek az üvegfelületről. A konvekciós villamosfűtéssel szemben kb. 30-60 %-os megtakarítás érhető el. Egyes források hátrányként említik, hogy a fűtés kikapcsolásakor a hőmérséklet gyorsabban csökken, és nem kielégítő szabályozás mellett nagyobb hőingadozások léphetnek fel. Ugyanakkor előny, hogy lényegesen rövidebb felfűtési idő szükségeltetik. A referenciaanyagok szerint egy 60 m2-es lakás esetében a hőtárolós fűtés 15-20 kw-os teljesítményigényével szemben infra esetén 5 kW is elegendő (azt már én teszem hozzá, hogy valószínűleg némileg magasabb üzemidővel).
    A dolog tehát némileg a mikrosütőhöz hasonlatosan működik, vagyis a behelyezett műanyag edény nem, csak a benne lévő étel melegszik (az edényt az étel melegíti fel) :Y
    Vagy mint amikor a téli fagyban, szélcsendes időben kiállsz a napra... Hiába van mínusz 20 fok, hiába fagy keményre a takony, te kellemes melegnek érzed majd a napsütést!

Új hozzászólás Aktív témák