Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacesz88

    tag

    Hitelkártyát szeretnék igényelni. A jelenlegi bankomnál (OTP) megérdeklődtem a lehetőségeket és csináltak is egy előzetes hitelbírálatot, kaptam hitelkeretet, amit egyenlőre még nem fogadtam el.
    Utána kicsit jobban beleástam magam és látom, hogy pl az Erste Max feltételei kedvezőbbek, jobbak a visszatérítéseik.
    A honlapon látom, hogy viszonylag egyszerűen lehet igényelni George-on keresztül, regisztrációt követően a szükséges dokumentumok feltöltésével. Ha ezt elindítom és mondjuk nem jók a feltételek van innen még mód elutasításra vagy ekkor már elköteleztem magamat?
    Nem náluk bankolok, de ha legalább kapok akkora vagy nagyobb hitelkeretet mint a meglévő bankomnál akkor a jobb visszatérítések miatt inkább náluk igényelnék hitelkártyát.
    Viszont ha lényegesen kisebb hitelkeretet kapok, számomra az sem jó, mert elég sokat használnám a kártyát, így ebben az esetben már nem feltétlenül érné meg Erste-nél kötni hitelkártya szerződést csak a jobb visszatérítések miatt.
    Lehet jobb hitelkeretet kapni külsős banknál mint sajátnál mi a tapasztalás?

  • Lacesz88

    tag

    válasz RR-13 #27675 üzenetére

    A visszatérítés szempontjából igen, lényegtelen a nagyobb hitelkeret, de ha az évben többször is van külföldi út, autóbérléssel, transzferrel, ahol csak hitelkártyát fogadnak el, máris számít a hitelkeret mérete is.

    Így ha pl kisebb hitelkeretet ad az Erste mint a jelenlegi bankom nem biztos, hogy megéri a valamivel több visszatérítés miatt átmennem oda és maradnék a saját bankomnál, ahol ugyan nem olyan jó a visszatérítés cserébe elégséges a hitelkeret az ilyen időszakokra is.

    Ha megérkezik a hitelbírálat és nem elégséges ami abban van, ekkor már a szabályzat szerinti felmondási feltételek a mérvadóak vagy ilyenkor még nincs hivatalosan létrejött hitelkártya szerződés?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák