Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grabber

    addikt

    válasz basaharc502 #7569 üzenetére

    Hello. Láttam erre egy olyan megoldást a K&H banknál,hogy minden egyes netes vásárlás után kapsz egy sms-ben egy kódot. Amíg azt nem ütöd be a vásárlás után a abba az ablakba amit neked automatikusan feldob addig nem engedélyezi az összeg levonását. Szerintem te ezt a funkciót hiányolod.
    Másik letörlöd a CVC kódot,de egy keylogger programmal ha valaki egyszer megszerezte azt amit beütöttél omnantól kezdve bármikor fizethet a kártyád adataiddal.

  • Huroq

    senior tag

    válasz basaharc502 #7569 üzenetére

    Ilyen szolgáltatás az Erste Banknál is van, bár feltételekhez kötött és a kereskedőnek regisztrálva kell lennie.

    Az internetes vásárlás biztonsága

    "Amennyiben Ön rendelkezik Maestro / MasterCard bankkártyájához Internetes Vásárlás Ellenőrző SMS kóddal, valamint az internetes elfogadó hely regisztrálva van a kártyatársaságnál (fenti logó alapján),úgy a bankkártya adatainak megadását követően az alábbiakkal egészül ki a vásárlási folyamat:

    - A bankkártya adatok megadása után megjelenik egy képernyő, amely tartalmazza a tranzakció adatait és egy beviteli mezőt, amelynek megnevezése: „SecureCode”
    - Fenti képernyő megjelenésével egyidőben a Kártyabirtokos mobiltelefonjára, SMS-ben kap egy tranzakció megerősítő, egyedi kódot.
    - Az SMS-ben megküldésre kerülnek a tranzakció adatai (kártya típusa, vásárlás ideje óra-perc pontossággal, vásárlás összege a vásárlás devizanemében), amelyeknek meg kell egyezni a képernyőn szereplő tranzakciós adatokkal.
    - Amennyiben a képernyőn megjelenő tranzakciós adatok és az SMS-ben megküldött tranzakciós adatok megegyeznek, az SMS-ben megküldött, egyedi kódot kell megadni a képernyő „SecureCode” megnevezésű mezőjében. A vásárlás csak ezen kód megadásával lehet sikeres.
    - Az Internetes Vásárlás Ellenőrző SMS kód szolgáltatást igényelheti bármely Erste bankfiókban, valamint TeleBankon keresztül."

  • axioma

    veterán

    válasz basaharc502 #7569 üzenetére

    Egyreszt utolag is megreklamalhatod a tranzakciot. Mivel nehez olyan szolgaltatast rendelni, ami nem jut el a cimzetthez hogy elvezhesse, ezert ilyenkor azert ki tudjak deriteni, hogy te voltal vagy sem.
    Masreszt kis osszegekkel csalast nem erdemes kezdeni, nagy osszegekre meg egyreszt ott a limit, masreszt meg a bank azokra igen jo mintaillesztest csinal, es ha szokatlant tapasztalnak, ok maguk hivnak fel.
    Harmadreszt nem jo felni... hasznald a kartyad elonyeit, es legy kelloen ovatos, akkor mindent megtettel az ugy erdekeben. Gondolj arra, hogy ha igen kicsi valoszinuseggel beutne valami, megis, egy kartyan levo valahany nulla vegu penzosszeg elvesztese meger annyit, hogy evtizedekig idegeskedj? Persze nem jo dolog, de hosszutavon nem sok minden mulik rajta (na igen, ha olyan limit van ami a te hasznalatoddal szukseges, azaz van hogy annyit koltesz, akkor mar eleve nem egy olyan kilengest okoz).
    Szerintem.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz basaharc502 #7569 üzenetére

    Pár választ már írtak, de a lényeg:
    - van erre biztonsági megoldás, a fentebb írt securecode pl. de ahhoz hozzá kell igazítani a rendszert, az elfogadónak is támogatni kell stb .
    - az eladók nem fogják csak úgy lenézni az adatokat, mert kicsit könnyen visszakövethető a neten, hogy ki mit vett, tuti lebukás, aki nagyobb tétben próbálkozna ilyennel, inkább veszi gombokárt egy stóc hitelkártya adatot a világ túlsó feléről a net sötétebbik felén, azzal kicsi a lebukás esélye

    - egész egyszerűen a bankoknak nem éri meg bizonyos szinten túl extra pénzeket tolni az ilyen irányú védelembe, mert soha nem jönne vissza az ára (hány ügyfél választ aszerint bankot, hogy ott a legeslegbiztonságosabb az online vásárlás? :) )
    inkább kicsengetik azt az évi pártíz millát kártérítésre, és jóidő.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák