Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PitLee

    őstag

    válasz Dr. Szilikát #77076 üzenetére

    Nekem anno volt egy THOMSON - RR66M rádiós ébresztő órám, bár nem tudom milyen elven működött, de az alján volt 4 állású kapcsoló ahol a helyi villamoshálózathoz lehetett igazítani, és ez működött is, éves szinten 1-2 percen belül tudott maradni.
    Nagyon szerettem, sok kapcsoló volt rajta funkciókhoz, de elkezdett magas frekvencián sípolni, így félretettem.

  • Batman2

    őstag

    válasz Dr. Szilikát #77076 üzenetére

    Igazából azt az infót nem találom sehol, hogy melyik alkatrész értékét merre módosítsam, ha túl magas, vagy túl alacsony a frekvencia, tehát siet, vagy késik az óra.
    Tegnap kikapcsolás-bekapcsolás, majd újra beállítás után pontosan kezdett járni, ma délelőtt is egy percen belül volt a diferencia a referncia órához képest, ennél pontosabban eleve nem tudtam beállítani.
    Ma még alakítaottam az áramkörön, a kijelző részt szereltem, majd bekapcsolás és beállítás óta megint siet.
    Annyit vette még észre, mközben többször az órára pillantottam, hogy többször előfordult, hogy 1-1 másodperc rövidebb volt, mint a többi, kb kétszer olyan tempóban ugrott tovább a kijelzés, majd megint normálisan folytatta.
    2 óra alatt így 4 perc sietést ért el.
    Viszont ez szerintem nem akkora diferencia, hogy azt gondoljam, a kristály valamelyik felharmonikus értéken rezeg, az jóval nagyobb eltérés kellene legyen.
    Abban sem vagyok biztos, hogy ezek az extra másodpercek az oszcillátor hibája miatt keletkeznek, lehet a 74390-es számláló áramkör osztójában keletkezik valami hiba, ami a 2 herthez oszcillátor órajelet 1hertzre csökkenti.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák