Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz y@g4n #76612 üzenetére

    Meg lehet csinálni kézzel, az a kisebb gond, csak a chip legyen olvasható. Én is tudok embereket, akik nagyobb BGA-kat is feltesznek kézzel - nekem nem sikerült egyet sem, de hát ez ilyen :D Nyilván kézzel ilyen egyedi eseteket szokás szerelni, mint a kérdezőé is.
    Bánthatja a szilíciumot? :D A reflow kemencében, amiben készül, melegebb is van :) (Valahogyan a gyárban is összeforrasztódik a cucc, szép nagy kemencében :) )

    Nyilván az ilyesmi azon eMMC flash-eknél működik, amik megfelelő buszon ülnek. Tp-Link routerekre is van olyan hack, hogy a flash IC-t cseréled SD kártyára, mert ugyanaz a busz, csak a chip más alakú.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • válasz y@g4n #76612 üzenetére

    Gyorsan belepörgettem a videóba.
    A golyózás amit csinál idegörlő és baromira sok hibalehetőséget ad, de önmagában nem lehetetlen.
    Sokkal jobb megoldás egy rendes stencilt letenni és vagy azt feltölteni golyókkal, vagy húzni rá pasztát, és a stencilben megömleszteni. Az előbbit csinálja a memóriáknál.
    Visszahelyezésnél sokat segít a szitanyomott körvonal. Annak a segítségével lábkiosztás alá viheti a lerakási hibát, utána pedig ha jó a reflow, akkor behúzza magát szépen - ezt ellenőrzi amikor a fluxos pengével lökdösi a beforrasztás vége felé.

    A hőlégfúvó nem fúj melegebbet mint a forrasztókemence a gyárban így kiszerelt alkatrésznél nem okoz gondot. Azonban az ilyesmit meghatározott hőprofillal egyenletesen kell beforrasztani, különben hőtágulási feszültség maradhat a GPU-ban (ilyen nagy méretnél erre nagy a kockázat) aminek az eredménye lehet egy újabb meghibásodás kis idő múlva. Ezt ezért csinálta már szabályozott állomáson.

    Amitől viszont a hideg futott a hátamon, az amikor azt a pici meghajtó IC-t forrasztotta ki. Banális hiba kiforrasztás közben fölfelé ráncigálni a komponenst, főleg olyan erővel, hogy az egész PCB emelkedik vele. Ha véletlenül már csak 1-2 láb nincs kiforradva, garantáltan letépi vele a forrszemeket a nyákról és azt már nem igen lehet visszacsinálni. Csak oldalra szabad ilyenkor löködni, és ha már megmoccan, fel lehet emelni.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák