Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c4

    őstag

    válasz Joshi #1042 üzenetére

    Nem értek mélységében a chipsetek SDK programozásához... Mert a chipsettől is függhet a kérdés. A Sigma chipeknél is sok gondot csak a Sigma tudott orvosolni, nem a Dune vagy Popcorn szoftverezői. És szerintem van olyan, amit a mai napig nem javítottak.

    Szerintem pont ott a gond, hogy nem kóser a pulldown. Erőszakkal próbálják natívban kihajtani a 23,976-ot, de a szabvány szerint nincs ilyen kimeneti képfrekvencia. Nincs is semmi gond, ha 60Hz-en küldjük ki a jelet.

    Nekem nem fontos a 24p, pláne így, hogy valójában az esetek 95%-ában nem is az valójában.
    Magyarázd el, mitől jobb egy nem 24p videófolyamot 24p-ben futtatni, mint mondjuk 50 vagy 60Hz-en...
    Szebbek lesznek a színek? Jobb lesz a kontraszt? A fenét. Pont az a baj, hogy kevés a 24 képkocka már a mai világban. A mozi nem azért alkalmazta annak idején, mert ez a legjobb... hanem ez a minimális képkockamennyiség, amitől az agy már mozgóképnek látja az állóképek sorozatát. Ha mondjuk 48 képkockával készítették volna, akkor dupla annyi nyersanyagra lett volna szükség. Szóval mint minden, ez is a pénzről szólt.

    Szóval, ha sikerülne végre nekik a jó pulldownt összekalapálni, mint ahogy más cégek is megtették, azonnal megoldódik ez a kérdés. Mint írtam, a Dune lejátszóknál is gond volt a legelején ezzel. Vártunk is jó pár hónapot, mire rendbeszedték.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák