Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roach

    csendes tag

    Szervusztok!

    Segítséget szeretnék kérni hangfal választás téren. Elősztori: Van egy csöves erősítőm amivel eddig clarus rhea front sugárzókat használtam, de azoktól megváltam mert nevetségesen alacsony teljesítményen használtam őket általában. Szeretnék olyan hangfalat ami nagyon széles skálán szépen dolgozik és nincs gyakorlatom ezen a téren, a clarus hangfalon kívűl nem volt még komolyabb hangcuccom. Ehhez még jön, h nem szeretnék nagyon sokat költeni rá persze minden relatív, de lényeg nincs 100+k forintom most hangfalra.

    Már nézelődtem és nekem nagyon megtetszettek adataik alapján a külömböző használt depókon(akár itt is) fellelhető olyan 20-25éve gyártott, ám jó állapotban lévő esetleg újraperemezett audiofil hangfalak névszerint quadral és canton amiből találtam olyan kisebb teljesítményű darabokat ami talán szépen szólna nekem akár "halkan" is. A retro dolgok is bejönnek, de a kérdés ugye tényleg tud egy olyan 25éves hangfal a rajta feltüntetett 28hz-35khz-es teljes tartományban szólni? Zenehallgatás és mozizás, némi játék is lenne a terv és nem tudom egyáltalán érdemes-e elmenni mondjuk kipróbálni egyet, nem tudom esetleg milyen hibák jöhetnek ki rajta stb. Tehát érdemes ilyen hangfalakban gondolkodni?

    Ajánlatot is elfogadok, ha esetleg van olyan cucc amire érdemes vadászni használtan az én elvárásaimat szem előtt tartva, tehát "feleslegesen" nagy freq tartomány és halkan is szépen szól. Előre is köszi,

    üdv Roach

    [ Szerkesztve ]

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    válasz liszi70 #51564 üzenetére

    Köszi szépen, pont a karat az egyik amit nézegettem. Valamint igen, én is furcsáltam a feliratokat itt-ott épp ezért is tettem fel a kérdést. Egy szó mint száz szerintem elmegyek majd egy eladóhoz és meghallgatok egy ilyesmit. 20-30k környékén mozog az áruk párban és az nagyon tetszik, mert az erősítőm am 5 csatornás, így 5db kéne. :) Mondjuk, ha rá is szánom magam ilyesmire szerintem megnézem hogy muzsikál egy darabig csak egy pár belőle.

    [ Szerkesztve ]

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    válasz blattida #51566 üzenetére

    Kribe Erősítő azaz Krinszki Bertalan készítette(biztos elírtam a nevét szegénynek), 18ik születésnapomra kaptam a családtól, vmi szegről-végről ismerősünk a Berci bácsi istennek hála és így nagyon baráti áron elvállalta, mely összeget meg is tiltott, h megosszak bárkivel. :)

    2+3 csatornás, így lehet sztereónak is használni, egy második kapcsolóval hozzá lehet rakni a maradék 3 csatornát és akkor igazán felizzanak a csövek. :B

    [ Szerkesztve ]

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    Vannak most eladó cuccai, itt megtekinthető. Vagy saját készítés vagy nagyon vintage hangcuccok, anno még emlékszem épp a nosztalgia hangfal témára volt ráálva amikor az én erőlködőmet csinálta, olyanokat készített magának szóval szerintem van minden ami 50-70 évvel ezelőtt high end volt... Az én erősítőm am nagyobb és szebb mint bármelyik a képen, kár épp nem tudok rakni fotót mert most pesten van, épp tervezem majd visszahozni vidékre.

    Mondjuk erre a teljesen egyedi !Fülhallgatóhoz készített csöves erősítőre érdemes vetni egy pillantást, nem semi cucc.

    [ Szerkesztve ]

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    válasz andorra #51572 üzenetére

    Nincs "elcsicsázva" az enyém sem, stílusra ugyanaz mint a füleshez való amit linkeltem, csak szép nagy elektroncsövek állnak ki belőle és mindig ott fénylik halványan a polcon, öröm ránézni. Elég messze van ez a "disco"-tól sztem.

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    hi-fi, a fidelity szó, ha jól tudom pontosságot is jelent illetve hangreprodukciónál a mintához való ragaszkodás, tehát ha kinnt vagy a zenekar előtt az nem high fidelity sound, hanem true sound... tehát pont nem hi-fi, amikor azt a hangzást reprodukálod az eredetihez közeli minőségben akkor lessz high fidelity, mennyire jól reprodukálod a bizonyos hangzást ez meghatározza mennyire high fidelity...

    Csak mert tetszik az erősítőm is zenehallgatás közben attól még leszólt mindent(nem hangerőre célzok) amit eddig szerencsém volt hallani a clarus hangfalakkal, kivéve a haverom polkaudio szettjét vmi studio erősítővel de a srác dj, ebből él, én nem.

    Átlag embernek meg a hifi azt jelenti, h dupla woofer reflex csővel hifi hangfal meg vmi csipogó dísznek és milyen jól adja a mélyet... amivel csak az a baj, h az egész egy hatalmas dübörgés és az a legviccesebb, h ha igénytelen tupcitupci zenét hallgatsz rajta amit kb ugyanolyan igénytelen hangfalon csináltak jó dübörgősre akkor ugyancsak high fidelity hangélményben van részed, igaz az alap hang amit olyan jó high fidelity módon reprodukálsz totális CRAP. Megesik, de attól még az is hi-fi. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    válasz bajnokpityu #51582 üzenetére

    Ez egy hozzáértő véleménye volt, akkor mondok olyanét is aki csak használja: Mivel ezek nem szeretik, ha nincs terhelés rajtuk és ez nálam előfordult olykor, így megeszik 3-4évente egy elektroncsövet, már cseréltem pár darabot... a felhasznált csövek biztosítanak egy bizonyos hangzást ami, ha illik a hangfalhoz és a felhasználáshoz akkor igazán jó hangélményt nyújt, amire "hagyományos" erősítő nem képes. illetve csak akkor, ha direkt ilyesmire lett kifejlesztve vmi audiofil cucc... Buktatókkal kapcsolatban annyit, h kell hozzá a szaki minden téren, szerencsés esetben mint nekem pl aki megépítette gondját viseli, eddig egyszer kellett visszavinnem amikor az első elektroncső csere volt, utánna már pesten oldottam meg, persze akkor is szervízben hozzáértők csinálták de mivel nem nagy munka így fillérekért megvan. Most az új hangfalak választásakor is konzultálok példáúl a készítővel, amikor azok meglettek elviszem hozzá és az adott hangfalakhoz hosszú távú használatra majd elképzelhető változtatás a szerkezetben.

    Lényeg, ez nem az a dolog amit csak használsz és kész, néha van vele dolog és ha ezeket nem látod át, analog áramkörökben nem vagy otthon akkor meg sem szabad próbálni hozzányúlni, szakember elkerűlhetetlen.

    Érdekesség, ha bekapcsolod nem működik egyből, várni kell amíg a csövek elérik üzemi állapotukat ami 5-10mp is lehet és szép selymesen megjön a hang, kikapcsolásnál ugyanez, lekapcsolod az erősítőt és a hang pár mp múlva szépen lágyan elhalkul ahogy az elektroncsövek is elhalványodnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    válasz andorra #51587 üzenetére

    Te látom sztem rám vagy allergiás, annyit mondtam használtam éveket, bejött, lehet vele együtt élni semmi több. Nem ajánlottam senkinek, viszont a sztereo erősítőért kribe nem azért kér 50k-t mert le akar húzni, hanem mert megér annyit, csak ezt még ezzel kapcsolatban ideszúrom ideológia gyártás szándéka nélkül. Dobok majd azért ide egy képet a vasamról ha végre hazaért, hátha tetszik neked is.

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

  • Roach

    csendes tag

    válasz andorra #51589 üzenetére

    Tranzisztoros a "sima" :) nem? Néha csak részben tudom miről beszélek sry, érd be azzal, h "az a másik" pls. :)

    "Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

Új hozzászólás Aktív témák