Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Lompos48 #70203 üzenetére

    egyébként az A osztály nem jelenti azt, hogy folymatosan a max áramon van nyitva mindkét csap. gyakorlatilag minden A osztályú erősítő AB osztályú,csak az átlagnál nagyobb a nyugalmija.
    legjobb tudomásom szerint definició van rá (valahol olvastam) hogy milyen áram fölött hivják Anak, de kb minden hifi erősítő AB osztályú, tök mindegy, mi van ráirva.

    ami viszont biztos, hogy az én fülemnek az A osztálynak hivott erősítő nem ad önmagában túl sok előnyt, sőt.
    Anno Alephem volt, Ethosz által megépítve. Amikor a gyári 1.5A körüli nyugalmit levettem 0.5A-re, konkrétan jobban szólt. Elég valószinűnek tartom, hogy a kevéssé meleg üzem, és a dinamikatartalékok miatt hallottam jobbnak.

    Ezután eleve AB osztályok között keresgéltem, és találtam meg azt az erősítőt, ami végül leváltotta az A osztályúmat. Csak előrelépést tudok mondani, semmilyen hátulütőjét nem tapasztaltam.

    Ami nekem statisztikai alapon ettől fontosabb, az a globális negativ visszacsatolás. Talán egy olyan visszacsatolt erősítőt hallottam eddig, ami úgy igazán tetszett (sok millió Ft az ára)

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Lompos48 #70203 üzenetére

    "Mekkora lesz az átlagértéke az áramnak a pozitív és negatív félperiódusban együtt?

    Együtt nem tárgyalható. Az áram egy pillanatnyi érték, A nyugalmi áram mindig folyik, kivezérléssel vagy anélkül és mindig ugyanannyi."

    Dehát te mondtad hogy :

    "A váltakozó jel a nyugalmi áramra tevődik rá. Tehát pozitív félperiódusban nagyobb, negatívban kisebb, mint a nyugalmi áram. Ellenben az átlagértéke megegyezik a nyugalmi árammal. "

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák