Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dorian #40466 üzenetére

    Az én (és sokan mások, köztük általában a hifi szakemberek) tapasztalatai, tudásai pedig azt mutatják, hogy nem marginális kérdés, többszázezres rendszeren pedig különösen nem marginális kérdés, sőt, központi kérdés. A többszázezres készülékállványokat is azért adják annyiért, mert annyi javulást hoznak a hozzáillő rendszer hangjában, hogy a hifista-audiofil kifizeti rá a pénzt, mert kénytelen ezt a hangminőségjavulást így kieszközölni, hiszen ha ugyanannyiért készüléket vesz, és azt nem elég jó állványon tartja, akkor nem fogja az a készülék kihozni magából az árát. Tehát közel sem századrangú a kérdés, ugyanis az a hifisták és hifi szakemberek jellemző tapasztalata, tudása, hogy a készülékállvány hasonlóan fontos készülék, mint a hifi rendszer többi eleme, és nem sznobizmus, nem placebó, hanem tapasztalat, tudás.
    Közismert, hogy mindezt én ahhoz képest ("annak ellenére") nyilvánítom ki, hogy én sem költök, mégcsak tízezreket sem állványra, mert magamnak szoktam készíteni párezres áron készülék- és hangdobozállványt, remélvén, hogy így közel jutok hangminőségben a soktízezres állványok szintjéhez - ami persze részben szerencse kérdése, mivel nem végzek hozzá "szélcsatornás" kísérleteket különböző modelleket összehasonlítva, hanem csak megcsinálok egy modellt, amit olcsón meg tudok, és "elegendően" jónak remélem.

    (#40464) Ed Parker "(...) mikor beszélgettem olyan arcokkal,akiknek 3000cd-s gyüjteménye van japán és amerikai nyomatokkal,a 60-as évek zenéitől,a rendszerük kb 120-150000€,ők nem értem miért nem hangsúlyozták,hogy az állványnak mekkora szerepe van egy láncban?
    talán elfelejtették.
    mert minden összetevőjét elmesélte a láncnak,az állvány kimaradt."
    És nyilván beszélgettél már olyan arcokkal is, akik hangsúlyozták az állvány szerepét, és nyilván, azoknál is, akik nem hangsúlyozták, többségüknél jó eséllyel ott van a megfelelően drága állvány is, csak éppen nem említették, mert a különböző márkájú-típusú állványok összehasonlításának, "témává tevésének" nincs akkora kultúrája, mint a többi készülékről való beszédnek. Az állványokat jellemzőbben veszik a hifisták a kereskedők ajánlásai/készlete és az olvasmányaik alapján, mint a saját összehasonlítós tapasztalataik alapján. Az állványvásárlás általában esetlegesebb dolog, mint a többi készülék vásárlása, hiszen sokkal több macerával jár az állványtesztelés, mint a többi készülék tesztelése.

    [ Szerkesztve ]

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Dorian #40466 üzenetére

    Amikor épitgetünk, mindig felnagyitjuk az új dolog nagyságát. Nálam hallgató volt mind az állvány,mind az alátét (vaktesztelhető nagyságrendben), de nem volt olyan mértékű differencia,mint oprendszer,program beállítások,usb kábelek közötti difi. Viszont összeadódó hatások, szóval úgyse kerülhettem volna el...

    Ráadásul nem tudok hinni egyik tuti megoldásban sem, lánca válogatja, hol mi jó. Pl oprendszert váltottam, és tervezem újra elővenni a kérdést.

    Egyébként nem feltétlen drága a rezgéscsillapítás, nekem mostanáig fakocka vált be, és a tizenhuszon ezres alátétek pl nem nyertek.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Új hozzászólás Aktív témák