Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Diocles #39286 üzenetére

    Csak azért nem megyek teljesen bele a "te utcádba" a kérdésedet félig megkerülvén, mert tőled, mint a topik egyik friss elektrotechnikai szakértőjétől nem a tamáskodást várnám egy ilyen, a hifiben régen elcsépelt témában, hanem inkább a helyeslő bólogatást - na meg a feliratcsere és hasonló típusú kötözködések mellőzését... Egy újoncnak nyilván szivesebben magyarázgattam volna ezt-azt, de te az elektrotechnikai szakértő szerepében léptél fel a topikban, tehát elvileg inkább neked kéne oktatnod engem a (nagyértékű) tápkondenzátoroknak (elsősorban mint szűrőtagoknak) a hangminőségre gyakorolt felemás hatásairól, nem nekem téged. Elvileg neked erről már meg kell legyen a tapasztalatod (és elvi tudásod).
    Jó dolog egy fórumon ha vannak akik betöltik az ördög ügyvédje szerepet, de a topikban való tartózkodásod egy hónapja alapján azt a sejtést fogalmaztam meg magamnak, hogy valószínűleg érdemes lenne figyelembe venned, hogy általában olyasmikbe kötöttél bele ezen idő alatt az "ördög ügyvédjeként", amely kérdésekben már nem igazán jut hely az ördög ügyvédjének, legalábbis akkor biztos hogy nem, ha valaki a szakértő szerepet is betölteni kívánja eközben. Az általad belekötésre (kötözködésre), megkérdőjelezésre, elvetésre alkalmasnak talált témák csak a teljesen hifi (és elektrotechnikai) újoncok (vagyis a téma szempontjából a "csecsemőnek minden vicc új típusúak") számára furcsák. Körülbelül erre utalt Gorbep is délelőtt, amikor "bosszantotta a gondolkodás és kipróbálás nélkül mindent leszólni mentalitás". Ez egy hifi fórum, elég fárasztó hetente-havonta visszatérni ugyanazokra a több évtizedes hifi paradigmákra, az azokat megkérdőjelező "csecsemők" miatt, akiknek minden vicc új. Érdemes visszaolvasgatni is a topikot, mielőtt valaki ezredszer újranyit egy témát, ugyanis te az egy hónap alatt jobbára, ilyen, a topikban is ezerszer lerágott tudásanyagokat nyitogattál újra az ördög ügyvédjeként, csakhogy ezekben a témákban már régen túlhaladottá vált az ördög ügyvédje szerepkör - miközben persze ennek ellenére mindig előkerülnek ezek a témák és a hozzájuk való "ördög ügyvédeik". Ha matematikai példával élnék, azt mondanám, hogy ne azon vitakozzunk már hetente visszatérően, hogy 2x2=4 vagy nem annyi, csak azért mert minden héten jön valaki, aki megkérdőjelezi. Látható, hogy szándékosan nem arra és úgy reagáltam, amit kértél, mert remélem, hogy találsz megfontolandó szempontokat. Úgy vélem, eddig nem állt jól neked az ördög ügyvédje szerep - miközben persze nem feladatom ezt bárhogyan is vélni, de elmondtam, hátha érdekel. (No meg "megbosszulandó" a feliratcsere és hasonló kötözködéseidet. ;] )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák