Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rioter

    csendes tag

    Helló!
    Elég fura problémám van: 3db Seagate backup plus desk (különböző méretűek) meghajtó van, amit jelenlegi MSI x570-es alaplapomon használom. Ha bármelyik usb3-as csatira (elő/hátlapi mindegy) rádugom valamelyiket, ezekre a meghajtókra az írás 60-100KB/s sebességgel megy csak. Nem elírás, ennyit tud csak írni. Olvasás megy rendesen, több mint 100MB/s. Ha usb2-re dugom, az írás és az olvasás is normális, amit usb2-től elvárok 30MB/s körüli.
    Munkahelyemen kipróbáltam, és ott az írás is normális usb3-on is. Ezen kívül Seatools is hibátlanul lefut, valamint a SMART is tökéletes, semmi probléma nem található.Zerorefill-t rányomtam, nem változtatott semmit.
    Korábban itthon z170-es lapom volt (csak a lap és a proci változott a gépemben, valamint Win10 újratelepítés), és akkor ugyenezek a meghajtók is tökéletesen írhatók voltak.
    Viszont az az érdekes, hogy ha egy Seagate D3 desk-et kötök a gépemre ugyanazokkal a kábelekkel, ugyanoda, akkor azt tökéletesen tudom írni usb3-n is. Minden Win beállítás ugyanaz (gyors eltávolítás), nem buherált az op.r., illetőleg pár hete telepített elég tiszta Win10.
    Segítsetek, mi okozhatja ezt?

  • rioter

    csendes tag

    válasz King Unique #51481 üzenetére

    Igen, a meghajtók jók, mert a munkahelyi gépen is jók, az előző gépben is jók voltak, usb2-n is hibátlanok, és usb3 olvasásban is jók. Alapvetően másolással próbáltam. Az biztos, hogy nem belső cache kifogyásos gondja van, mert abban a pillanatban, ahogy elkezdtem a másolást, már ilyen lassú, egy 1megás fájl is fél perc körül megy rá. Ezen kívül az USB Flash benchmark progit ráengedtem. Utána olyan 4-5 perccel később leállítottam, mert még az első írási blokk sebességet sem írta ki. Összehasonlítva belső vinyónál 1másodperc után már írta az első eredményt.

  • rioter

    csendes tag

    válasz King Unique #51483 üzenetére

    Crystal alatt kipróbáltam, 5menet, 128mb. Olvasás seq1m: 158,96/155,62, rnd: 1,76/0,71. Írás: seq: 0/0 és rnd: 1,74/1,59
    A linuxot az hiszem, nem tudom kipróbálni, mert közben a munkahelyemen létrehoztam a meghajtón azt az image fájlt, ami rajta lesz, viszont feltételezem, a mint nem tudna megfelelően írni ntfs partícióra, vagy adatvesztés lehet belőle.
    Korábban kipróbáltam a gyorsítótár bekapcsolását. Ilyenkor az írás jó gyorsan megindult, majd egyszercsak hirtelen elakadt és ugyanúgy döglassú lett, mint ahogy korábban jelentkezett a probléma. Gondolom, azon a ponton telt be a puffer (viszont a d3-as seagate/maxtor esetében kikapcsolva is jó teljesítményt adott).
    Ellenben eszembe jutott, hogy van egy vinyóm, amire 2-3 éve telepítettem Win10-et, és elfelejtettem letörölni még. Ez ott van elpakolva a szekrényben, és még az előző, inteles konfigomon készült (amin a kérdéses vinyó jól írható volt), így nem voltak a mostani lapomhoz való driverek sem fenn, sőt igazából semilyen, mert csak 1-2 kis programot tesztelgettem anno, és semmi mást nem telepítettem rá. Nos, ezen ugyanúgy rossz az írási sebesség, tehát egy Win10 újratelepítés nem oldja meg.

Új hozzászólás Aktív témák