Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nauda

    tag

    Sziasztok!

    Segítsetek légyszi. Vettem új gépet. Na neki is estem a szerelésnek. A régi 3 partíciós vinyómról az adatokat nem mentettem ki, mivel (gondoltam én) jó helyen vannak, mert majd ha fut az új gép akkor simán átmásolom róla a fontos dolgaimat. A régi vinyómon lévő partíciók C,D,E. Na az új vinyómat is 3 partícióra szedném (gondolom azoknak is C,D,E lesz a neve), ráadásul a régi vinyóm C-én még rajta van az XP, az új vinyó C-re meg rádobom a win7-et. El fog indulni egyáltalán a gép, ha mindkét vinyót rákötöm. A régi vinyót már cable selectre raktam. Az új vinyómon viszont a jumper helyén csak 4 tüske van, és nincs hozzá jumper (SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ )

    Ja az már csak hab a tortán, hogy per pill rá se tudom kötni, mert IDE a régi vinyó :) de már rákerestem hogy létezik SATA-IDE átalakító. Na ezzel kapcsolatban azt nem vágom, hogy egy ILYEN átalakítóra esetleg két IDE vinyó is rárakható, és 1 SATA-n keresztül fog csatlakozni az alaplapra a két vinyó? Vagy ezt felejtsem el, mindegyik IDE-hez külön átalakító kell. Két ODD-vel is ugyanez a bajom :P

    Erre nem figyeltem mikor kiválasztottam az alaplapot :(

    Mit javasoltok?
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák