Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HZoli87

    veterán

    Sziasztok!

    Adott egy 2 hete vásárolt HDD (Seagate, 320 GB, 7200 rpm, notebook szabvány méretű), első héten nem volt semmilyen problémám vele, de pár nappal ezelőtt pár percenként sípoló/ciripelő hangot ad ki (pár másodperc = kb.:1-2 sec), addig mintha megfagyna minden, utána meg mintha misem történt volna megy tovább. Egyik reggel nem indult el a W7 a gépen, se normál, se csökkentett módban, valamit javítani akart, de hiába próbálta meg, csak egy helyben álldogált, nem történt semmi. Újratelepítettem a gépet, minden működött a másnapi bekapcsolásig, utána W7 fagy az elején, megint telepítés, minden jól működik, de másnap (vagyis ma) megint jelentkezett a probléma. Leszedtem csökkentett módban a vírusirtót (Avira), így már elindult döcögősen. Nem hinném hogy az Avira miatt lenne a hiba, mert az elmúlt 1 évben nem jelentkezett ilyen hiba, de akkor ugye másik HDD volt a notebookban. Raxco PerfectDisk végzi nálam a töredezettségmentesítést, már több éve hibátlanul (több HDD-én), sosem volt vele gond. Lefuttattam ma pár programot és ezeket találta, aggodalomra ad okot? Van esély szerintetek garanciális cserére? (vissza kell küldenem ahonnan vettem és ha szerintük hibás/ vagy nem megfelelően működik, küldik is az újat.) Vajon mért nem akar megfelelően működni, mindent úgy csinálok, mint eddig bármikor, eddig sosem botlottam ilyen hibába. Vajon mi okozhatja a hibát? Segítséget előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • HZoli87

    veterán

    Üdv!

    Lenne egy ilyen problémám az új rendszerrel (Windows 8 Pro).

    Notebookban található egy SSD, plusz egy külső HDD állandóan csatlakoztatva (USB 2.0). Bizonyos időközönként elérhetetlen a külső meghajtó (KÉP), majd percek múlva magához tér, de van amikor csak a kihúzás és újra bedugás segít. MS AHCI és IRST 11.2 mellett is produkálja. Windows 7 alatt semmilyen gondom nem volt, de így használhatatlan az új rendszer. Amikor működik (KÉP).

    Ezt most vettem észre, amikor nem reagál a külső meghajtó, akkor ezt látom a feladatkezelőben. Valami kiakasztja (100%, "D" meghajtó)(KÉP).

    Eseménynaplóban ilyeneket látok:

    * A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 1 jelű lemez 10f10a8 logikai blokkcímét érintő I/O műveletet.
    * {Nem sikerült a késleltetett írás} A Windows nem tudta menteni a fájl (D:\Programok) összes adatát. Az adatok elvesztek. A hibát hardverhiba vagy a hálózati kapcsolat hibája okozhatja. Próbálja máshova menteni a fájlt.
    * A rendszer nem tudta a tranzakciónaplóba írni az adatokat. Előfordulhat sérülés a(z) D: kötet \Device\HarddiskVolume2 eszközén.
    (STATUS_DEVICE_DATA_ERROR)
    * A rendszer nem tudta a tranzakciónaplóba írni az adatokat. Előfordulhat sérülés a(z) D: kötet \Device\HarddiskVolume3 eszközén.
    (Nem létező eszközt adtak meg.)
    * A rendszer sérülést észlelt a fájlrendszer-struktúrában a(z) D: köteten. A sérülés pontos természete ismeretlen. Online állapotban ellenőrizni kell a fájlrendszer-struktúrákat.

    ------

    Asztali gépen leformázva a külső meghajtó (USB), a notebook több USB portján is kipróbálva, sikertelenül.

    -------

    USB illesztőprogramot nem telepítettem, jelenleg MS AHCI van.

    -------

    Energiagazdálkodásnál tiltva az USB szelektív felfüggesztés és a merevlemezek kikapcsolása. Hard Disk Sentinelben szintén tiltva a leállítás. Mi lehet a gond?

    Köszönöm a segítséget!

  • HZoli87

    veterán

    válasz HZoli87 #27204 üzenetére

    És itt a vég. Jelenleg itt tartok. Már meg sem nyitja a külső meghajtót. Kifogytam az ötletekből. Link

  • HZoli87

    veterán

    válasz liksoft #27208 üzenetére

    Szia!

    Ezt nem tudtam. Mondjuk Windows 7 mellett február óta sosem volt gond. Igen, Y kábel van hozzá. Esetleg egy ilyet tudnék a helyére rakni. HTS545032B9A (320GB / 5400 rpm)

  • HZoli87

    veterán

    válasz liksoft #27210 üzenetére

    Köszi a segítséget. Megfogadom a tanácsodat. Nem akarom elkiabálni a dolgot, de valószínű megvan a bűnös. Samsung SSD Magician (v3.2), ez volt az egyetlen program, amit csak kompatibilitással tudott feltelepíteni a Windows 8. Msconfig alapján indulnia kellene a rendszerrel (Windows 7 alatt így is tesz), de ezt nem teszi meg. Miután kézzel elindítom, akkor 10 másodpercen belül már nem válaszol a meghajtó. Kétszer eljátszottam egymás után, 1 és 10 perc várakozás után. Eredmény ugyanaz. Gondolom elkezdi vizsgálni és piszkálni, hogy milyen meghajtók vannak csatlakoztatva a számítógéphez.

    Remélem gyorsan megjelenik a Windows 8 kompatibilis verzió, októberre ígérték, az új meghajtókkal együtt (840 / 840 Pro széria).

  • HZoli87

    veterán

    válasz liksoft #27212 üzenetére

    Most már biztos ő a ludas. Többször kipróbáltam. Pár órája békén hagytam, azóta minden működik jól.

    Egyébként ezért használom. Link

Új hozzászólás Aktív témák