Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    válasz brickm #45436 üzenetére

    Szia! Nem esküdnék meg rá, de mintha EZ a gyári formázó program direkt erről szólna ("designed specifically for Samsung external drives") Azt sem tartom kizártnak, hogy a linux beleirkált valamit a standard MBR kódba (vagy felülirta azt a sajátjával) amitől a Windows lepetézett a pinyóba. Csak egy tipp, hátha segit. Egy próbát megér (ha üres a winya; mert amúgy töröl mindent a meghajtóról!)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz brickm #45436 üzenetére

    A másik topikban javasolt adatmentés volt itt a legfontosabb, ami ezek szerint sikeresen megtörtént. Ha Windows alatt a HDS nem ismeri fel, akkor a meghajtó állapotát Linux alatt is meg lehet nézni. Az alábbi logout cikkben van többféle megoldás említve. Bár Linux alatt nem minden USB 3.0 chip támogatott teljes mértékben és lehet azért nem tudott minden adatot kiolvasni az ottani HDS.

    Amúgy milyen külső HDD ez pontosan?? Csak mert a fórumtárs által linkelt formázó a gyári kompakt modellekhez készült, mint pl. a D3 Station. A tiéd meg a modellszám alapján egy 3,5" | 7200 RPM | 250 GB HDD, ami gondolom egy külső házban van. A Samsung kompakt típusai meg általában 5400 RPM-esek és (jóval) nagyobb tárkapacitásúak.

    Linux alatt többször formáztam már Disks | GParted programmal NTFS-re külső merevlemezt és eddig mindig kezelte a Windows probléma nélkül. Windows alatt meg egy korábbi hozzászólás 3. pontjában foglaltak szerint szoktam újrapartícionálni a lemezt. A diskpart használatakor viszont figyelni kell, hogy a megfelelő lemezt (Disk 0/1/2 stb.) válasszuk ki és azt töröljük!

    Másik gépen, másik Windows alatt amúgy próbáltad? Csak mert a legutóbbi Win10 RS1 upgrade kapcsán panaszkodtak egyesek különféle hibákba. Viszont a tiszta telepítés után már kevésbé. Én is utóbbi szerint raktam fel és semmi problémám nem volt a külső merevlemezek kezelésével. Illetve írtad magad is, hogy korábban a TH1 / TH2 alatt még megfelelően működött. Szóval, esetleg egy tiszta telepítést is meg lehetne próbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz brickm #45440 üzenetére

    A Samsung sima külső házakat tudtommal nem gyárt, csak kompakt külső HDD-ket. De ugye egy ideje már felvásárolta őket a Seagate. 3,5" méretben ott volt anno a Story / G3 / M3 Station, de azokból is 500 GB / 1 TB volt a legkisebb —► [link], [link]. Illetve 5400-as HDD volt mindegyikben.

    Azt azért jó lenne tudni, hogy a külső meghajtó állapota milyen. Mert, ha nincsenek rajta szektorhibák, akkor érdekes, hogy Linux alatt jól működik, Windows alatt meg ennyire nem. Bár ott van még a Win7/8.1 is, amiken nem volt próbálva. Illetve Windows alatt még az eszközillesztő eltávolítása —► gép restart —► eszköz újracsatlakoztatása is megpróbálható. Továbbá a másik USB portra csatlakoztatás, valamint esetleg a HDD gépben (SATA) / másik külső házban történő kipróbálása is opció.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák