Keresés

Hirdetés

  • Mini-ITX méretű RTX 4070 Kínából

    ph A Zephyr egyedi tervezésű VGA-ja szokatlanul rövid hűtést kapott, mely állítólag nagyon hatékony.

  • Olcsó USB WiFi AC adapter

    lo Egy olcsó WiFi AC USB adapter jó szolgálatot jelenthet, ha az új router csak elvileg támogatja a 2,4 GHz-es átvitelt.

  • T Phone 2 Pro - majdnem mindenben jobb

    ma Az első körös magentás szolgáltatói telefonok ugyan nem voltak drágák, de sok kompromisszumot követeltek meg. A második generációs páros minden szempontból fejlődött, miközben az árazás maradt.

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz m3ss #33301 üzenetére

    Én nem vagyok biztos benne, hogy ő ezt keresi. Ha jól értem, amit ír, valami olyan megoldás érdekelné, amivel a sztereóvá alakítás előtt tudná kompenzálni a különböző csatornák hangerejét, majd az így kapott, igazított jelet alakítaná sztereóvá, és küldené az erősítőre.

    Atilla001
    Én sem rajongok a többcsatornás hangért. Moziban OK, de szerintem annyit nem tesz hozzá, hogy megérje. Persze kinek mi...
    Én is kínlódtam ezzel jó ideig, hogy van ami iszonyat hangos, van amit meg alig hallani, ahogy írod, jellemzően a beszédet.
    Aztán filmektől függetlenül egy teljesen más apropóból találtam egy tök jó kis programot erre a problémára. Soundlock
    Igazából ez egy limiter. Azt csinálja, ha aktiválod az aktuális hangkártyádra, akkor be tudsz állítani egy maximális hangerőszintet, amit ha a bejövő jel hangereje átlép, akkor a Windows hangerőcsúszkáját állítgatva leszabályozza a kimenetet. Ha a jel gyengébb lesz, akkor visszatér az eredeti beállításhoz/hangerőhöz. Nagyon jól jön filmeknél, YouTube videóknál, viszont zenére kifejezetten rossz, ha azt hallgatok, ki kell kapcsolni.
    Egy komolyabb probléma van vele, hogy bizonyos hangkártyák esetén szabályzáskor a hang pattoghat, olyasmi, mint mikor mikrofon erősítéskor nem használsz pop-filtert. De ez nem minden kártyánál jön elő, de számítani kell rá.
    Kipróbálni mindenesetre érdemes, ingyenes progi. Én évek óta használom, az online FPS játékoknál is irtó hasznos volt, a halk lépéshangokat fel tudtam hangosítani, hogy bármilyen csendes, meghalljam, viszont a lövések meg ne süketítsenek meg. Kicsit babrálni kell vele, hogy kinek mi az ideális hangerő, ahol működni kezd, de ha megvan, akkor ez egy tipikusan set and forget program.

    Ebben a videóban egyszerűen be van mutatva, hogy hogyan működik.

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák