Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #2 üzenetére

    Sziasztok!
    Nekem így elsőre nagyon nem tetszik, mondom is miért:
    - kicsit jobban el kellene különíteni a nappali és a háló funkciókat. Így, hogy minden egy helyről és egybe nyílik. Te reggel főznéd a kávéd, vagy sütnéd a rántottád, és ezek a szagok mind a 4 hálóba kíméletlenül bemennek. Gyerekeid áthívnak valakit este dumálgatni, vagy meccset néznél, és senki nem fog aludni, mert mindenki direktbe hallja.
    - nincs egy határozottan elkülönülő bejárata a háznak, és nincs szélfogó sem
    - ekkora épületnél nem nyitnám a WC-t a konyhából, még akkor sem, ha van külön kis előtér, ami amúgy nem épp ideális szerintem
    - konyha és nappali ilyen elrendezéssel kb. bútorozhatatlan. Mindig bele kell rajzolni már a vázlatokba is közelítőleg a bútorozást (vagy legalább a nagyobb, fix dolgokat) egyrészt azért, hogy lásd, hogy mennyire fér el, és hogy merre tudsz majd közlekedni. Egy TV-nek sincs normálisan hely.
    - van egy nagy hatalmas tér, amit szétdarabol a rengeteg ajtó. Nem tudom mekkora konyhabútort terveztek, de ez így szerintem nem jó. Amúgy azok az északi nyílászárók azok földig érő ajtók, vagy parapetes ablakok? Ha utóbbi, akkor egy fokkal jobb a helyzet, de még úgy sem ideális.
    - nyugati hálószoba nagyon messze van a fürdőtől, és amúgy is 2 szülő + 3 gyerekre kevés az 1 fürdő és WC. Nyugodtan be lehet tervezni a másik végébe is egy vizesblokkot, hidd el, kelleni fog. Nem biztos, hogy most, de 15-20 év múlva, amikor már 1-1 gyereknek a párját is ott találja a reggel, akkor lesz 6-7 felnőttre 1 vizesblokk, ami semmire nem elég.

    Szerintem ezt engedd el, és nézzétek meg mit találna ki a tervező így elsőre.

    Just a simple Lineman...

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #4 üzenetére

    Meg kell hagyni az építésznek, hogy gondolkozzon kicsit, alakítson a HÉSZ szerint az épület alapméretein, te pedig ezt tényleg engedd el szerintem :)
    Utca amúgy merre van? Jól sejtem, hogy észak felé? Arra nem raknék teraszt, pláne nem így, sok értékes helyet foglal el. Illetve az nagy pazarlás szerintem, hogy a nyugati homlokzatra vannak száműzve a kiszolgáló helyiségek, a délutáni benapozás szempontjából az nagyon értékes terület. Persze ha oldalhatáros beépítés van, és arra egyből a szomszéd van, akkor nem szóltam.
    Konyhabútoron meg gondolkozzatok már most előre, mert azzal nagyot lehet szívni. Nem mindegy, hogy milyen gépeket, mekkora munkafelületet, asztalt igényeltek. Furán hat leírva, de 5 fős családnak a 39 m2 konyhára és nappalira kicsi lesz.
    Most lehet alakítani a méreteken, nem akkor, amikor mindenhonnan hiányzik 30 cm, és az lesz az igazán fájó dolog, amikor mindennek a végén nem fér ez egy 6 személyes asztal, meg egy rendes sarokkanapé és 2 fotel, ahova egyszerre le tudtok ülni mindnyájan. Azért ezeket írom, mert ezekre hajlamos úgy gondolni az ember, hogy annyira nem is fontos, mert majd csak találtok valamit, pedig aztán ahhoz, hogy egy normális 6 személyes asztalt körbe lehessen járni, amikor ülnek is mellette kell vagy 3x5 méter, egy ülőgarnitúrának még egyszer ennyi, aztán ha belegondolsz hiába van 39 m2-d nappalira ezek mégsem fértek el.

    Just a simple Lineman...

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #8 üzenetére

    "Mi az a gyorspostás WC?"

    Anyu szokta mesélni, hogy amikor csinálta a magasépítő diplomát, akkor az összes tervezési feladatnál be kellett rajzolni legalább egy wc-t és egy kézmosót valahova a bejárat közvetlen közelébe, mondván ha jön a postás, és bekéredzkedik WC-re ne kelljen keresztül mennie az egész házon. Persze végül az ő házukba nem került be, és erre volt is már precedens, hogy a postásnak el kellett mennie... :K
    Ennél amúgy van egy sokkal praktikusabb oka is ennek, ha kinn matattok a kertben mondjuk, és koszos lesz valaki, be kell menni kimosakodni vagy hirtelen kell szaladni a mosdóba, akkor nem kell a koszt végighurcolni a házon, csak közvetlenül a bejáratot kell feltakarítani utána.

    Just a simple Lineman...

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #21 üzenetére

    - Egy tartófalat keresztbe azért én még hiányolok belőle. 6 méternél nagyobb fesztávot nem igazán szokás alkalmazni, mert annyira megdrágítja a födém kialakítását, hogy nem éri meg. Sima monolitból talán nem is lehetne megcsinálni, csak valamilyen alul,- vagy felülbordásból. Az utca felőli válaszfal ha egy sávban menne, és teherhordó lenne (azaz minimum 25-ös, és sávalappal, akkor az sokat segítene az erőjátékon.
    - Szülői hálót szokás általában a kevésbé értékes irányba rakni.
    - Sarokablakok örökös problémaforrás a hőhíd és a tartószerkezet miatt is. Jól néznek ki, de én nem feltétlenül erőltetném.
    - Déli homlokzaton levő szobákon dupláznám az ablakokat, bár nem tudom mi van közvetlen a telek mögött. Ha sosem jut be oda a fény, mert erdő van mögötte, akkor végülis mindegy. (Ilyenkor akár a szülői háló is jó ott)
    - Fürdőszobába a 90-es parapetű ablak nem épp szerencsés, vagy legalábbis fura. Fóliázni kell mindenképp az ablakokat, de amúgy is elgondolkoznék rajta, hogy magasabbak legyenek. Nem véletlenül szoktak 140-150-es parapetet rakni fürdőszobai ablakokhoz.
    - Ha már: lehetnének a fürdőszobai ablakok egy síkban. Ez a ~20 centi eltolás olyan fura, esetlennek hat nekem.

    Just a simple Lineman...

  • A Zéé

    addikt

    válasz canniball #24 üzenetére

    vannak ilyen betekintést gátló fóliák. Van mintás is, homogén is. Olyan, mintha savmart lenne az üveg.

    #23 Jofi81
    Jah, értem. Szeglemezes tetőszerkezettel még nem volt dolgom, annak a fesztávját nem tudom.
    Szülői hálóban, és a másik, délnyugati hálószobában én növelném az ablakok felületét, hasonlóan duplán sorolva, mint a nappali rész ablakai, 2x100/150-es egymás mellé, de legalább 2x25/150, mint ahogy az utcafronton is.

    Szélfogó ajtaját gondolnám még át esetleg (pozíció, nyitásirány), hogy a bal oldali háló blokk ajtaja ne legyen elcsúszva a többi ajtóhoz képest, de ez (és a fürdők ablakai is) lehet, hogy csak engem zavar így rajzon, hogy nem szépen egy vonalban vannak, és az az egy más irányba nyílik :D
    Gépész helyiségnek milyen más egyéb funkciót szántok, hogy a nappaliból van közvetlen kapcsolata? Jó nagy lesz amúgy. Ha csak mosókonyha lesz még a gépészeti cuccok mellett, akkor megfontolnám a szélfogóból nyitását. Így akkor kikerülne a bejárata a kiemelt pozícióból, lehet oda pakolni képeket, díszeket. Inkább azok legyenek a nappali-étkező fókuszpontjában, mint egy "nyomi" beltéri ajtó. Kamrának nem igazán lesz jó, mert meleg lesz benn.

    Just a simple Lineman...

  • A Zéé

    addikt

    válasz canniball #27 üzenetére

    Jogos, ha elérhető katedrál üveg, akkor az jobb megoldás.

    Szélfogó szerintem hasznos azért, nem egyből a nappaliba esik be a vendég, meg kinn lehet hagyni a kabátokat, cipőket olyan helyen, ahol nem látszanak (mondom ezt én, akinek mindenhol is cipői vannak... :D )

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák