Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz Doviziozo #3 üzenetére

    köszi.., de eddig nekem jobban tetszik a Denon - a tudása miatt is :)))

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz Doviziozo #5 üzenetére

    már valóban sehol... megvettem :) - és nagyon sirály!

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz Doviziozo #8 üzenetére

    akkor is a Denon-t ajánlom! isszonyat szépen szól! - optikai kábellel van összekötve e géppel, és semmi egérmozgás hang, se winyó, semmi!!!! még csuma hangerőn se!!! :)

    isszonyat király!

    A Diamond 8.4-et ajánlanám hozzá - a hangfalaim? - egyenlőre nem volt pénzem újakra, ezért maradtak a régi hifi hangfalak.


    , egy negatívum.. eddig nem jöttem rá, hogy hogyan lehet compzit videót svideóvá konvertáltatni :S - az angol (pdf) leírás szerint megy, de eddig nekem nem sikerült :((((

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz Doviziozo #10 üzenetére

    annak semmi köze az erősítőhöz! (egérmozgás, winyó töltés)

    hiszen az az analód feldolgozás hibája! - Ha erre is analógba kötöm rá, ennél is halatszik! Nincs olyan erősítő (pontosabban az meg már nem hifi erősítő), ami megváltoztatja a bemenő hangot, és kiszedi belőle a zaj! Mert mivan, ha a zene pont a zajjal együtt teljes?

    de ebben az esetben az optikai bemenetet használva nincsenek zavaró PCI zaj jelenségek!

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz Doviziozo #16 üzenetére

    ajánlás :Denon AVR1706 :) - nagyon szépen szólnak rajta a női-, zongora-, hangok! egésszen dinamikus - az Equilibrium-ot nétem rajta optikán az eredeti DTS - hangal, és isszonyat nagyon nyomott (dinamika tartományba), amikor elkezdett lövöldözni a főhös 5.1-be :D

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz LanyUs #24 üzenetére

    nekem bejön a DENON ... tudja a sok szabványt! 7.1-es a Yamaha 6.1-ével szemben... ismeri a rádió textet, és ki is jelzi (Juventuszon, Danubioszon kiírja, az éppen aktuálisan szóló szám előadóját/címéT! - nagyon kafa)

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz petyus2 #33 üzenetére

    DENON nagyságrendekkel jobb a hangja, mint bármelyik komersz cég által gyártott erősítőnek.. (techincs, pioneer, yamaha, stb..)

    nekem 2 hónapja van meg, és most is ezt venném!

  • Maximusz

    aktív tag

    Sziasztok!

    Én végül a Denon AVR1706-ot választottam (én lennék a topic indító) :)

    és nagyon nagyon NEM bántam meg! - iszonyatosan szép hangja van! - Optikai kábellel van összekötve a géppel, most 6.1-ben szól egy pár Wharfedale 8.4+1 pár Wharfedale 8.2+Wharfedale 8-as Center + WH20-as satelit-tel + egy 450W-os Mordaunt Short sub ládával!

    Az U571-et nézni valami iszonyatos élmény ilyen ládával! :)

    Valaki használja még rajtam kívül digitálisan összekötve a gépet az erősítővel?

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz O_L_I #5168 üzenetére

    Ha valóban van olyan, aki ezzel használja, akkor adjatok lécci segítséget, mert már szinte mindent megpróbáltam:

    Sziasztok!

    Egyre több helyen olvasom, hogy a hangkártyák korszerű digitális kimenetét használjátok. Ennek nagyon örülök, de mégis furdalja az oldalamat a kíváncsiság, hogy TI is belefutottatok-e abba a hiányosságba, mint én.

    A tényállás a következő:

    -Van egy Denon Házimozi erősítőm, ami képes akár üvegszálas optikai audió jelet, akár koaxiális audió jelet fogadni.
    -Volt egy Abit NF7-S-es alaplapom a maga csodálatos hangú integrált SoundStorm hangkártyájával (amit most is visszasírok - hisz hibátlanul működött, csak 2,5 Ghz-es egymagos proci ment bele maximum... mármint a hozzá integrált alaplapba :DD :DD :DD :DD )
    -Októberben jött egy csere, amikor is egy Gigabyte ga-ma78gm-s2h típusú alaplapra sikerült cserélni a már nem túl sebes régi alaplapomat (egyébként erről van szó ---> http://www.hardver-teszt.hu/test.php?tID=78 )

    eddig nem is volt semmi gubanc... - a gubanc most jött elő, ahogy a hőn szeretett barátnőm szeretett volna skype-on beszélgetni, vagy a pc-n tévét nézni a vadi új Leadtek tv2000 xp expert kártyával.

    A hiba leírása a következő:
    -Ha a géphez csatlakoztatott mikrofonba beszélek, az CSAK az analóg kimeneten képez hangot (de felvenni feltudom - hangrögzítővel)
    -A tuner audió átkötése is megtörtént, de az is csak az analóg helyre csatlakoztatott fejhallgatón hajlandó hangot kiadni.
    -Viszont... - és itt jön a csavar, amit nem tudtam eddig megoldani: - Ha én mikrofonozás közben zenét (mp3, wav, audió cd) vagy akár film ac3, dts hangsávját hallgatok, akkor az NEM szólal meg az analóg kimeneten CSAK IS a digitálison (ahova pedig a mikrofon és a tuner hangja nem megy ki....

    összegezve ---> analóg jelforrásnak csakis analóg kimeneten jelenik meg a hangja
    digitális jelforrásnak csakis digitális kimeneten jelenik meg a hangja.

    Ha ez természetes, az új integrált Realtek HD Audió chipeknél, akkor bocs, de régen az analóg jelforrásból érkező bármilyen hangot (vonal bemenet, analóg cd jel, MIKROFON) az NF7-S-es lapom INTEGRÁLT hang chipje digitalizálta, és továbbította az üvegszálas kábelen az erősítő fele...

    Van rá megoldás, vagy még senki sem tapasztalt ilyet digitálisan összekötött Realtek HD Audió chipnél?

    Köszönöm a türelmeteket : Krisztián

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz O_L_I #5202 üzenetére

    Szia!

    nagyon jól érted!

    ha beszélek mikrofonba - a digitális kimeneten semmi sem jelenik meg belőle azonnal (csak ha felvettem a beszédemet és visszajátszom a felvett anyagot), viszont analóg kimeneten (mintha átengedné) - azonnal megjelenik a hangom - de nekem digitális kábellel van összekötve a 7.1-es erősítőmmel a gép - ezért kéne hogy megjelenjen a digitális adatfolyamon a mikrofon hangja és a tuner analóg hangja (ami CD-Audió kábellel is át van kötve, meg line-in re is be van dugva, meg a PCI - Audió eszköz is engedélyesve van a kártyán, de semmi...)

Aktív témák