Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dassler

    őstag

    válasz Pyzoo #4064 üzenetére

    Csak néha rámjön, és elmegyek meghallgatni ezt-azt :) ill. bújom az iylen témályú fórumokat. Amúgy nagyon szubjektív ez a hangfal dolog, kinek melyik hangzásvilág tetszik, minden sorozatnak meg van a maga jellegzetes hangja. Az én kedvenceim a "mindenes"-ek (zene+mozi) közül a Polk RTi Ax és a JBL Studio sorozat valamint kicsit más világú dobozokból Dali Icon ill. a Rubicon dobozai. A Klipsch mozin nagyon tetszett, de zenén sztem nem jó. Mindegyiknek meg van a maga sajátossága, nekem ezen dobozok hangkarakterisztikája tetszik. Másnak meg teljesen más. Mint látható ezek egy ársávban lévő családok, én ezt engedhetem meg magamnak, ez is egyik ok, hogy inkább ezeket ismerem jobban, ezeket hallgattam többet. Ha majd megtehetem, nyilván feljebb lépek :) Bár nem biztos, mert az én igényeimnek bőven elég, de azért szívesen látnék egy házimozi szobát Atlantic vagy Genelec hangfalakkal :)
    Azért nagyon sz@r egyik sincs, a feladatát ellátja egy nevesebb gyártótól származó doboz, mégha olcsóbb is, ott kompromisszumot kell kötni, nyilván nem fog úgy szólni, mint drágább társai, de lehet, hogy az ember igényeinek teljesen megfelel. Vannak erre is elég kellemes példák, mint Rubicon 16-os sorozat, vagy Heco Victa sorozat. De ezek megint csak szerintem jók. Másnak A Wharfedale jobban tetszik hangra, mint a Heco, én tompának találom. Ez egy iylen sport :)

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

Aktív témák