Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • metalgear

    csendes tag

    válasz #09634560 #20081 üzenetére

    Ok!
    Leírom akkor pontosan neked hogy mi a szitu :) És köszönöm hogy probálsz segíteni.
    Szóval!Van egy yamaha rx-v430RDS típusú 5.1 erősítőm.Ehhez van egy hangfal szettem ami yamaha nsp-110 névre hallgat(Center,front L-R,rear L-R, és egy sub.)Ezek vannak rákötve az erősítőre, a megfelelő kimenetekhez.Minden hangszóróból egy +;- jelzéső kábel jön, ésszerűen a pozitiv a pozitiv helyre a negatív a negatívhoz van kötve.
    A szitu az hogy bekapcsolást követően az egyik első hangszóróm nem szól.
    FM rádió csatornánál is ez van illetve akár az optikai vagy más csatornán.
    Mikor elkezdem hangosítani bizonyos hangerőnél megszólal, nem recseg nem ropog rendesen szól.Ha halkítom akkor is szól ugyan úgy.Kikapcsolom az erősítőt és bekapcsolom újra akkor az esetek 70%-ban ugyan így nem szol, de néha meg tökéletesen működik.Tegnap megcsináltam azt, jelen esetben a jobb első azaz (Front Right) nem szolt kicseréltem a bal első hangszóróra(Front Left)-re és most meg a bal nem szól!
    Tehát sima rádió adásnál is ezt csinálja illetve az össze egyéb csatornán is.(Optical,Digital coax, sima RCA csatornák).Esetleg valamelyik hangszoróval is lehet gond?

    Ez a pontos jelenség.
    Így hátha könyebb lessz analizálni a gondot.

Aktív témák