Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz Destructo #31371 üzenetére

    Nem tudok ajánlani hangfalpárt, amit frontként használnál majd. akkor sem egyszerű ajánlatként felsorolni különböző gyártók, különböző modelljeit, ha már lenne egy fix elképzelésed, hogy hogyan - merre akarsz tovább lépni. Első lépésként, meg kellene határoznod, mit szeretnél pontosan: zenét vagy filmet hallgatni túlnyomóan. Ha az anyagiak alapján rá vagy kényszerülve, hogy egy erősítőt használj mindkét profilhoz, máris egy rakás kompromisszumra kényszerülsz a zene tekintetében. Ekkor már érdemes olyan dobozokat keresned, amelyekből a HM erősítőd háttereidnek is találsz belőlük. Általában javallott azonos márkán belül maradni 5.0 rendszernél. (esetleg, ha nagyon "vágod" a témát, és tisztába vagy a dobozok ellenállás és érzékenység tényezőivel, eltérhetsz az "azonos gyártótól" szabálytól) És a dobozok ill. erősítő teljesítménye megfelelő legyen a helység méretéhez! Ha szeretsz kockáztatni, vagy van rá annyi pénzed, akkor vásárolhatsz meghallgatás nélkül HM. komponenseket. Ha nem jó, akkor tovább adod, veszel egy másikat....
    Én már nagyon megtanultam, hogy meghallgatás nélkül (saját rendszerben) nem veszek semmit.
    Áruházakba hallgatózni, csakis tapasztalt "szakember" társaságában mennék, saját audió lemezzel. (pedig hallgattam már néhány erősítőt és hangfalat....) Az ott kialakított hallgatózó helységek, közel sincsenek akusztikailag egy lakószobához. Inkább csak a hang karakter és részletező képesség érdekében érdemes ilyen helyekre elmenni hallgatózni.
    És akkor még az egyéb tényezőkről (AV forrás, kábelek, mélynyomó...) nem is beszéltem.
    Na ugye milyen egyszerű! :D

    Üdv: nebulo

Aktív témák