Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Abban kérnék segítséget, nagy valószínűséggel a jelenlegi HTPC-et NAS-á formálom, maga az oprendszerhez kérnék segítséget alternatívát.
    Otthoni TV + erősítőt már felfejlesztettem(4k, HDR,Dolby Atmos...), viszont egyenlőre NAS + S905-ös boxra váltok, ezért kérdésem lenne, melyik oprendszert ajánljátok.

    Gép:
    Asrock J4105-ITX
    2x4GB 2133-as ram
    Kingston 120GB HyperX SSD (win10-telepítve) => NAS miatt van egy 32GB-os vagy 16GB-os SSD-m
    WD Purple 6TB
    Corsair 250D + 300W-os Seasonic táp

    Jelenleg Win10 + Transmission + megosztás + Kodi van a gépen, SSD-n ehelyett egy másik SSD-re fogok tenni a NAS oprendszerét mert ha néha Win10 alatt tesztelgetnék 1-2 dolgot akkor ne kelljen vele szórakoznom.

    Amire szükségem van:
    - Stabil 24/7-es működés
    - Torrent (lehetőleg Transmission plugin/kliens)
    - megosztás
    - web monitoring => esetleg CPU használat, HDD hőfok ilyesmi elérjek mondjuk más hálózaton lévő böngészőben
    - FONTOS: Az OS telepítésekor a HDD-n lévő adatokat nem akarom elveszteni.

    Jó lenne ha lenne:
    - DDNS támogatás ( mondjuk ezt nemsokára megoldom a routerrel)
    - Owncloud / Nextloud plugin

    Nagyon sok NAS rendszert néztem, viszont az OMV4 ami bejött elsőre, mert egyszerű, gyorsan telepíthető, és jól testre szabható.
    Xpenology--nál ha frissítés van problémás, Nas4Free,FreeNAS ami még közbejöhet, igaz utóbbinak elég magas a gépigénye.

    Amit néztem, 5-10 perces telepítés, utána a megosztás is egyszerűbb, Transmission-t tudok OMV Extrákból telepíteni illetve pár hasznos programot.
    Az OMV topicban linkeltek már Nextcloud instal file-t.

    Ti mit mondtok, mit tennétek fel?

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vadkörte #4472 üzenetére

    (#4471) alevan Köszi az infót, akkor igazából a minimál linux tudásommal pár plussz programot SSH-n sián fel tudok dobi.

    (#4472) vadkörte: Oks, köszi szépen, VM-ben -már próbálkozom vele, kisebb több sikerrel, viszont kevés időm van vele foglalkozni sajnos...Igaz erre most 2-3 hetem lesz, hogy összedobjam hétvégére.

    OMV-t topicban mindenképp ellátogatok, mert már ovlasgattam és láttam tényleg nagyon segítőkészek a fórumtársak.

    Köszi mindkettőtöknek a gyors infókat.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vadkörte #4475 üzenetére

    Hi, köszi már ismerkedem az OMV-vel, alap linux tudásom van(samba, hdd mount,Transmission, nextcloud felheckelése) csak picit megkopott mert a HTPC-n egy ideje Win10-et használok.

    Olyna a Linux is mint a bicikli, megtanultam, most picit gyakorolni kell :DDD

    Ugye a legtöbb dolgot 1 kattintással felteszek, amit nem SSH+ parancssor.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz SunMount3r #4537 üzenetére

    Hali, most csak infóként írom neked, ami most jelenleg nálam van(HTPC-ről NAS-ra váltottam, konfig változatlan)
    Gép: Asrock J4105-ITX + 2x4GB ram + WD Purple 6TB + Liteon 32GB-os M.2 + adatper...Seasonic 350-es táp

    A gépen OMV 4 van, de direktbe nem ment fel, előszór egy Debian-t kellett feltennem (netinst), utána OMV-t.
    SSD kérdését dönts el, sokat nem nyom a latba, viszont szerintem nem akkora plussz ráfordítás(innen apróról 3-4k-ért vettem az SSD-t, adapter ebay (+ 500FT))

    OMV az SSD-n csak 8GB-ot foglal többit bármi másra használhatod.(én még lusta voltam particionálni)

    Q1900 óta már jött ki több generáció is pl.: N3150, J3160 pl.: Asrock,
    Most nekem Asrock J4105-ITX-es Gemini Lake van.
    De teljesen megfelel egy már javasolt J3455-ös lap is neked.

    Ramban max 4GB elég mert én sem használom ki a 8at.

    Én jelenleg 4k +HDR-es anyagokat szoktam lejátszani + közben seedelek vagy töltök, de eddig bajom nem volt semmi sem.
    2 TV-n még egyszerre nem streameltem , de ha gondolod kipróbálom a napokban.

    Amúgy a HDD, melyről streamelsz az is nagymértékben befolyásolja a többszörös streamelést + letöltést.
    Én WD RED, Purple-t ajánlanék (Purple-ben nincs fejjavítási funkció).

    NAS-nak lévő OS-re sok lehetőséged van: xPenology, OMV, Freenas(ide azért kell gép), Nas4Free vagy még sok más.

    Ha bármi kérdésed van , írj nyugodtan priviben is.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz SunMount3r #4553 üzenetére

    Hi, igen.

    Nekem valamiért a sima OMV-s image nem telepíthető, de lehet ez is a szokásos user error-om volt.
    Az alábbi imageket kiirtam pendrive-re és ment mind, csak az OMV nem:
    Win10,Ubi server, Debian,Libreelec

    Gond egy szál sem, mert Debian netinst verziót leszeded, kiírod/felteszed és onnan 2 paranccsal varázsolsz omv-t a gépre.

    IGP-t természetesen ilyenkor felesleges. Volt egy kósza gondolatom de elvetettem , amit most találtam, hogy Libreelec alá is lehet addonban telepíteni omv-t ....akkor viszont IGP jött volna jól...de sajnos bukó mert a lap HDR-t nem tud.

    A sok-sok usb miatt esetleg szerintem tudsz venni egy PCI-E- csatis kártyát melyekkel pár usb-t még tudsz varázsolni a lapra ha szükséges lenne.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Hasonló helyzetben vagyok mint az előttem kérdező emberek, lényegében én olyan kisgépet szeretnék építeni otthon, mely az alábbi feladatokat látja el:
    - Kodi /Libreelec
    - Torrentezés
    - FTP / távoli mappaelérés

    A hangsúly az olcsóságon,méreten és lehetőleg hangtalan legyen, mivel most a jelenlegi helyet az hogy van egy asztali gép, mellyel töltök le, és egy Libreelec box(S905X) mellyel filmet játszok le.Ezt szeretném ötvözni és kb egy HTPC-t építeni.

    Raspberryi PI,Odroid,Slice,Bananapi,Popcorn Hour Media Transformer..és társait néztem, , HDD-nek 2,5-es laptop HDD-t használnék, viszont ár érték arányban találtam jobbat...Mégpedig Asrock Beebox vagy Gygabite Brix.
    Ugyanilyen lapom volt annó a HTPC-ben(N3150,J3160), lejátszások max fullHD-s sorozatok/filmek lennének.

    Ahogy nézegettem ezek a ,,barbone" megoldások elég jók, 1db M.2 van és 1 db Sata ami nekem bőven elég lenne.
    OS már más kérdés de azt megoldom, mert vagy Libreelec + addonok vagy Linux (debian,Ubuntu) + a szükséges programok

    Jó irányban indultam/idulok el?

    Ha a felsorolt árakat nézem(Pi és társai) árait ahogy számoltam kb 30k körül jövök ki magával az eszközzel + töltővel, SATA átalakítóval + olyan házzal melyben egy 2,5-es HDD elfér.

    Akkor inkább már ez a Brix mert ez praktikusabban néz ki.

    Legroszabb esetben a Brix lenne a szerver(OMV + transmission + távoli elérés) és a S905X-es box megmaradna lejátszásnak.
    Válaszotokat előre is köszönöm.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz sugarforce #4569 üzenetére

    :R
    Vagy még 30k-ból egy 1 lemezes normálisabb NAS is kijönne csak félek tőle hogy az idő alapján hangos lesz és búgni fog mint a régi Zyxel NAS-om (NSA325V2)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz sugarforce #4571 üzenetére

    Hat igen, de max akkor a brix egy felturbózott NAS lesz..köszi a segítaéget.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vadkörte #4573 üzenetére

    Ok, köszi az infót és segítséget.

    Akkor marad a Brix, vagy Beebox. 1TB-os 2,5 HDD egyenlőre bőven elég lesz erre a célra, amire szükséges.
    3,5-es HDD az szerintem jóval hangosabb, habár nekem van/volt WD RED és Purple 3TB és Purple 6TB-os és nem mondanám hangosnak.

    HP Microserver én is néztem, inkább magmnak ruháznék be :DDD , de egyenlőr szerintem otthonra is megteszi a Brix tökéletesen a dolgát.

    OS-nek szerintem OMV lesz, mert arról most a hetekben elég jó tapasztalataim vannak.
    Köszi a segítséget. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vadkörte #4575 üzenetére

    Hi, igen előfordultam.

    Meggyőzött az omv, VM-ben próbáltam és egyszerűbb nem tűnik mint a ,,mókolásosabb" verziók.
    Ha upgrade-re kerülne az OS akkor ezt a legkönnyebb (Xpelologgyal voltak gondok ahogy olvastam)

    Most is OMV-t használok igaz nem sima USB-ről telepítettet, hanem Debianról , de lényegében ugyanaz.
    Annyi jelen körülmények között (Transmission kb 40-50 torrent, Samba,HDD monitoring, ...) alig ahsznált 1-2 GB ramot és kevés a CPU használat is, szóval mondhatom boldog vagyok.

    Köv lépcső majd OMV-n belüli Docker elsajátítása lesz, melyet jelenleg is tanulmányozok, mert hosszútávon szeretnék majd az Otthoni szerveremre tenni.

    Ez a szerver ami miatt kérdezősködtem ez bátyámnál kötne ki, ezért kell kis,halk NAS neki.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz SunMount3r #4577 üzenetére

    Hi, igen a gépet átalakítotam NAS-ra.

    A Sata kevés de csak 1 HDD lenne benne semmi más => 1TB-os 2,5-es...vagyis ezek még tervez, mert tervezem/nézem mi legyen.

    Többi infót priviben írom.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Luskan #4578 üzenetére

    Hi, huh már lehet nagyon megbonyolítottam amiket beírtam.... :DDD

    Ha brix lesz, akkor ésszerübb mind ítátok hogy Brix = NAS, S905X-es box maradna lejátszási célokra(Libreeleccel)

    NAS-nak ha OMV lenne, akkor jó lenne ha már Dockerbe telepíteném a dolgokat. (jelenlegi OMV-s nason pluginból tökéletesen működik a transmission.

    Dockert OMV-ben való használatának sok előnye van, okoskodni nem akarok mert még sok-sok tanulnivalóm van, de maga a rendszer jól skálázató, illetve ha kiengeded netre (mondjuk FTP miatt vagy NextCloud miatt ha valaki azt tenne) akkor ezzel az egyes alkalmazásokat elszigeteled egymástól.

    Infókat már megkaptam tőletek, ezzel nem okoskodni akartam de most olvastam csak nemrág a Dockerről, és nagyon megtetszett és nem is tudtam hogy 2016-óta létezik.

    Abban is nagyon hatékony ha mondjuk újratennéd a NAS-t a legelejétől akkor elég hamar lehetne visszakonfigolni a régebbi alkalmazásokat.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Luskan #4581 üzenetére

    Hi, köszi az infót. :R

    A többit inkább priviben kérdezem.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz #48613632 #4670 üzenetére

    Hali, remélem tudok segíteni nekem a HTPC-ből NAS lett, mert sajnos a LAP nem tudta a HDR-t csak a 4K-t, ezért csináltam belőle NAS-t.
    Konfiguráció:
    Asrock J4105-ITX
    2x4GB ram 2400-as RAM
    M.2 SSD 32GB + SATA átalakítós adapter (mert a lapom nem tudja, SSD meg olcsó volt)
    WD Purple 6TB-os HDD-m.
    FSP350-60APN tápegység
    Corsair 250D

    NAS oprendszere: Openmediavault
    Samba+Torrent(Transmission)+ megy legfőképp nekem. 2 médialejátszóm van Openeleccel (S905x és S912) mellyel lejátszok hálózaton sorozatokat,filmeket(HD,FullHd,4K)
    1.box :S912-n 99%-ban mindent lejátszik(4K,HDR,Dolby Atmos) igaz ezt ha kell az erősítődnek is tudnia kell
    2. box: S905x-es boxon fullHD-s sorozatokat szoktam nézni a másik TV-n.

    Ezenfelül az OMV-be elég sok extra 1 kattintással feltehető, melyben elég sok program van. pl: Nextcloud, Owncloud, Sonar,Jacket, OpenVPN => Sonar+Jacket A torrentezéshez használt RSS alapján tudsznál automatikusan sorozatokat, filmeket leszedni.
    Ezekhez van igaz nem magyar nyelvű leírás hanem angol, vagy épp youtbe video. (Lásd: OMV Forum)

    Én első körben őt erőltetnem, magyar nyelvű a rendszer maga és átlátható letusztult.
    Sajnos elsőre erre a lapra OMV-t nem tudtam feltenni csak első körben Debian-t majd arra OMV-t.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz #48613632 #4675 üzenetére

    Re, bocs hogy most válaszolok csak.

    A proci/architektúra amit választottál jobb gyorsabb mint az integrált lap amit írtam, többet is fogyaszt.

    SSD annyira nem 100%-ig mérvadó, hogy kell mivel NAs így nem sűrűn indítod újra.
    Az én M.2 Sata 32 GB-os Lite-on SSD-it itt hardverapro-n vettem kemény 4k-val postáért, ebayról +500FT volt a Sata átalakító.
    OMV bootolási ideje kb 8-10 sec, indexelés gyors rajta. 32Gb-ból mint sokan is írták max 8 kell szerintem a többi elveszik vagy particionálgatni kell.

    Szerintem nagyon jó úton jársz, dicséret érte.

    Én annó 325v2-t cseréltem le HTPC-re , melyet irtam is, viszont bele az első lap N3150-es volt amivel elégedett voltam csak 4K miatt cseréltem lapot, de sajnos HDR hiányában mint írtam HTPC-ből egy erős NAS lett.

    tábpól vagy valami jobb paneltáp vagy az általad írt típ, lényegében hogy Seasonic belsős legyen, mert azok elég megbízhatóak.
    350W felett felesleges venned, mert bőven, bőven nem használod ki.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz #48613632 #4683 üzenetére

    Hali, nincsmit, mi csak infókat adunk, végső konfigot te fogod úgyis összeállítani.

    Amúgy ha gondolod addig gyakorolhatsz VirtualBox-ban, mert szinte minden image-t megeszik (Linux,Windows, Openmediavault,Xpentology....)

    Nekem már elég rég volt NAS,de azt tudom, letöltésben ugye több minden közrejátszhat.
    10-12mbit az gyanus, mert ha 8-al felszorzod akkor kb 100-as letöltésed lehet..Ha ennél több akkor az alábbi meg kell nézni:
    - router lan portai gigabitesek -e?
    - Router és NAS-t összekötő kábel 100mbites e (CAT5-ös kábel 100mbit, CAT5E vagy felette Gigabites)
    - Transmission-ben mi volt beállítva mert alap beállítás korlátlan, de lehet le voltál korlátozva 100-as letöltésre.

    Nálam annó ~150 torrent környéke ment, netem akkor 50/5-ös volt így max 6mbit környékével töltöttem le.
    Hálózaton másolás kb 70-80mbit környéke volt, Merevlemezek benne WD RED és Purple 3 TB-os volt.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz csocsoszán #4724 üzenetére

    Hello,én is osztom az előttem hozzászóló véleményét.

    Nekem az alábbi konfigom van:
    - Asrock J4105-ITX
    - 8GB ram (2x4GB 2400) => szerintem bőven elég 4GB is mert nekem 1,5GB-nál többet sohasem evett
    - SSD (32-es m2-es sata átalakítóval
    - WD Purple 6TB
    - FSP 350W-os táp (Seasonic belső)
    - Corsair 250D

    Az SSD nem létszükség mert nasról van szó, de kb 10 mp egy restart. Nekem volt itthon elfekvőben ezért van benne.
    OMV-t használok(openmediavault), 4-es verziót. Menüje maygar, könnyen telepíthető és felhasználóbarát.
    Én jelenleg 4k\1080p-s anyagokat szedek ahsználok(filmek,sorozatok) tökéletesen kihasználom és nem pörög 100%-on.(4k-s anyaghoz adott minden : Tv, erősítő, lejátszó)
    Samba megosztás, torrent, Backup anyagok melyeket legfőképp.
    Egy fontos dolog: Erre a lapra illetve másik nagy testvérére J5005(gemini Lake) első körben Debian-t kell tenni majd arra OMV-t.

    Ezenkívül megoldás lehet a topicban említett Synology rendszer, viszont ennek van egy saját topicja (Xpentology) melyet épített NAS-ra tudsz feltenni.

    Mindkét megoldás működik, választani neked kell. (szerintem ez a két legkézenfekvőbb)

    Amit még ajánlok, mert felesleges ekkora tá neki, hogy vannak DC-s lapok melyen panel táppal mennek (laptop táp) melyek ~120-160W fogyasztásúak, ezek bőven elegek az általam ajánlott konfighoz .

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Mr Dini #4980 üzenetére

    Hali nem tudom mennyivel vagy előrébb , de én az alábbiakat javasolnám:
    - Rock64Pro + PCI-e satával. Ezt nagyaon dicsérik sajnos elég nehéz beszerezni, vagy ha be is lehet akkor húzós az ára: => Hivatalos oldal
    - Másik irány PEdig a már említett J3160/N3150/J4205 vagy mostani J4105/J5005 lapok valamelyike.

    Sajnos az általam ajánlaott Integrált CPU-s lapok 10-15W foyagzstással bírnak és elég jók. Nekem HTPC-ben és mostni Épített NAS-ban is ez van (N3150 majd J4105), viszont árban nem olcsók, igaz használtan elég jó árban mennek.
    Notebook ram megy bele DDR3 vagy 4 attól függ melyik típust veszed. Táp + ház az ami még kell illetve tárhely, ezekena lapokon 2-4 sata biztos hogy van.

    Másik megoldás lehet még a hasonló lapokkal szerelt Gigabyte Brix mini PC-k de sajnos ott csak 1 db SATA van általában és nem igazán van benne ennyi pénzért m2 vagy msata csatlakozó sem, melyre a rendszert tennéd mondjuk egy kis SSD-re.

    Nekem otthon egy Gigabyte Brix van 2,5-es 1TB-os hdd-vel, rendszer pendrive-on van és 24/7ben fut Torrent + médialejátszóként.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz aujjobba #5169 üzenetére

    Hali, remélem segítőkész leszek, nekem Asrock J4105-ITX-es lap van 2x4GB ram, Seasonic 300-as táp , 2HDD (WD Purple 6TB és WD 2TB) + SSD-n a rendszer.
    Pontosan nem tudom mennyit eszik a rendszer, de tökéletesen megy kb 1 éve.
    Nas rendszernek OMV-t (openmediavault-ot) használok, van ph-s topic is.
    Torrent nálam is van , FTP server is, VPN-em nincs igaz, de van saját felhőm (Nextcloud=> DDNS + NExtcloud+Letsencrypt) , és problémamentesen megy minden.
    Plex-ről nem nagyon tudok nyilatkozni de jó lehet szerintem ha nem kell a gépnek Transzkódolni, mert ez a lap nem arra lett kitalálva :DDD
    OMV-n kvül még feltehetsz Xpenology és más más rendszereket, de attól függ kinek mi jön be.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz MeszarosG #5205 üzenetére

    Hali, picit megkésve, de remélem még időben segítek.
    Ár érték arányban az általad írt Asrock J4105-ITX a legjobb választás.
    Nekem OMV van a gépen, ugyanilyen lappal, 8GB rammal (ami lehet felesleges is) és tökéletesen kiszolgál hálózaton 2 TV-t (4k streammel) és még felhőm is van (Nextcloud)
    Én az alábbit ajánlom:
    - alaplap: Asrock J4105-ITX
    - ram: 2x4Gb DDR4-es akármilyen (nekem crucial van)
    - Táp : picopus vagy valami 300W-os minőségi táp
    - Ház: Nekem személy szerint Fractal Node 304 jött be, pár házat kipróbáltam
    - SSD: 120GB-os akármilyen...nekem egy sima 32GB-os M2-es SSD van, melyhez átalakítóval sima Sata3-al csatlakozom, célnak megfelel.

    OMV kb 8 GB-ot foglal , szvóal 16-os is elég lenne de ez már szerintem nem annyira pénz a mai világban.
    Programok határtalan OMV terén. Simán Transmisison telepíthető 1 kattintásra, illetve sok más program
    Docker-be telepíttettem Nextcloud-ot melyet napi szitne ahsználok és tökéletesen megy.
    Owncloud-ot hagyd szerintem mert már annyira nem kiforrott mint régen.

    Ezenkívül Amlogix S905X2 vagy Amlogic S912-es boxok ajánlottak, melyek rendelkeznek Gigabit-es hálókártyával, 2/3/4GB rammal. Ezekre van egy Coreelec nevü Linuxos médialejátszó, melyen Kodi fut és midnent kiszolgál => 4k+HDR+ Dolby Atmos.

    Ezenkívül egy HTPC építése 4k-s lejátszásba elég húzos összeg lenne, egy jobb VGA-val, viszont foygasztásban már húzosabb lenne mint a NAS + Amlocig box.

    Bármi kérdésed van keress nyugodtan priviben.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Bornie127 #5248 üzenetére

    Hi, nekem ilyen lapom van OMV alatt (openmediavault)
    nekem az alábbi ramjaim voltak benne, amivel ment:
    - 1x8 Kingston HyperX Impact 8GB DDR4 2400MHz , ami nincs a listában
    - 2x4 Crucial 2400-as (pontos típust nem tudok írni, mert huherálnom kellene a NAS-t)
    - 1x4GB Kinston 2133-as sima value ram

    Sajnos ha tehetném akkor írnék neked pontos típust de sajnos nem tudok, és most nincs kedvem a NAS-t szerelgetni sem.
    Sezrintem Crucial-al jól jársz, lényegében mindegy az időzítése hogy 2133 vagy 2400-as.
    Ha NAS-nak lesz akkor elég 4 GB, habár ramból sosem elég azért vehetsz 8-at is ha gondolod. :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Mr Dini #5295 üzenetére

    Hali, én egy picivel gazdaságosabb cuccot ajánlok neked, igaz még az erőforrásoknak nem tudom mennyire állja meg a helyét, de nálam tökéletesen megy.

    1. Plex Transzkodólás: Minek is kell pontosan? Ha jól ki van építve a hálózat és az eszközök gigabitesek én 1-1ben átengedném az anyagot a lejátszónak.
    2. Gigabites net: Ide azért már valami jobbfajta routerben is elkezdhetsz gondolkodni, nem csak a szolgáltatósban.
    OS-nek mint a többiek Xpenology vagy OMV-t ajánlok (nekem is az van, programok meg Dockerben)

    Én építenék egy NAS-t , mely Intel Celeron alapokon megy: Pl.: Asrock J4105-ITX 4-8GB rammal, programok Dockerben. Vagy ha az nem jönne be akkor Xpenology.
    A lap 4 SATA-t tud, de plusz PIC-E-vel orvosolható szerintem a többi SATA port.
    Rendszer mindenképp mini SSD-re tenném, már vicc kategória egy 120-as akár.
    NAS-ra mehetnek a programok, melyek kellenek, Tranmission, stb...

    Webszerverről nem nyilatkozom, mert abban nem vagyok otthon sajnos.

    HA az eszközök TV-k akkor, külön-külön vennék Amlogic boxokat (S905x2,S912 vagy S90x3-at) és Coreelec-et tennék rá.
    Kb 10-16k-ból kintről egy gigabites boxot lehet venni, ami nem szép igaz, de 4k+HDR képes, szóval még több is ami kellene neked...
    NAS-m HDD-k nélkül 70k volt ha jól emlékszem mert:
    - AsrockJ4105-ITX (30k), 8GB ram(10k) , 300-as FSB beles táp(5k ahsználtan), Node 304 (25k újonnan), SSD-m 16GB-os volt a fiókban :)
    - Nekem 2 db Boxom van :
    1.Beelink GT1 Mini (S905X2) 20k
    2.Khadas Vim3L (előrendelve 20k volt, most inkább 30k)
    Boxok miatt az Amlogic-os topicban tudsz érdekelődni.
    Így kb 70k a NAS, Boxok legyen 3x15k és akkor elvagy egy időre szerintem.
    Ami fontos, hogy minden box kábelről menjen. Ezek a boxok gigabitesek és a 70gb-os 4k remux is tökéletesen megy rajtuk,mert tesztetem. Vagyis nem csak én hanem az Amlogic fórumban elég sokan.
    HDMI CEC-et tudják a boxok, másik távirányító nem szükséges, ha házimozi is van akkor a sokpontegy sem lesz probléma. A távirányító gond esetén Iphone/android-os alkalmazás is van, nem kell aggódni.

    Ha szeretnéd maradhatsz Plex-nél a központi adatbázisban és a Coreelec rendszer, mely az Amligic boxokon fut, plusz Addon telepítésével ,,Plexesíthető", tehát akkor mindhárom TV-n ugyanazokat a megnézett Filmek/ és sorozatokat találod.
    Bármi kérdésed van keress nyugodtan.
    Én Transcode-ot igaz nem használok, SMB-n keresztül nézek filmet és sorozatokat, viszont most akarom a NAS-ra az Emby szervert feltenni, és a megnézett Filmek/sorozatok egy adatbázison legyenek.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz bambano #5306 üzenetére

    Hi, ebben igazad van egy fontos részlet kimaradt, amire nem figyeltem.

    Viszont ami fontos, 2/1 Gigabites netet nem igazán tudja szerintem kihasználni max 1/1-et, mert elég kevés routernek vannak 2.5-es Gb-es portjai.
    Ha van is akkor max 1 port ha jól emlékszem.
    CAT7-es kábel vagy CAT6A 10Gb-et támogató kábel, viszont elég kevés olyan lap van amin jobb mint gigabites hálókártya van igaz az lehet venni plusszban is.
    Hát igen akkor ez egy nem épp "low budget" projektnek néz ki. :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Otthonra szeretnék egy kis, kompat NAS-t építeni, mert a jelenlegi felállást szeretném lecserélni.
    Amire szükségem lenne:
    - kis méretű NAS/HTPC/DIY szerver pl.: NUCvagy épített NAS
    - Samba megosztás
    - Transmisison
    - Pi-Hole
    - Eseteg távoli elérés => Nextcloud vagy sima VPN Server
    - Telefon Backup (adatok tárolása)
    - Filmek/Sorozatok tárolása

    Jelenleg egy Gigabyte Brix N3150-es gép , 4GB ram, 1TB HDD + 32GB-os Pendrive , melyen Libreelec fut.Nagy hátrány amiért cserélni akarom, mert 1 db Sata port van rajta, és max olyan megoldás lehetne, hogy az 1db SATA portra SSD-t kötök, és a belső HDD-t külsőbe teszem.
    Ezt kiváltanám egy NUC/épített icikepicike NAS + Amlogix S905X2-es lejátszóval és akkor hosszútávra meg vagyok oldva, mer ha a jelenlegi TV/Sorozatok melyeket leszedünk FullHD-ban ehelyett jobb minőség lenne, akkor azt is elbírja a rendszer.(4k, HDR-re gondolok)
    Amiket néztem:
    - HP Elitedesk 705 G2 : Link
    - HP ProDesk 600 G1 DM : Link
    - Lenovo M92: Link
    - Használtan J3455 / J4105 ITX-es lap + 4GB ram + 2TB HDD + SSD....
    - Asrock H110-es valamillyen ITX lap + G4560/G4560T + 4GB ram + ....
    - Vagy amit ti ajánltok :DDD

    Ami fontos nekem:
    - A gépben legyen 1 SSD hely (msata vagy M.2)
    - 1 db HDD hely ami 3,5/2.5-es... 1 db 2TB-os HDD menne a helyére
    - Nagyon pici legyen, mert sok helyem nincs sajnos ahova tervezem
    - Árban új vagy haszbált, MAX 40k (HDD nélkül)

    Viszont elgondolkodtam azon is, hogy amit hazaviszek Amlogic box, S905X2, melyen Coreelec van, ahhoz vennék egy külső HDD-t és a linuxos repokból ezt a pár dolgot feltenném kézzel.
    Samba, Transmisison, Pi-Hole(ezt hétvégén megnézem) telepíthető rá, így max egy 2,5/3,5-es Külső HDD-t kellene vennem és minden megvan.
    Szerencsémre a kis Amlogic Box-on van USB 3.0-s kimenet, mellyet teszteltem és elég jó írás/olvasási értékeket adott egy sima 2,5-es házban lévp 500-as HDD-vel.
    2,5-es HDD-t azért eltöretem és nem írtam külső ház esetén 3,5-es HDD-t mert fontos hogy színte hangtalan legyen, igaz szerintem egy WD Purple 2TB-os HDD-nek sem sok hangja lehet 5400-as fordulaton.
    Nagyon low Budget megoldásnak megfelel, ha nem találok mást de ki mit ajánl?

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz bambano #5321 üzenetére

    (#5321) bambano : Köszi szépen, hangja lehet attól van hogy a paszta szar rajta, melyet újra kellene pasztázni, vagy épp a ventillátort kifujlni/tisztítani, de az is lehet, hogy a ventillátor ,,elöregedett".

    (#5323) AiRLAC : Hát elég sok NUC-ot néztem, hogy jövök ki jól vagy rosszabul, hétvégét erre szánom a maradék szabadidőm ami lesz.

    1.verzió: J4105 ITX és J3160-as lapoknál láttam NUC esetében hogy van m.SATA vagy M.2 , viszont az 40k+ ram. => 50k
    2. verzió: Épített NAS: ~ 40k +HDD , de a prociban és bővíthetőségben jobb.
    - Asrock H110-es valamilyen variáns lap : 5-8k
    - G4560-as proci vagy valami ahsonló (2mag/4 szál) : 8-10k esetleg i3-6100 ~12k
    - 8Gb ram: 10k
    - Ház és táp: 20k :=y valami jobb ITX-es Chieftech ház 120W-os táppal vagy LC-Power ház+tápos megoldások
    Összesen: ez is kb 40k, viszont újabb, jobb konstrukciót talán, viszont Gemini lake procis NUC/Lap(ez van nekem is nas-ban) a legjobb ár/érték arány
    3. Amlogic box : Itthon hála isten a függőségeimnek miatt :DDD van egy S905X3-as lejátszó, mely 4/32-es box, melyben a rendszer SD-ről bootol, Boxon van egy USB 3.0-s csati.
    kőkemény 11k volt, kipróbálok rajta holnap a szükséges alkalmazásokat, hogy futnak e rajta és low budget megoldásban vagy veszek egy WD 2,5 TB-os Hdd-t vagy 3,5-ös házat (mert van fölösben egy WD Purple 2TB-os HDD-m) és akkor már összeáll a rendszer.

    Ez persze elég tákolt és szar megoldás, de ha pénz dominál akkor a 3-as verziót választom, ha nem számít akkor 1- vagy 2.-t fogom, mert jobb egy NAS hosszú távra.

    Köszi mindenkinek a segítséget. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz csongi #5400 üzenetére

    Hi, mint már más is írta NAS feladatokra szoktak ajánlani S905-ös 1/2GB ramos Gigabites boxokat, melyre OMV vagy Armbian telepíthető.
    Ezekre tudsz dockert tenni, melyhez a Linuxserver.io-s (remélem jól írom) image-k egy kattintással telepíthetőek..pl: Home Assistant.

    Mint már linkeltél, egy raspbian + OMV +Docker + Docker konténerek jobb megoldás, vagy épp Raspberry + Raspbian/ARMbian.

    Lehetőségképp a 4-es PI-t vedd ha akarsz rá külső HDD-t is tenni, mert a USB kezelhetősége és írási sebessége sokkal jobb mint a 3+-nak.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Tarokk79 #5460 üzenetére

    Hali, remélem tudok segíteni, nekem is hasonló dokgok futnak a NAS-on mint amit tervezel, de ezt szerintem olcsóbban is ki lehet hozni :DDD

    NAS: Node 304 + Asrock J4105-ITX + 2x4GB DDR4 2133-as notebbok ramok + FSP 300W táp+ 1 DB WD Pruple 6TB + WD Purple 2TB + 120GB-os INTEL 530-as SSD.

    Rendszerhez elég egy 32GB-is akármilyen is szerintem, nem kötelező NVME, rendszer nekem kb 10-15mp alatt feláll.
    OMV4 van telepítve (de nemsokára én is szerintem az 5-re átállok) + Dockerben van pár alkalmazás
    Dockerben: Nextcloud (és a szüskéges apppok) ,Emby server + PiHole(adblocker szürű)
    Plugin: Transmission

    Kb 200-300 torrent fut, Nextcloud-ban kb 200-300GB nyi anyagom van felcsatolva, emby serverhez 2 Amlogic TV boxom csatlakozik, hálózaton így nézünk filmet.

    Alapjáraton 8-10% a kihasználtsága a CPU-nak, ramok kb 10%.

    Ha Plex miatt transzkódolsz +virtualban futtatsz gépet akkor válaszd te konfigod, mert CPU-ban megenné a gpépet ha transzkódol a Plex.
    Ez ugye Low budget Integrál lap+proci, ami 10W-ot foygasz load-ban kb, NAS és HTPC célokra tökéletes lehet.

    Én SMB-n (helyi hálón) csatlakozok a géphez 1:1-ben játszok le mindent (emby serveren kikapcsolom a transzkódolást), eddig a 60-70GB-os 4K anyagokkal sem volt gond (Egyik TV-n a 4k Film másikon a 1080p-s sorozat egyidőben.

    HDD-nél arra figyelj, hogy EXT4-re kell formáznod, illetve ha RAID-ben akarod akkor a 2 db hdd-nek egyszerre kell bene lenne és közösen formázod RAID1-re.
    Ha most 1 van és azt EXT4-re teszed akkor a későbbi +1 HDD-vel a régi adataitad is formáznod kell.

    Én ezeket használom, és emg vagyok vele elégedve. Kb 2-3 fajta házat kipróbáltam (Bitfenix Prodigy, Xigmatek Nebula (2hdd) , de a Node 304 vált be a legjobban.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Bishi #5464 üzenetére

    Hi, PicuPSU-t inkább olyan helyre használnék ahol alacsony foygasztású konfig kell + limitált sata csatlakozó.
    ITX-es konfig vagy 1-2 HDD-s gépbe tenném.
    Elég picit a PicoPSU, kb a tápcsatlakozó az ami az alaplapba megy + van egy adaptered ami olyan mint egy notebook táp.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cinemazealot #5488 üzenetére

    Igen, ez még kimaradt, köszi hogy írtad.
    Remélem a fórumtárs olvassa a hozzászólásokat :DDD : Tarokk79 (#5460)
    Én mikor NAS-t építettem a PicoPSU árából kijött volna 2 minőségi használt táp ezért vettem inkább ATX-es tápot, mely a Node 304-be simán elfér.
    Igaz neked sokkal kisebb a házad, oda csak ez az egyetlen megoldás javasolt.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz SunMount3r #5738 üzenetére

    Hi, ha nem lenne ennyi HDD-d ,akaor az alábbi opciókat adnám én is
    - Intel Nucpl.: (GIGABYTE brix 3160/3150 ) vagy RPI 4 2 vagy 4GB-os /Rock64 és a HDD-k külön külső házba mennének, habár írtad sok HDD-d lenne, így azért neccesebb.
    - Brand gépek között valami 30-40k-ig lévő régebbi Dell gép, habár sok HDD abba sem fér bele, illetve ott is nagyobb a TPD amiatt a fogyasztás is.
    Ha sok HDD-d van akkor ezek a házak ajánlottak:
    - NANOXIA Deep Silence 3
    - Fractal Design R5/R4 (ha még találsz)
    - ITX-ben használtan Fractal Design Node 304 vagy 804

    Én lehet abban az irányban mennék el, hogy
    - Lapban: LGA 1151 v1 , használt apróról valami egyszerűbb amin sok sata van
    - Prociban G4560/G4560T vagy i3-6100T/i3-6100
    - Tápban valami fiatalabb, mivel gondolom 24/7-ben fog menni a gép.

    lap+proci+4-8Gb ram 30k-ból kihozható, de a tápból valami minőségi kell mindenképp ami nem öreg (én 2-3-4 évente cseréltem jó minőségű 5-6ezres tápot innen apróról)
    Transcoding-ot én kihagynám, ahol lehet kikapcsolom, mert ahhoz elég erős CPU kellene. Hálózaton(Gigabites switch + CAT7-es kábel) a 60-70GB-os 4k BB Remux tökéletesen fut a lejásztókon melyet már ismersz : Khadas VIM3L és Beelink GT-mini1 (S905x2)

    Amúgy még a fontos az is, hogy milyen netet akarsz kihasználni..egy egyszerűbb 100mbit vagy digi gigabit? illetve gondolom ilyen 1000+ db torrentejeid nincsenek :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz SunMount3r #5741 üzenetére

    Hi, hát esetleg, úgy hogy létezik több lemezes usb-s külső ház is, igaz nem tudom mennyire jó megoldás, mert ilyet sosem próbáltam.
    Szerintem csak kiemeljük mindig a transzkodolást , hogy lehetséges vagy sem.
    rpi4-re Libreelec-et tudsz tenni, de szerintem sem fogja vajsimán elvinni mint az erre a célra használt Amlogic boxok.

    Teszteld amid van és elválik. :R
    Én NUC-ot most a hétvégén fogok kipróbálni (Brix 3150) NAS-nak, 32GB-os SSD-n lesz a rendszer (OMV5), HDD meg WD külső házban egy 2TB-os Purple.
    Kíváncsi leszek mit fog tudni, mert hosszutávra tervezem, vagy ha felesleges lenne akkor a Beelink GT-Mini1-re + 2TB-os HDD lesz hosszútávon a megoldás.
    Ahova lesz, otthon helyhiány van, álló/fekvő ITX is alig fér el, szóval azzal építkezem amim van :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz SunMount3r #5746 üzenetére

    Hi, hát sajnos nem olcsó multság a soklemezes, ennél a rendes konfig + ATX-es házzal olcsóbban jössz ki:
    Kintrlő esetleg 2-vel egy csupasz dokkolóba tennéd csak: 1,2,3
    3-as esetén csúnya összeg lehet a vám sajnos.

    Itthoni esetleges megoldás: 1
    Nas-os topicba nemrég linkeltek egy ilyesmit,igaz szerintem nagyon nincs aki eladja, mert elég jó cuccnak néz ki: Link

    Nem lesz egyszerű sajnos, de sok HDD esetén inkább ATX-es házikó+ táp az ajánlott itt már, külső hdd-s rendszer az ahogy nézem 30-40k-s házakkal kivitelezhető.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Adott egy épített NAS, melyet szerintem upgradelnem kellene, mert már náha érzem, hogy CPU korlátom van.
    Épített NAS-om az alábbi:
    Asrock J4105-ITX + 2x4GB 2400-as ram + Be quiet! BN292 400W Pure Power 11 + 1db WD Purple 6TB + Intel 530-as 128GB-os SSD + Fractal Design Note 304
    Rendszer: OMV5
    Programok Dockerben: Nextcloud,Emby server, Tranmission, pihole,netdata
    Net: 200/15mbit

    Tranmission mivel 1szálon végzi a letötlést és eléggé CPU zabáló egy jobb net esetén eléggé beterheli az 1 magot, ezért a jövöben/nemsokára cserélem qbittorentre a klienst.
    Mivel legtöbbször letöltéskor veszem észre, hogy terheli a gépet, ezért gondoltam picit fejlebb mennék és az alábbira váltanék.

    Proci: i3-6100 vagy i3-7100 => kb mindegy melyiket venném mert 5% különsbgé van a kettő között
    Lap: ASRock H110M-ITX vagy ITX/ac lap vagy bármi más ITX kompatibilis lap
    Ram: 2x4GB Crucial,G.skill,Micron akármi...2400Mhz-s
    Csak itx-ben gondolkodom, ezért házat nem szeretnék cserélni. Ez kb haszáltan olyan 40-45k-ból megvan, régi lap+prociból szerintem 30-at biztos ki lehetne szedni, így +10k lenne csak a váltás.
    hütő: Vagy valami passzív hütés vagy kisebb házba szánt masszívabb hütő.
    T-s szériás CPU-n nem gondolkodom , igaz azok engergiatakarákosak, de sok különbség alapjáraton nincs köztük. pl: Link

    Ti mit gondoltok mit javasoltok?
    i3-8100/9100F-en gondolkodtam de itt ITX vonalon eléggé húzos lenne a lap, szóval ezt a gondolatot el is vetettem.

    Egy kósza gondolat fordult még meg bennem, mégpedig, hogy OMV helyett Xpenologyra váltani, amivel jobban ki tudnám használni az erőforrásokat.

    Jó irányban gondolkodom?
    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vzozo #5868 üzenetére

    Hi, köszi az infót. :R
    Tranmission-ben amit lehet lekorlázotom, így nincs baj, viszont hogy gondoltad a szofveres problémamegoldást?
    Lekorlátozással annyi előnyöm van CPU-nál nincs 100%-on a terhelés, viszont 200-as netemből csak 60-70%-ot tudok kihasználni.
    Hétvégén átállok qbittorent-re mert ott jobba helyzet, igaz ez is jelenthet részedről szoftveres átállást/megoldást. :D
    Proci rendben, TDP-ről tudtam, villanyszámla nem érdekel :DDD

    AMD vonalat azért löttem ki mert:
    - Ha mégis váltanék OMV-ről Xpenologyra , ha jól néztem csak Intel esetében megoldható, de ebben 100%-ig nem vagyok biztos
    - AMD vonalon ITX lapok elég húzos áron vannak, ezért is hagytam az egészet.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vzozo #5872 üzenetére

    Értem, így már tiszta :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vzozo #5874 üzenetére

    Hi, 200-as net, 100-as esetén nem volt gond.
    200-nál ugye 25mbit/s amivel töltök és fura volt első körben hogy a NAS felületére belépve tekert valami. Megnéztem a CPU használatot 1 mag 100%-on futot a többi nem.
    Tranmission-nek utánaolvastam és többen írtak ilyen bajt, hogy 1 magot használ csak, ellenben a qbittorent-el.
    qbittorent-et kipróvbáltam ott is volt magas CPU használat, de nem ennyire, így hétvégén szerintem átköltöztetem magam és beállítom rendesen.
    Más programok, melyek a dockerben futnak nem esznek ennyit, azt is mát néztem.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vzozo #5876 üzenetére

    Fuha, oké bocs az értetlenkedésemért. :R
    Lecsekkolom újra, és kipróbálom a másik klients vagy esetleg kisenseket mert kb 5-10 perc feltenni + bekonfigurálni egyet. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Itthon már van egy jó szereverem ( OMV5 + docker konténerek @ J4105-ITX+8GB ram+SSd-n a rendszer + 2-4TB HDD) , viszont a fontosabb képeimet és adataimnak gondoltam tárolnám vagy nálam még egy másik eszközön ami kb 2-300GB-nyi fontos adat.
    Ez az eszköz nem biztos hogy véglegesen nálam lesz , ha gond lenne a mostani géppel pl: HDD lehal, villámás ,stb) akkor a nagyon fontos rész megmaradjon másik eszközön.

    Erre keresek hardver-t én az alábbiakra gondoltam:
    - Árban max olyan 30k-ra
    - Csak a NAS-ról lévő 2-3 mappaszintkronizációra kellene
    - Van saját domain-em lehet netre kiengedném
    - mindenképp kis helyet foglaljon, pl: ITX gép vagy ARM board.
    - Oprendszernek valami Linux ( Ubuntu|Debian|Armbian) vagy épp Xpenology lenne
    - 1TB-os HDD-m adattárolásra már van, ami 2,5-es noti HDD

    Ennyi pénzért az alábbiakra gondoltam:
    - ARM boxot (S905x2 ) esetleg rpi 4-et(4GB) melyen armbian,linux,omv akármi futna
    - x86-os NUC-ot 4GB rammal : pl: N3160,J3160, J1900
    - Esetleg DIY ITX : J1900\Q1900 gép, E350M1 vagy valami integrált lapos használt kisgépet

    Ezenkívül van bármilyen olyan megoldás amit előnyben részesítetek?
    Felhő szolgáltatást néztem - tudom nem ez a topic - de ha bármi plussz programot akarok futtani az nem jó megoldás vagy ha nő a tárhályem akkor már a csomagban oylan jól nem jövök ki.
    Esetleg még használt 1 lemezes Synology/qnap Nasokat nézegettem realtek procival hátha használtan 30k környékén :p.: Qnap TS-128A

    Minden olyan HW-t támogatok amin egy alap linux + Docker fut, mert manapság ezt támogatom/részesítem előnyben, mert itt tényleg bármit feltehetek az eszközre amit választok, csak az adott architekrúta vagy épp a konténerek támogatottsága az ami hátráltat. pl: ARM-re kevesebb image van dockerben.

    Nekem itt a max 30k, kis helyigény és kis fogyasztás ami nagyon számít, illetve hogy a 1TH-os HDD-m fel tudom e használni vagy sem (küólső USB3.0-s Orico házam is van hozzá)

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Patice #6011 üzenetére

    Köszi :R
    Pár külföldi fórumban olvastam, hogy hosszú ideig usb-n lógó hdd-t a pi ledobálja randomra.
    Ennek azért utánaolvasok mert kb 20kért már kapok egyet mai nekem tökéletes lenne. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz AiRLAC #6013 üzenetére

    Hi, köszi akkor már esetleg HC2 az frissebb SoC-val szerelt.
    Ha tesztelő lennék akkor hc4 ami s905x3 lenne ahosszutávú megoldás :DDD ..oda 2hdd is belemegy.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz AiRLAC #6015 üzenetére

    Köszi meglesem, honnan tudom beszerezni olcsóbban és gyorsan.

    #6016Vektor77:
    Ezek nem rossz cuccok, igaz ARM lapokon alapulnak: Link
    Rendszer SD-ről fut, ami lehet elég sokfajta OS :Linux,armbian, Dietpi, OMV, stb

    A legolcsóbban ezzel jársz vagy egy nagyon olcsó NUC-al, de egy olcsó NUC esetén csak 1 db sata van, így a rendsz vagy USB-ről megy, vagy fordítva (sata=rendszer | tárolú külső usb-s házról)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz stigma #6010 üzenetére

    Hát sikerült egy ilyet beszereznem : ASRock Beebox N3150

    #6019trance89: Igaz nem 50 euro volt, hanem 30k, de 1TB-os HDD + 120-as SSD + 4GB ram van benne, ennyit simán megért.

    Elvileg holnap vagy a napokban megjön, most már csak az a kérdés mi legyen rajta :DDD
    Lehet kipróbálok egy Xpenology-ot, mert olyat még úgysem csináltam.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz ivana #6224 üzenetére

    Hi, sok lehetőséged van, melyek az elábbiak:

    a 3-as triót szoktam emlegetni: Emby, Plex, Jellyfin
    OMV5-öt használok,Portainer-ben futtatom többségében a docker konétnerjeimet, többek között ea Plex-et is.

    2 irány van amit ajánlok:
    1. Ha csak egy eszközön akarod nézni: Kodi + SMB/NFS
    2.Ha több TV-d eszközöd van amin szeretnéd nézni, akkor médiaszerver kell. Ez azért jó, ha a nappalis TV-en valamit befejezel, akkor a hálóban ugyanonnan tudod folytatni.

    Én J4105-ITX+8GB ramot használok bármilyen fullos 4k remux HDR 60-80GB nem akadt Plex alatt, emby alatt sem:
    Lejátszóim Amlogic boxok, melyen Coreelec fut, lényegében Kodi, mint az Android-os boxokon is.
    Én nálam tökéletesen ment az Emby és a Plex is, kb alapbeállítsaim voltak.
    - EMBY: Dockerben Emby server futott, Kodiban Embycon addon-t adtam hozzá, majd csatlakoztam az Emby serverhez. Bármi újat leszedsz vagy törölsz a szerver hozzáadja/kiveszi a dolgokat.
    - PLEX: Dockerben Emby server futott, Kodiban PlexKodiConnect addon.

    Plex előnye annyi hogy picit jobb a keresője,gyorsabb de csak minimálisan, viszont ha a filmhez leszedsz véleglen sample.mkv-t akkor nem találja meg azt is filmnek mint a emby.

    A Jellyfin az ingyenes open source Emby fork, sokan kedvelik és kb ugyanazt kapod meg mint az előző 2 esetben, de én még nem próbáltam.

    Amúgy milyen konfigon akad/nem tudtad beállítani.
    A pontos szerver érdekelne, wifin, kábelen használod a Plex-et?

    Nálam természetesen minden kábelen fut (CAT7) igaz már 10Gb-et is tud a kábel de csak Gb-es switch+ routerem és eszközeim vannak amit tökéletesen kihasznál így.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vargalex #6228 üzenetére

    Hi, ez nem jutott eszembe, igaz egy sokkal kisebb erőforrásigányű, mint egy komplett mediaserver alkalmazás.
    Viszont itt kérdés a felhasználó tudása, mert az én konténereimet dockerben 1-2 kattintással vagy akár saját alkalmazásból is feltehetőek. pl.: syno NAS esetén csomagközpont.-

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vargalex #6230 üzenetére

    Ebben mondjuk igazad van, most már van mivlő választani, mit szeretne használni. :R
    Ez a Dockerezés és mindent abban oldok meg, már lehet átváltatoztatott, és az egyszerű dolgokra nem is gondolok. :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz MasterHUn #6274 üzenetére

    Hi, a szerveren milyen környezet fut?
    Kicsit bővebben kellene kifejteni a dolgot, mert úgy tudunk segíteni.

    Én olcsóságot tekintve maradnék a jól bevált szerverednél, ahol le akarod játszani pl.:TV-nél beszeretnék lejátsznak egy Amlogic S905x3-as boxokat, Coreelec-et tennék rájuk. (~10-12k-ért lehet venni egy gigabites boxot)

    Nekem J4105-ITX -es NAS-om van, melyen fut a Plex (transzkódolás nincs) , de egyszerre mindkét tv-n tudok 4k-s tartalmat nézni anélkül hogy bármi akadna. Boxok Khadas VIM3L, Coreelec-el telepítve.SMB-n csatlakotnak a boxok a NAS-hoz, Gigabites kapcsolatom van + CAT7-es kábelek (elég lenne CAT5.E gigabites is)

    Kérédéseim ezek lennének:
    - 4k-s tartalmakat a NAS-ról remélem nem wifin játszol le. :DDD
    - NAS-ról SMB-n keresztül, vagy egy adott médiaszerverrel játszol le pl. : Plex, Emby , Jellyfin
    - TV-n lévő appal játszol le vagy van bármi lejátszód?

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz MasterHUn #6285 üzenetére

    Hi, hát ott valami nem stimmel szerintem.
    2 ötletem van még, hogy a legtöbb TV-be sajnos 100-as LAN-t tesznek, lehet ez a gond.
    1. öltet: TV LAN-ja 100 mbit-et tud csak, de sehol sem találod infót róla, csak annyit hoyg van ethernet portja 1 db.
    Ezt a routeren belül tudod megnézni úgy rélik, hogy mit ír ki a kapcsolatra, mert igaz Gbites kábelt használsz, de lehet csak 100-at tud a fránya TV LAN portja.

    Gondolom wifin a laptop tud AC-t ami egy sima 433 vagy 866 esetén is sima lejátszást csinálhat 4k filmnél, attól függ milyena bitráta.

    2. öltet: valami nem jó a plex esetén.
    Win serveren sima mappamegosztást csinálsz, amit remélhetőleg lát a TV-d vagy esetleg kipróbálod a miniDLNA servert pl.: Serviio
    Ez sok mindent kezel igaz utoljára kb 5-6 éve tettem fel, de akkor is bármit lejátszott.(1080p, feliratok, stb)

    Ezt próbáld meg betallózni a TV-n szerintem menni fog. Ha itt is akadást tapasztaltsz akkor tuti, hogy a Tv-vel lehet a gond.

    4k lejátszás körben mivel Win servered van feladatkezelőd nézz mi fut 100%-on..
    Ramnak és CPU-nak szerintem nem kellene, de majd kiderül mit látsz.

    Ha a TV-vel lesz gond mert nem bírja, akkor egy sima Amlogic box, amin van Gigabit megoldja a problémádat. kb 10-12 ezer ft és tud mindent, kivéve Dolby Vision-t nem , de azt ilyen árban ne is várjon az ember. Igaz azt a TV-d sem tudja :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz MasterHUn #6287 üzenetére

    Plex estenén igaz 1:1ben játszod le, mert tv tudja, de nem lehet hogy transzkódol a plex?
    Esetleg azt még meg tudod nézni.

    Illetve másik dlna-t is megnéznék a helyedben mert lehet a Plexel lesz gond.
    Plexen kívül esetleg emby servert vagy jellyfin-t nem próbáltad?

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz ooszi #6303 üzenetére

    Hi, én csak leírom a tapasztalataimat, mert amire neked kell, kb nekem is erre van használva a NAS.

    1., Transmission 10-20 DB : Transmission és Qbittorrent amit használok. 100mbit/s-nél ha jobb neted van, akkor ajánlom a Qbittorentet, mert többszálas és jóval gyorsabban tölt, mint a tranmission. Igaz ennek remote Gui-ja nincs mind a TM-nek.
    2., PlexMedia-Server-Kódolás : Ok, de én transzkodólást feleslegesnek tartom, és nem is használok.
    3., Adatok-Média-Képek-Zenék tárolása : OK
    4., Otthoni felhő : Nextcloud/FileCloud
    5., Ami nagyon fontos kívülről elérhető legyen : Ok

    NAS: Asrock J4105-ITX, 2x4GB 2400-as DDR4 notiram, Be quiet 11-es Gold 350W-os táp, Fractal Node 304 (6hdd) + rendszernek 120-as SSD + WD Purple 4TB és 2TB
    Ehhez most inkább neked hozzsútávra J4125-ITX lapot vagy J5040-es lapot ajánlok már.
    Rendszernek OMV5-öt használok nagyon felhasználóbarát, vagy esetleg xpenology-ot.
    A progikat legfőképp Docker-be kell tenni, ami egyfajta virtualizáció az egyes alkalmazásoknak, elszeparáltan futnak.
    VM-ről nem tudok nyilatkozni nálam nem fut, de megoldható, mert a OMV fórumban valaki futtat Win10-es VM-et. Igaz akkor 16GB ram kell az tuti.

    Távoli elrésért VPN-el el tudod érni, erre is van pár dockeres konténer, amiket tudsz futatni.

    Plex: Plex nálam úgy fut, hogy NAS-ra fel van téve. 2 TV-m van mindkettőn van Plex, viszont ehelyett Amlogic boxokat haszálok Coreelec-el és PlexkodiConnect pluginnal. Lényegében annyi, hogy nekem a Plex felület nem kell, csak az adatbázis kapcsolat. Így ha bármelyik TV-n megállítom a filmet, ugyanonna tudom futtatni. Eddig a 60-80GB-os remuxok nem akadtak nálam,minden kábelen lóg.
    TV-vel is kipróbáltam, dikertbe a NAs-on lévő Plexhez csatlakoztnak azzal is tökéletesen működik a dolog.

    Az általam írt lapok max 4 sata van, ha kell több port akkor egy PCI-E-s kártyával szerintem tudod bővíteni.

    Ezen kívül nekem még olyan 10-12 konténer(alkalmazás) fut problémamentesen, és a 8GB ram elég (nincs VM nekem)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz ooszi #6320 üzenetére

    Hi, hát szerintem nem olyan nagy ördőngöség az.
    Annó mikor elkezdtem, sokan nem tudtak nekem segíteni, de vagy egy 30-40 olvalas szájbarágós Dockeres leírásom ha kéne. Magamnak írtam, viszont OMv fórumban már mindenkivel megosztottam. :DDD

    Elsőre lesz bonyolult a miértjét megérteni, mit hogy kell futtatni utána már gyerekjáték lesz.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák