Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bart8669

    csendes tag

    Sziasztok!

    Abszolút Amatőrként szeretnék kérdezni és segítséget kérni!
    (Remélem jó topic-ba megy a kérdés!!!)

    Irodánkba kaptam a feladatot, hogy informálódjak az ügyben, hogyan lehetne egy szervert kiépíteni.

    A lényeg az, hogy egy olyan adattároló elérhetőség legyen, amit több gép is elérjen bárhonnan lehetőség szerint, egyszerűen, mint egy meghajtót. Akár az irodából, otthonról, vagy külföldről is hozzáférés legyen (pl.: A kolléga külföldön feltölt feltölt egy fájlt (fájlokat) és azt itthon az irodában elérjük és dolgozhassunk vele, majd mehessen vissza), és nagy kapacitással menjen, mivel videó fájlokkal dolgozunk.

    Az egyik fő feladat tehát, hogy adatot tároljunk, nagy mennyiségben. 1 TB körüli helyre lenne szükség. Szöveg, excel és kép fájlok mellett mozgóképes anyagokat (nyersanyagok, részletek/kész filmek, trailer-ek).

    Az irodában apple-k vannak, de window-os gépekről is jó volna elérni.

    Az irodai fő gép egy Mac mini, aminek nem tudom pontosan a paramétereit, de ha kell megnézem. Lehetséges, hogy ezt a gépet alakítsuk át valahogy szervergéppé (az biztos, hogy tárhelyet kell rajta bővíteni)? Ezt lehet egy külső vinyóval? Illetve hogyan lehet az itt tárolt anyagokat más gépeknek (fent említett igényekkel) is elérhetővé/szerkeszthetővé tenni?
    Egy VPN szerver bérlése alkalmas-e ilyen feladatok kielégítésére? Illetve ehhez mire van szükség?

    Néztem az egyes ingyenes (és pénzért némileg bővíthető) online virtuális tárhelyeket (pl. dropbox), amelyek azért kevésnek bizonyultak (főleg tárhelyben és biztonságban). Valami hasonló professzionálisabb megoldást keresnék. Esetleg tud valaki konkrét ajánlatokat mondani ezzel kapcsolatban?

    Mivel nem nagyon értek hozzá, szeretném megkérdezni, hogy milyen optimális megoldásokat tudnátok ajánlani ez ügyben?

    A tanácsokat előre is köszönöm!
    :) :K

  • bart8669

    csendes tag

    válasz bambano #968 üzenetére

    Köszi a gyors választ!

    Vettem az üzenetet és én is gondoltam, hogy ez nem túl működőképes elgondolás.
    (A parizer azért finom!...)

    Igazából, nincs még konkrét elképzelés, így a költségvetés is opcionális (és ezért került bele az almás buherálás is) . Ha kell meg lesz fizetve, aminek meg kell lennie. (jó magyarosan) Adatmentőkkel inkább nem fűzném szorosra a haverkodást...
    Pont azért, mert nem vagyok tisztában a lehetőségekkel, az árak terén is nagy a vakfolt.

    Igazából, ha van rá mód, én nem állnék neki saját szerver építgetésének (persze még ez sem kizárható), inkább egy bérelhető szerver lenne a jobb.
    Ehhez pontosan mire volna szükség? Milyen paraméterektől függ egy netes szerver használhatósága?

    Konkrét tanács mellett szívesen vennék forrásokat, ahol olvashatok ezekről, bár a netet már böngésztem, és az infó áradatban hamar bele is vesztem...

    Köszi!
    :DD

  • bart8669

    csendes tag

    Értem!

    Valóban nem lenne kellemes excel-t percekig töltögetni, és akkor a videókról még nem is beszéltünk.

    Tudnátok valami hasznosat mondani a felhő szolgáltatásokról és a felhő alapú szerverekről. Igazából ez érdekelne a leginkább.

    Köszi! :))

  • bart8669

    csendes tag

    ok! :)

    A korábbi kommentkhez hasonlóan kimerítő válaszban reménykedve tennék fel még kérdést. :DD :W

    Milyen FTP tárhelyek szolgáltatókat ismertek/ajánlotok. pl. tarhely.eu? esetleg valaki?tapasztalatok?
    (Ha netán ezek a kérdések nem erre a helyre tartoznak, ill. van ennél megfelelőbb topic, kérlek jelezzétek!)

    Kösszi! :Y

Új hozzászólás Aktív témák