Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz #71562240 #30626 üzenetére

    Szabad persze, sőt, örülök ha érdekel valakit.
    Gondolkoztam rajta korábban, hogy írok egy hosszú blogbejegyzést, ahol minden részletében leírom, hogyan lehet összeállítani egy ilyen setupot (szerintem a linuxos része az ami nem triviális), de elvetettem, mert nincs most erre ennyi időm sajnos.
    A kérdésre válaszolva:

    A mélyközepet netes információk alapján választottam ki, főleg külföldi DIY fórumokat olvastam, olyan hangszórót kerestem ami képes arra, hogy teljes tartományban dolgozzon, de vállalható középtartománya legyen, tehát nem csak kifejezetten szubnak jó. Igen, az általános vélekedés szerint ez egy kompromisszumos megoldás, de ez a két utas koncepcióra nézve már önmagában igaz, és elég jó beszámolókat olvastam a Daytonról. Két hangszóró közt vacilláltam akkor, volt egy eladó SS Revelator, ami sajnos csak 5" volt, illetve a 8" Dayton. Utóbbi lett végül a döntés.

    A magas adott volt, mert egy barátomnak ott volt a fiókban ez a Gladen, amit kedvező áron megkaptam tőle. Hallottam már előtte szólni, borzasztóan részletes magas, barátomnál egy SS Illuminator váltotta a Gladent, és a kettő között nincs akkora különbség, mint pl. az előző hangfalamban lévő Vifa és a Gladen között.

    A doboz részben shalafi javaslatára lett ekkora, illetve lemértem a hangszórók T/S paramétereit, és azok alapján is nagyobb térfogatú dobozt ajánlottak a kalkulátorok, így gondoltam miért is ne.

    A keresztváltás mindkét irányból 1500Hz-en van, 36dB meredekségű LR szűrővel.

    Hangkarakter... Nehéz kérdés. Alapvetően ugye a hangkarakter az sokaknál a tonalitást jelenti, ami nem nagyon vonatkoztatható el a frekvenciamenettől. Az meg ugye olyan amilyet akarunk. Pl. én is, az előzőekben mutatott lineáris méréshez képest egy finom mélykiemeléssel hallgatom. Ellenben két hasonló frekvenciaválasszal rendelkező hangszóró is tök másként tud szólni ami a részletességet mutatja. Erre ugye vannak szinusz torzítást mérő számok meg minden, de a hangszer az mégsem szinusz vagy rózsazaj. Tehát amit mindenképpen említenék az az, hogy a magassugárzó miatt nagyon részletesen szól, ha a felvételen valahol túltolták a magasakat, vagy nem minőségi a felvétel, akkor ez a tweeter "sajnoshálistennek" büntet... Ellenben ahol igényes a felvétel, ott nagyon selymes, részletező tud lenni. A korábbi Vifa megbocsátó volt az igénytelen metállal, ez most nem annyira. Hosszútávon majd kiderül, hogy ez a zenehallgatási szokásaimmal hogyan fér össze :)
    A mélysugárzó az én tapasztalatom szerint egy standard 8" driver szintjét hozza hangminőségben és részletekben, viszont nagyobb energiával mint amiket én eddig hallottam. Tehát azt gondolom, hogy összességében a gyári hangfalam Seas mélyközepének szintjénél egy fokkal jobban zenél. Persze nem tud olyan finom lenni vokálokon mint mondjuk egy 5"-os SS Revelator.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák