Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szazbolha #30058 üzenetére

    "gondot okozhat a párhuzamosan kötött hangszórók eredő impedanciája az erősítőnek?"

    "Költői kérdés, persze."
    .
    "Nem egészen hiszen itt olvastam, hogy 8 ohmos hangfalak impedancia menete képes lemenni 2 ohmra is. Mi van ha elcseszem a keresztezést, túl nagy az átfedés? Akár mindkét (vagy több) hangszóróra is mehet 100%-os jel."

    Arra a kérdésedre, hogy okozhat-e gondot, azt válaszoltam, hogy persze, hogy okozhat. Nyilvánvaló, hogy okozhat gondot, te is tudod, hogy okozhat, ezért volt költői a kérdésed. Költői volt a kérdésed, mert te is tudod, hogy okozhat gondot.

    -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
    "mi a helyes keresztezési frekvencia, ha magas és középmély hangszóró is megengedi 2-6 Khz közötti tartományt?"

    Általánosan "helyes" kb. középtájra venni a keresztezési frekvenciát, hogy mindkettőnek hasonló ráhagyása lehessen kifutni az alsó-felső rezonanciafrekvenciájukig, de konkrét hangszórók és konkrét dobozok esetében sokminden konkrétan beleszól az általános ökölszabályba - például leginkább az, hogy hogyan viselkedik a frekvenciamenetük, fázismenetük, impedanciamenetük... azon a környéken, azaz, milyen hegycsúcsokat, gödröket, lapájokat kéne ellensúlyozni a váltás környékén. Mindig a konkrét eset szabja meg, hiszen nincs ideálisan viselkedő hangszóró, mindegyik deviáns viselkedésű.

    [ Szerkesztve ]

  • xxlongikaxx

    aktív tag

    válasz szazbolha #30058 üzenetére

    “Nem egészen hiszen itt olvastam, hogy 8 ohmos hangfalak impedancia menete képes lemenni 2 ohmra is. Mi van ha elcseszem a keresztezést, túl nagy az átfedés? Akár mindkét (vagy több) hangszóróra is mehet 100%-os jel.”

    Ebbol a kerdesedbol latszik hogy azert az RLC korok ismeretebol vannak hianyossagok. Tanulgasd, modellezd oket, sokat fog segiteni. Egyebkent manapsag valtot sokkal konyebb tervezni hala a jo modellezo programoknak. Szerezz egyett es jatszadozz vele.

Új hozzászólás Aktív témák