Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Hasaggymeg #29656 üzenetére

    Sziasztok!
    Nem nekem szólt a kérdés, ráadásul élőben nem láttam és így nem is hallhattam, de a dizájn oldaláról nézve nagyon tipikus tárgynak látom ezt a "prémium kategóriás" hangdobozt. Tudom, hogy a hifi az egy különleges terepe a tárgytervezésnek, de azt is látom, hogy sok műszaki guru nem látja, ezért nem hiszi el, hogy egy tárgy megtervezéséhez (most a formára gondolok, nem a beltartalomra) nem csak az ő szaktudása kell (a hangzás oldaláról), hanem egy (jó) formatervezőé sem ártana. No, ez az, amire sokaknak már nincs pénzük, pontosabban az a szomorú valóság, hogy ez nem is pénz kérdése, inkább igényé. Amikor valaki nem érzékeli (ahogyan a hifi hangzásra sem érzékeny mindenki) a megjelenésbeli különbségek finom részleteit, akkor nem is érzi szükségét, hogy erre figyeljen, áldozzon. Azt fogja gondolni, hogy ezt én is ki tudom találni, minek vonjak be a dologba egy újabb (költség)tényezőt? És abban az értelemben nincs is baj ezzel, hogy a vásárlók egy része sem érzékeli ezt, tehát zsák megtalálja a foltját, mindenki boldog lehet.
    Ezzel együtt, az látszik a tárgyon, hogy mit tervezett maga a hifista (vállvetve az asztalossal), mit egy formatervező és mit mondjuk egy (belső)építész.
    Taylorék - én úgy látom - az asztalosdizájn vonalat erősítik, aminek a tervezői mondandója kb. kimerül abban, hogy miként tudjuk a kockatárgyat úgy megbuggyantani, hogy ne látszódjon annyira kockának.
    Van akinek feltűnnek ezek a kissé erőltetett "prémiumgesztusok", van akinek meg még teszik is...

  • shalafi66

    veterán

    válasz Hasaggymeg #29656 üzenetére

    Műszaki szempontból nem ennyire értékes. :)

    (#29658) Soká
    Célratörő fórumozó. :)
    Ezek kb. használható tervek [link]
    Klasszikus hangszórógyártók, minimális kivételektől eltekintve, szinte nincsenek.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák