Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz (VBV) #68 üzenetére

    Halihó! :)

    33k-s bemeneti impedancia esetén már elhagyható a FET. De a hangerőpoti szerintem ekkor sem lehet több 10-20k-nál, különben nagy a magashangátvitel változása a potiállástóltól függően. És ez bezony hallható is. Ráadásul a bemeneti ellenállás is érdekesen alakul.

    Amennyiben R1 33k akkor az offszet tényleg elfogadható, de változik a hangerőpoti állásától amennyiben a DC csatolt a rendszer. De szerintem az R1 és az R2 azonosnak kell lennie, hogy az IC két bemenete azonos értékkel legyen lezárva. Ebben az esetben ugye 1M lenne az R1-is és már a 470K-val is több mint 200mV az offszet. Pláne, ha DC csatolt.

    A C2 100nF-ként szerintem kicsi, de ezt végül is meghallgatva ki el lehet dönteni.

    Az elkókkal kötöt kis kondiktól nem gerjed! Bár ha az R2 1M akkor már lehet. De 470k esetén garantáltan nem. Nekem a felrajzolt beállításban megy 2 éve folyamatosan a PC-m mellett.

    A trafó primerébe rakott ellenállások tényleg rontják a dinamikát. Viszont a javasolt trafó csatornánként kb. 300VA-es. Én 1db 550VA-es trafót használok 4 szek tekerccsel és untam már a bekapcsolási tranziensek miatt cserélgetni a 2.5A-es T-s biztosítékokat. Egyébként próbálgatások útján le lehet menni egészen 1.5 Ohmra is.

    A teljesítményt 20Hz-en nem mértem, nem szimuláltam hanem számoltam Lehet, hogy fesz esés csak 10% (bár ezt nem mértem) 50Hz-hez képest, de a jelalak biztos torzabb, hiszen nem tudja a kondi kiszolgálni a 20Hz-et töltéssel, mert ritkábban töltődik...

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák