Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NORBl

    aktív tag

    Írtam 3 oldalt de törlődött, mert véletlenül frissítettem. :D

    Szóval röviden.

    Szeretnék egy nagy dobozt Chili paprikáknak.

    100 cm széles 200 cm magas

    Csatolok egy képet hogy mire jutottam.

    Keret

    4 db 5*5 cm 200 cm hosszú léc.

    8 db 5*5 cm 100 cm hosszú léc

    Burkolat

    4 db 110*200 cm 8 mm osb lap.

    2 db 110*110 8 mm osb lap felülre, alulra.

    2 db 10 cm átmérőjű luk friss levegő miatt.

    Van olyan hely vajon ahol vasarolnám a anyagokat és méretre vágnák nekem a cuccokat?

    Lukat, hogy tudok vágni rá? Dekopir fűrész alkalmas lehet, hogy körkörösen vágjak?

    Az elemeket csavarozzan, vagy azeglemez, vagy valami más elem?

    Melyikkel érhető el a legjobb stabilitás?

  • NORBl

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szerintetek EZ meg EZ között lenne érdemi különbség ?

    Fejek szerintetek ugyan úgy kompatibilisek hozzájuk ? Egy kis ezüst csavar különbséget vettem észre, de szerintem szerkezetileg ez full ugyan az, csak ez az LSD rányomja a márkajelzését, és rádob még 2 dollárt.

    [ Szerkesztve ]

  • NORBl

    aktív tag

    válasz imibogyo #61478 üzenetére

    Köszi.

    Most kezdtem szerelgeti otthon az elektromos hálózatot, 0 tapasztalattal, és szeretném fajinul megcsinálni, nem összehányva. Vezi nemcsak sodorva, bedugva, lefogatva. Hanem érvéghüvelyezve, szigetelt sarut használva. Ehhez meg kellenének spéci szerszámok, hogy úgy legyen rögzítve a saru a vezetékhez, ahogy kell. Nem számít az 5-10 k-s szerszámra "kiszórt" pénz. Mert érdekel, és nem baj, ha lesz a házban ilyen is, ha éppen kell majd.

    Annyi fej van, hogy azt se tudom, hogy mi kell nekem. :D 1 - 6 mm közötti vezetékekhez kéne érvéghüvelyező, meg szerszám szigetelt saruk professzionális összeboronálásra.

    Érvéghüvelyezni ilyet néztem ki, mert hat oldalról nyomja a hüvelyt, gondolom ez jobb, mintha csak 4 oldalról tenné ugyan ezt.

    Saruhoz meg ezt akkor, és hozzá a A03C fejet.

    Utóbbihoz lehete olyan fejet is, ami érvéghüvelyez is, de az is "csak" 4 oldalról nyomja hüvelyt. Nekem meg fontos lenne, hogy minél biztonságosabb legyen a hálózat.

    Szerintetek van jelentősége ?

    Ilyen sarukról lenne szó. Ezeket amúgy, hogy kéne úgy összenyomni mint az alis eladó leírásában lévő képeiben, hogy rendesen felvegye a szigetelés a pofa lenyomatát ? Fel kell előtte melegíteni egy kicsit a szigetelt részt, hogy formálható legyen ? Mert ez am egy kemény műanyag.

    [ Szerkesztve ]

  • NORBl

    aktív tag

    válasz veze #61480 üzenetére

    Az oké, érvéghüvelyezni venném a hat pofásat, a másik kütyüt meg a sarukhoz.

    + (#61481) Samus

    Ezeket a sarukat itthon vettem, de ezek szerint akkor ők se "minőségit" árulnak.

    Van jelentősége amúgy, hogy a sarunak azt a részét, amibe a vezeték megy, mivel roppantom ? Sima fogóval is jó lesz az eredmény, és akkor rá zsugorcső, aztán cső ? Mert ha nincs érdemi különség, akkor természetesen nem szivesen dobok ki feleslegesen pénzt az ablakon.

    (#61490) pjen

    Írta Samus, hogy a réz bevonatos a király. Ill, a képeken látható sarukat csak szimplán fogóval roppantottam, és a műanyag része pl lötyög, lehet, hogy nagyon össze nyomtam ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák