Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ANT #724 üzenetére

    Az a baj ugye, hogy a 12-es tápok úgy lettek tervezve(nem is lehettek másképp) hogy az alsó felükön szívják be a cúgot a házból, és egy füst alatt leszedik a prociról is a meleg egy részét. Csakhogy a vége felé igencsak beizzani képes procik túl sok hőt termeltek, és az alaplapra fújó procihűtők óhatatlanul szétküldték a házon belül a meleget, tehát nem lehetett elkerülni, hogy a táp vegye át a házhűtő szerepét, ezzel némileg túlterhelve magukat hőmérséklet szempontjából. Pedig akárhonnan nézem nem jó hogy így van. Ha hőcsöves hűtő van hátlap felé beszerelve, akkor annyiban jó, hogy a hátul lévő házventi szívja le a 95%-át a procihűtőről, így abszolut tehrmentesíti a tápot, de a hűtő viszont nagyrészt eltakarja a táp ventijét(nem jól kap levegőt), ami viszont kicsit csorbítja a hátrafelé egyenletesen áramló huzatot.
    A legideálisabb az ami nekem van, vagyis hátlap felé fújó hőcsöves hűtő 12-es házventivel, és a 80-as táp pedig tőlük teljesen elszeparálva egy a legfelső 5,25-ös hely helyén lévő mesterséges ''csőben'' kapja a friss levegőt az előlapon kivett műanyagbetét alatt lévő rácson át. És mivel így nagyon hidegen tudom tartani a tápot, még a 80-as ventijét is 1300-1400 körül tudom hagyni, terhelve sem kell 1650 fölé vinni, tehát nagyon halk tud maradni annak ellenére hogy kis venti.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák