Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz xPraetoriaNx #24346 üzenetére

    Jól sejtem, hogy direktben tápra rákötve automatice max fordulatszámon mennek a házhűtő ventilátorok?

    Direktbe hogy kötöd a tápra? Molex -> 3 (vagy 4) pines átalakító? Ha 12V-os, akkor igen. De van 5 és 7V-os átalakító is.

    Illetve alaplapra kötött 3 pines ventilátor fordulatszámát hogy tudom szabályozni?

    Ha a BIOS-ban van ilyen opció, akkor ott, vagy például ha van megfelelő segédprogram, akkor ott. Nálam az Asrock Z77 Extreme 4 esetében van egy Asrock Extreme Tuner nevű program:

    Namost házat váltottam a múlt héten (Phanteks Eclipse P400), ebben gyárilag volt 2 ventilátor, szintén 3 pines csatlakozóval, melyeket szintén alaplapra kötöttem, és nagy meglepetésemre illetve bánatomra ugyanazt a harmatgyenge légáramot nyomatja mindkettő.

    Ha az alaplapra van kötve, akkor láthatod a fordulatszámát. Bizony lehet, hogy ezek a ventik nem erőgépek, csak némi légáram mozgatása a lényegük, és forognak 800 rpm-et. Így nem fogják lefújni a fejed...
    Egyébként három-négyszáz forint körül lehet venni Molex -> 3pin átalakítót, úgy is kipróbálhatod, de tippre úgy se fognak hurrikánt kelteni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák