Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Már én is szemeztem ezzel az újfajta technológiával. Talán ma már inkább elérhető áron is van.
    Engem a szoba elrendezése zavar igazán...
    Mármint, ahogy látom a gépen is, a térhatást a falakról visszaverődött hang adja. Na, de mi van akkor ha nem szép téglalap / négyzet alakú a szoba? Meg mivan ha épp ablaknak ütközik? Tudom, erre való a bemérőmikrofon... de... Vannak előítéleteim.
    Apám kapott tőlünk karácsonyra egy Onkyo 307-es erősítőt... A mérőmikrofon előtt és után nem éreztünk érdemi különbséget. Nem lett jobb a térhatás , se semmi...
    Szóval elég necces.
    Nálunk pl a nappali egyben van az étkezővel. Ergo a TV felől nézve van egy 7 méter széles nyitott tér, majd a szoba hátsó része leszűkül kb 3,5-4 méterre. Vagyis jobb oldalt van 5 méter hely, bal oldalt meg kb 2. Majd a szoba végén már egyenletes a bal és jobb oldal aránya a falak miatt... Szal persze, ilyenkor is műkszik a mérőmikrofon, de ilyen projectoros megoldásnál, a hang elvileg elmenne az étkező faláig (jobbra 5 méter) majd vissza az ülőgarnitúrához, miközben beleütközik egy falba... szal... Ilyen elrendeznél szerintem ez alapból felejtős.

    Bár ettől függetlenül a technológia figyelemre méltó.

Új hozzászólás Aktív témák