Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MooN00

    aktív tag

    nem tudom, hogy teljesen ide tartozik -e a kérdés, de azért felteszem, hátha valaki tud rá válaszolni.

    5.1-et szeretnék csinálni egy alaplapi hangkari (Asus A8N féle realtek cucc) és egy erősítő (sony str-de325) segítségével.

    Rákötöttem az erősítőre két első hangfalat ,mélynyomót, és a két hátsót. Frankón szólnak is,de sajnos ha játszok vagy dvd-zek akkor azt veszem észre, hogy a hátsó abszolúte nem úgy szól , ahogy kellene neki (pl. ha mögöttem robban egy gránát, akkor meg se szólalnak a hátsók, bezzeg ha előttem, akkor igen... ). A hangkártya driverében van egy olyan mód, hogy 2,4,6 chanel-es beállítás. Megpróbáltam 6CH-ra tenni, meg is jelenítette a hangsugárzókat a szoftver, de amikor rányomok a tesztelésre és végigkattintom a hangfalakat, nem ad ki hangot (az első 2 hangfalon kívül) semelyik.

    Persze abszolúte láma vagyok a dologhoz ,de sejtem, hogy az erősítő keveri a hangokat, de bármilyen beállítást is próbáltam meg (pro-logic,C-studio,hall stb.) nem akart működni.
    Amúgy jól szólnak a Hall üzemmódban a hátsók is, csak nagyon stereo feeling-je van a dolognak.

    Megnéztem még az AC3 filter beállításait, rátettem 5.1 Pro logic-ra de a helyzet nem változott.
    A Vezérlőpult-> Hangok menüpontban is átállítottam 5.1-re a hangokat , de sajnos még így sincs semmi hatás.

    Remélem tud valaki segíteni.Előre is thx!

Új hozzászólás Aktív témák