Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsekó

    addikt

    válasz Magnat #10318 üzenetére

    DMZ-be raktam a 192.168.0.254 (saját router ezt az IP-t kapja WAN-jára), az nem elég?

    MasterMark: Pingelni belső hálóról tudok mindenkit, de külső hálóról senkit és a fenti IP-n lógó saját routert sem. Na most SMB sajnos mindegyik PC-n van. Tehát kintről befelé és bentről kifelé is kéne mappákat látni.
    Tűzfalra én a router saját tűzfalát értettem. A windows-os tűzfallal az a baj, hogy sokan nem azt használják. Nálam sem az van, hibára is futott a wf.msc. Tiltanom kellett a saját tűzfalat, engedélyeznem a Windowsosat, és akkor már ment. De ez infó hasznos, azt köszönöm. SMB-n kell hangolni. Vagy próbaképpen az egyszerűség kedvéért kikapcsolom a tűzfalat, ha akkor sem megy, akkor nem az vagy nem csak az a gond. Ha nem elég a DMZ, akkor a 8085-ös portot port forwardoljam 192.168.0.254-re, más nem kell? Úgy tudom DMZ minden portot kinyit erre az IP-re.
    "Mint ahogy írtam port forward-al megoldható ha NAT-olja a hálót. Ha normálisabb a router, akkor azt az aláhálót ki kell venni a NAT-olás alól és akkor simán routokkal működhet."
    Ezt le tudnád írni részletesebben, akár privátban? Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák